دیوان عالی دادگستری روت بادر گینزبورگ مرده در 87 -- CNET

تریسی ای وودوارد/واشینگتن از طریق گتی ایمیج دادگاه روز جمعه اعلام کرد روث بادر گینزبورگ، قاضی دیوان عالی آمر

توسط SALAMNEWWS در 29 شهریور 1399
gettyimages-513454230 تریسی ای وودوارد/واشینگتن از طریق گتی ایمیج

دادگاه روز جمعه اعلام کرد روث بادر گینزبورگ، قاضی دیوان عالی آمریکا، صدای لیبرال پیشرو در دادگاه که قهرمان حقوق مدنی شده و به نماد فرهنگ پاپ غیرمنتظره تبدیل شده است، روز جمعه اعلام کرد که در ۸۷ سالگی جان خود را از دست داده است.

عدالت در خانه در واشینگتن دی سی به دلیل عوارض سرطان لوزالمعده متاستاتیک درگذشت. اون توسط خانواده اش محاصره شده بود . گینزبورگ در ژوئیه ۲۰۲۰ فاش کرد که برای عود سرطان تحت شیمی درمانی قرار دارد. او در اوایل چهار بار برای این بیماری تحت درمان قرار گرفته بود.

جان رابرتز، رئیس دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: ملت ما عدالت قامت تاریخی را از دست داده است. وی تصریح کرد: ما در دیوان عالی کشور یک همکار گرامی را از دست دادهیم. امروز ما سوگواری می کنیم اما با اعتماد به نفس که نسل های آینده روث بادر گینزبورگ را همان طور که ما او را می شناختیم به یاد خواهند آورد، قهرمان خستگی ناپذیر و سرسخت عدالت.»

گینزبورگ در سال ۱۹۹۳ توسط رئیس جمهور بیل کلینتون به بالاترین دادگاه این کشور منصوب شد. او دومین زنی بود که به دادگاه منصوب شد، و بیش از ۲۷ سال خدمت کرد.

تیم کوک مدیر عامل اپل روز جمعه در توئیت خود نوشت: «او برای شنیده نشده جنگید و از طریق تصمیماتش مسیر تاریخ آمریکا را تغییر داد.» "ما هرگز نمی توانیم آنچه را که او به ما داده است بازپرداخت کنیم، اما همه ما می توانیم میراث او را با کار به سمت برابری واقعی، با هم ارج بذاریم."

روث بادر گینزبورگ زندگی خود را در تعقیب دنیایی برابر گذراند. او برای شنیده نشده ها جنگید و از طریق تصمیماتش مسیر تاریخ آمریکا را تغییر داد. ما هيچوقت نميتونيم چيزي که اون بهمون داده رو پس بديم ولي همه ما ميتونيم با کار کردن به سمت برابري واقعي به ميراثش احترام بذاريم pic.twitter.com/lh6bioRuED

— تیم کوک (@tim_cook) یدلایمخیرات 2020 سپتامبر 19

گینزبورگ در ۱۵ مارس ۱۹۳۳ از پدر و مادری یهودی در بروکلین به دنیا آمد. او لیسانس خود را از دانشگاه کرنل دریافت کرد، به دانشکده حقوق هاروارد رفت و LL.B خود را از دانشکده حقوق کلمبیا دریافت کرد و بعدها به تدریس حقوق پرداخت. او در سال ۱۹۵۴ با مارتین دی گینزبورگ، وکیل برجسته ازدواج کرد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۰ در کنار او بود. او در سال ۱۹۷۱ به راه اندازی پروژه حقوق زنان اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا کمک کرد، و از سال ۱۹۷۳–۱۹۸۰ به عنوان مشاور عمومی ACLU و از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۰ در هیئت مدیره ملی خدمت کرد.

عدالت در سال ۲۰۱۶ سخنان خودم را نوشت که تلفیقی از سخنرانی ها و نوشته های او بود. مستند RBG، در مورد زندگی او به عنوان یک آیکون فرهنگ پاپ غیرمنتظره، برای اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس در سال ۲۰۱۸ به نمایش درآمد و بعدها در سالن های نمایش افتتاح شد.

بتسی وست و جولی کوهن فیلمسازان آر بی جی روز جمعه در بیانیه ای گفتند: «وقتی چند سال پیش از او پرسیدیم که چگونه می خواهد به یاد بیاید.»

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب