ممکنه اختلاف قبرس اروپا حلومي از خط خارج بشه CETA؟ شاید، اما راه حل به احتمال زیاد

هالومی ممکن است به بسیاری از پنیر نمکی خوب برای پرتاب بر روی کوره شناخته شده است اما این هفته، این مرکز یک اخت

توسط SALAMNEWWS در 17 مرداد 1399

هالومی ممکن است به بسیاری از پنیر نمکی خوب برای پرتاب بر روی کوره شناخته شده است اما این هفته، این مرکز یک اختلاف سیاسی است که تهدید به از خط خارج کردن کانادا معامله تجارت آزاد با اتحادیه اروپا است.

قانونگذاران قبرس هفته گذشته به موافقت با به توافق جامع اقتصادی و تجاری کانادا و اتحادیه اروپا (CETA) رای دادند که بیشتر آن از سپتامبر ۲۰۱۷ اجرا شده است.

این یک حرکت است که مجموعه ای از مرحله نهایی بالقوه با توجه به اینکه هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید پارلمان خود را به توافق قبل از آن را به جای قفل شده است را به - یک حق وتوی می تواند، از لحاظ فنی، کشتن کل معامله را داشته باشد.

کارشناسان تجارت می گویند در حالی که نتیجه بعید است، ملت مدیترانه کوچک می خواهد همان حفاظت های جغرافیایی ویژه داده شده به شامپاین و فتع و استفاده از CETA به عنوان اهرم به تلاش برای مجبور کردن اتحادیه اروپا به توافق برسند.

پاتریک لبلوند، دانشیار امور بین الملل دانشگاه اتاوا می گوید: «آنها از این واقعیت استفاده می کنند که می توانند این توافق را به رسمیت بنشانند، که این قدرت وتوی را داشته باشد، تا حداقل این شناخت را برای تولیدکنندگان پنیرشان تحت فشار قرار دهد و بدیهی است که در خانه برخی سرمایه های سیاسی ایجاد کنند»

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

-ادامه مطلب: تنها 7 درصد از صادرکنندگان کانادایی که با CETA آشنا هستند، به عنوان Pushes تنوع تجاری، بررسی نشان می دهد

اول، کمی پس زمینه: جوامع یونانی و ترک قبرس تقریبا ً ۴۰ سال است که در جدال هستند و این جزیره توسط یک بافر سازمان ملل متحد که به خط سبز معروف است تقسیم شده است.

اتحادیه اروپا می خواهد این کشور به سمت اتحاد دوباره حرکت کند. و به عنوان بخشی از مذاکرات 2017 در مورد این هدف، مقامات اتحادیه اروپا چشم انداز آنچه به عنوان نشانه جغرافیایی به عنوان هویج اقتصادی شناخته می شود را به تلاش برای به هم آوردن دو طرف سیاسی را در هم می پراکند.

نشانه جغرافیایی است اساسا وضعیت قانونی محافظت شده، اغلب به محصولات غذایی اختصاص داده شده است.

دلیل آن است که چرا شراب سرگیجه از نیاگارا یا کالیفرنیا را تنها می توان شراب درخشان نامیده می شود، در حالی که نوشیدنی bubbly از منطقه شراب شامپاین فرانسه می شود با برچسب eponymous لقب.

محصولات یازی می توانند قیمت های بسیار بالاتری را به دست بیاونند، یعنی تولیدکنندگان پول بیشتری به دست می آورد.

در قبرس، قانونگذارانی که سال ها از طرف مقامات اتحادیه اروپا با این وعده به آنها متهّل شده اند، به نظر می رسد که تلاش می کنند با کنار زدن حمایت از CETA فشار خود را اعمال کنند مگر اینکه این طرح را برای پنیر هالومی که اتحادیه اروپا سال ها به مذاکرات پیوستن به آن مرتبط است، دریافت کنند.

اتحادیه اروپا توافق تجاریبا اتحادیه اروپا
-- اون قرارداد تجاری با اتحادیه اروپا رو ستود

Leblond که تحقیقاتش بر تجارت بین المللی متمرکز است، گفت: «این واقعا یک چیز داخلی است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ناتانیل لیپکوس، شریکی که در زمینه تجارت بین المللی و مالکیت فکری در اوسلر تخصص دارد - یکی از شرکت های شناخته شده حقوق کسب و کار کانادا - نیز دیدگاه خود را در این مورد به اشتراک گذاشت.

"Halloumi بود به عنوان یک نشانه جغرافیایی در اتحادیه اروپا در آن زمان CETA در حال مذاکره محافظت نمی شد و بنابراین واقعا یک اساس به آن را در CETA شامل وجود دارد، اما من درک می کنم آن را فوق العاده ارزشمند است، او گفت: ".

به نظر می رسد که آنها اکنون می خواهند سعی کنید برای دیدن آنچه که آنها می توانند با برگزاری تصویب عقب. ##

Lipkus گفت : در حالی که نشانه های جغرافیایی چیزی اغلب برای محصولات کانادایی استفاده نمی شود ، آنها یک معامله بزرگ برای تولید کنندگان در کشورهای اروپایی و یک مسئله عمده در مذاکرات CETA بود.

برای حرکت بتن به سمت اژدر قرارداد، قبرس نیاز به اطلاع رسانی رسمی به اتحادیه اروپا دارد که نمی تواند قرارداد تجاری را به طور کامل به آن ها ابلاغ کند - کاری که هنوز انجام نداده است.

به گزارش رسانه های محلی این جزیره، در حال حاضر مذاکراتی در قبرس بین دولت و احزابی که علیه این قرارداد رای دادند، در جریان است.

گام های بعدی، اما، نامشخص است، هر چند Leblond ذکر کرد که به احتمال زیاد وجود دارد که می تواند در پایان کانادا از چیزهایی انجام می شود تا زمانی که مقامات اروپایی به نوعی از توافق برسه.

"من مطمئن هستم که نوعی از مذاکرات در حال انجام بین بروکسل و دولت قبرس وجود دارد، و آنها را به نوعی از توافق آمده است،" او گفت.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

"چيزي که خواهد بود مشخص نيست"

© 2020 اخبار جهانی ، بخش از کوروس سرگرمی شرکت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب