سناتور خواستار گوگل برای ممنوعیت TikTok پس از گفته ردیابی داده های کاربر -- CNET

TikTok بار دیگر تحت آتش است.جیمز مارتین/سی نت سن. جاش هاولی، جمهوری خواه از میزوری، در حال خواستار گوگل برای ح

توسط SALAMNEWWS در 22 مرداد 1399
tik-tok-video

TikTok بار دیگر تحت آتش است.

جیمز مارتین/سی نت

سن. جاش هاولی، جمهوری خواه از میزوری، در حال خواستار گوگل برای حذف TikTok از پلت فرم خود را پس از برنامه های ویدئویی اجتماعی ادعا شده ردیابی داده های کاربر توسط sidestepping حفاظت از حریم خصوصی در آندروید، بر اساس گزارش روز سه شنبه توسط وال استریت ژورنال. TikTok جمع آوری "شناسه های منحصر به فرد از میلیون ها دستگاه تلفن همراه، داده هایی که اجازه می دهد تا برنامه برای ردیابی کاربران آنلاین بدون اجازه دادن به آنها را به انصراف از," گزارش می گوید.

آن شناسه هایی که توسط شرکت جمع آوری شده اند، آدرس MAC نامیده می شوند، و معمولاً برای تبلیغات، یادداشت های ژورنال ی، استفاده می شوند. این آخرین گمانه زنی علیه TikTok پس از دونالد ban the app in the US ترامپ رئیس جمهور صادر فرمان اجرایی هفته گذشته است که به طور موثر برنامه در ماه آینده در ایالات متحده ممنوعیت می آید.

در این دستور اجرایی می گوید: «گسترش در ایالات متحده از برنامه های کاربردی تلفن همراه توسعه یافته و متعلق به شرکت ها در جمهوری خلق چین همچنان به تهدید امنیت ملی، سیاست خارجی، و اقتصاد ایالات متحده ادامه می دهد، "دستور اجرایی. در این زمان باید برای تهدید یکه برنامه موبایل به ویژه تیک تاک اقدام شود."

سن هاولی برای نوشتن به توییتر برد: «پس @tiktok_us سیاست @Google را نقض کرد و اساساً گوشی های اندرویدرا هک کرد تا کاربران را بدون اجازه آنها ردیابی کند. @Google، تیک تاک را از پلت فرم و فروشگاه برنامه خود را ممنوعیت. صبر نکن."

تاکتیک با استفاده از لایه اضافی از رمزنگاری پنهان شده بود، و بدون اطلاع کاربران TikTok انجام شد. گزارش شده که این شرکت در ماه نوامبر به این تمرین پایان داد.

یک نماینده ی تیک تاک گفت: «ما متعهد به حفظ حریم خصوصی و ایمنی جامعه ی تیک تاک هستیم. ما دائما برنامه خود را به روز می کنیم تا با چالش های امنیتی در حال تکامل همراه باشد و نسخه فعلی TikTok نشانی های MAC را جمع آوری نمی کند. ما هیچ وقت هیچ اطلاعات کاربری آمریکا را به دولت چین نداده بودیم و اگر از ما پرسیده شود این کار را انجام نمی دادیم. ما همیشه کاربران خود را تشویق می کنیم که فعلی ترین نسخه از تیک تاک را دانلود کنند."

یک نماینده گوگل گفت که این شرکت در حال بررسی ادعاها است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن