بسیار نادر کیهانی حلقه آتش' کشف شده در جهان اولیه - CNET

حلقه کهکشان R5519 ممکن است ایجاد شده در طول یک برخورد فاجعه بار بین دو کهکشانها در اوایل جهان. جیمز Josephides

توسط SALAMNEWWS در 6 خرداد 1399

حلقه کهکشان R5519 ممکن است ایجاد شده در طول یک برخورد فاجعه بار بین دو کهکشانها در اوایل جهان.

جیمز Josephides/Swinburne نجوم Productions

خشونت فاجعه بار برخورد بین دو کهکشان را افزایش داده است به بسیار نادر حلقه کهکشان کمین برخی از 11 میلیارد سال نوری از زمین است. هیولا, شیرینی بی شیرینی به شکل کهکشان در حال ساخت ستاره در آن بزرگ حلقه در نرخ 50 برابر سریع تر از خانه ما, کهکشان درآمد آن شوم نام مورد جانی و ژوئن نقدی قطعا حفاری: کیهانی "حلقه آتش."

در یک مقاله منتشر شده در مجله طبیعت نجوم در روز سه شنبه یک تیم بین المللی از دانشمندان جزئیات حلقه کهکشان R5519 کشف شده پس از تمیز کاری داده ها از تلسکوپ فضایی هابل و W. M. رصدخانه کک در هاوایی است. در میان تقریبا 4000 کهکشان شناسایی شده در مجموعه داده های R5519 یکی از درخشان ترین و نمایش داده می شود روشن حلقه ساختار. بنابراین تیم بررسی بیشتر -- و به سرعت متوجه آنها می خواهم چیزی غیر معمول است.

"این است که بسیار کنجکاو شی است که ما هرگز قبل از دیده می شود می گوید:" Tiantian یوان یک ستاره شناس در دانشگاه Swinburne در استرالیا و نویسنده اول در مطالعه است. "غول پیکر در کهکشان باعث شد سر در برخورد با یک کهکشان دیگر."

کاوش ویژگی های R5519, یوان و تیم او شروع به چیدن سرنخ که چگونه آن را تشکیل داده است. آنها رد عدسی گرانشی یا یک کهکشان ادغام آن در ساختار غیر معمول و در نزدیکی آنها شناسایی یک همراه و همدم کهکشان -- G5593. آنها گمان می کنند این همسایه کیهانی است "مزاحم" کهکشان است که ممکن است برخورد با R5519 حدود 40 میلیون سال پیش.

این دو کهکشان را باید شکست را به یکدیگر خیلی سر-در-یک کهکشانی گاو-چشم-و این احتمال وجود دارد در حال حاضر وجود دارد یک دیسک از ستاره های حاضر در R5519. به عنوان G5593 آمد موجد خسارت از طریق کهکشان از آن تقسیم دیسک از طریق جرات و یک موج از ستاره از گسترش این مرکز به عنوان دیده می شود در GIF بالا.

"از این پس برخوردی تشکیل حلقه کهکشان ها نیاز به یک دیسک نازک به حضور در 'قربانی' galaxy قبل از برخورد رخ می دهد" گفت: Kenneth Freeman, یک ستاره شناس در دانشگاه ملی استرالیا و همکاری نویسنده در این مقاله, در بیانیه ای.

اگر R5519 است ناشی از یک برخورد بزرگ که آن را بسیار نادر کیهانی پدیده. فقط یکی در هر یک از 10 000 کهکشان ها در جهان محلی هستند شکل در آمده است. قابل توجه جهان اولیه بسیار شلوغ تر بنابراین این باور بود که این نوع برخورد ممکن است بیشتر رایج است. یوان نشان داده است گفتن یک داستان متفاوت است.

"قبلا مردم فکر می کنم ما را در پیدا کردن بیشتر از این پس برخوردی حلقه کهکشان ها در جهان جوان به سادگی از آنجا که بیشتر برخورد آن" او می گوید. "پیدا کنیم که چنین نیست."

هنوز هم وجود دارد برخی از "پازل حل نشده" در مورد حلقه آتش یوان می گوید. "ما نمی دانیم که اگر این حلقه یک حلقه اول پس از برخورد و یا آن حلقه دوم." او به دست آمده و داده های بیشتر از W. M. کک برای حل و فصل این موضوع است.

ستاره شناسان را به جمع آوری داده های بیشتر به برخی از این حلقه است ناشی از یک برخورد نه از طریق تکامل طبیعی. نویسندگان این مقاله نوشتن تصویربرداری انجام شده توسط ناسا به زودی-به-می شود-راه اندازی شد (و به تازگی مونتاژ) James Webb Space Telescope قادر خواهد بود به حل و فصل هر گونه سوالات طولانی. یوان می گوید او در حال حاضر کشف یکی دیگر از حلقه کهکشان احتمال تشکیل سر در برخورد -- و این است که یک میلیارد سال مسن تر از "حلقه آتش است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب