آتش سوزی در غرب ایالات متحده نشان می دهد ما نمی توانیم همچنان به چشم پوشی از تغییرات آب و هوایی - CNET

روز به روز، آمريکا.ميدونم که زمان خوبي نيست همه گیر ویرانگر بوده است، به حداقل huge blazes are tearing across

توسط SALAMNEWWS در 24 شهریور 1399

روز به روز، آمريکا.

ميدونم که زمان خوبي نيست همه گیر ویرانگر بوده است، به حداقل huge blazes are tearing across the Westمی گویند، و در حال حاضر فروغ های بزرگ در سراسر غرب پاره، با هزاران خانه ویران شده و ده ها نفر از جان از دست داده است. این سال عذاب آور راهپیمایی در, به عنوان وحشتناک به عنوان آن را غم انگیز است.

برای استرالیایی ها مثل خودم صحنه هایی از کالیفرنیا، اورگن و واشینگتن به طرز وحشتناکی آشنا هستند. یک یکسانی بی حس کننده برای همه چیز وجود دارد. به عنوان تصاویری از بلید رانر سان فرانسیسکو trickle در سراسر خوراک رسانه های اجتماعی ما، به نظر می رسد وحشتناکی آشنا است. ما اونجا بوديم ،ميگيم .

در دسامبر سال گذشته استرالیا در آتش بود. فصل bushfire ما در نوسان کامل بود و فروغ فاجعه بار در سراسر کشور در حال سوختن بود. دانشمندان پیش بینی کرده بودند که اثرات ضربه زدن به تغییرات آب و هوایی منجر به آتش سوزی های بی سابقه ای خواهد شد. ما می دانستیم که آن را در حال آمدن است و با این حال، به عنوان فروغ شلاق بیش از کنار کوه، خسته کردن در شهرستانها و لاشه سوخته از دام انباشته شده در کنار جاده های کشور، کمی ما می توانیم انجام دهید اما انطباق وجود دارد.

خطرات فصل bushfire به طور مداوم در ذهن استرالیا وجود دارد; خاطرات ویرانی در سال های رفته توسط دور در گوشه های تاریک آگاهی ما جمع شده است. اما در طول فصل bushfire 2019-2020 در استرالیا، آنها با خشونت به هم زدن.

زندگی روزمره ما در حال تغییر بود. اورژانس آب و هوا سربار بزرگ writ بود. آسمان مبهم شد، سپس سپیا، سپس خون قرمز شد. دود عادی جدید ما شد. ما یک روال جدید اضافه کردیم، روزانه سه بار: شاخص کیفیت هوا را بررسی کنید تا ببینیم آلودگی ذرات برای روز چقدر بد بود. حرکت بین خانه و دفتر، ریه های خود را پر از دود. در سراسر خندق، در نیوزیلند، دود ناشی از آتش سوزی یخچال های طبیعی قهوه ای شد. حیات وحش رو به کاهش بود -- به احتمال زیادبیش از یک میلیارد حیوان از بین رفتند ، بر اساس برخی برآوردها.

این اولین بار در زندگی ام بود که واقعا می توانستم اثرات تغییرات آب و هوایی را ببینم و احساس کنم. مطمئنم که خيلي از اونا توي ساحل غربي الان هم همين حس رو دارن

ما اونجا بوديم ، ميگيم، همونطور که ماسک هاي N95 مون رو دور گوشمون محکم ميکنيم

من نیاز به یک توپ کریستال به شما بگویم چه اتفاقی می افتد بعد: سرزنش تغییر کرده است، حقایق مبهم است، شک کالا است. یک جهان موازی ایجاد می شود که در آن تغییرات آب و هوایی هیچ نقشی در ویرانی ناشی از آتش سوزی ها ندارد، کیهانی که سیاستمداران می توانند سر خود را در شن دفن کنند و واقعیت وضعیت را نادیده بگیرند. من به توپ کریستال نیاز ندارم، چون دقیقا ً این طور در استرالیا بازی می کرد.

در استرالیا رهبران ما از بحث در مورد تغییرات آب و هوایی خودداری کردند. هنگامی که در یک جلسه توجیهی در مورد این موضوع امتحان شد، اسکات موریسون نخست وزیر این سوال را تکان داد. او می گوید: «زمان و جایی برای بحث در مورد مسائل بحث برانگیز و مسائل مهم وجود دارد، در حال حاضر مهم این است که بر نیازهای استرالیایی هایی که به کمک ما نیاز دارند تمرکز کنیم.» معاون سابق او ادعا کرد که میدان مغناطیسی خورشید مسئول فروغ ها است. معاون فعلی او گفت تنها «ویران کردن دونات درون شهری» نگران تغییرات آب و هوایی هستند.

علم مدام با اطلاعات غلط، بی اطلاعی یا بی تفاوتی آشکار تضعیف می شد. نخست وزیر ادعا کرد هیچ مدرک علمی وجود ندارد که bushfires را با انتشار کربن و تغییرات آب و هوایی مرتبط کند. شواهد فضلی وجود دارد. در ایالات متحده، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا - که به دلیل سکوت بیش از حد در مورد آتش سوزی های غربی مورد انتقاد قرار گرفته است - به طور مستقیم تغییرات آب و هوایی را رد نکرده است، اما مدیریت ضعیف جنگل را دلیلی برای پرچمداری ها سرزنش کرده است.

ما اونجا بوديم.

اين پايين، ما زمان زيادي رو صرف بحث کرديم که کي آتيش سوزي ها رو شروع کرده و چرا اونا از کنترل خارج شدن. فعالان چپ و «سبزها» به اشتباه متهم شدند که عمداً فروغ ها را روشن کرده و از سوختگی های کاهش خطر جلوگیری کرده اند که مانع از رشد آن ها به چنین مقیاس بی اندازه ای می شد. در حالی که دوزخ به به آتش کشیدن تمام شهرها ادامه می داد، سازمان های رسانه ای مانند نیوزکورپ ریچارد مرداک نقش تغییرات آب و هوایی را پایین می کشیدند و بحث آتش سوزی را رمپ می کردند.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن