اسراری که از قهوه اسپرسو تا به حال نشنیده اید!

امروزه نوشیدنی قهوه اسپرسو بسیار پر طرفدار شده و به سختی میتوان فردی را پیدا کرد که واسه یکبار هم که شده قهوه

توسط SALAMNEWWS در 11 آذر 1400

امروزه نوشیدنی قهوه اسپرسو بسیار پر طرفدار شده و به سختی میتوان فردی را پیدا کرد که واسه یکبار هم که شده قهوه اسپرسو را امتحان نکرده باشه. تیم تخصصی قهوه سایت معتبر اسپرسو میکر قصد دارد اسرار و مطالبی را در این مطلب درباره نوشیدنی قهوه اسپرسو بیان کند که هیچگاه در هیچ مطلبی به آن ها اشاره نشده است پس با این مطلب همراه باشید :

قهوه یک اصطلاح، یک رایحه اساسی مشترک برای همه عاشقان قهوه. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به زبان بیاورید تا بتوانید سناریوی ایده آل را در ذهن خود تصور کنید. افرادی قهوهرا دوست دارند در کافه سرو کنند، افرادی دیگر آن را در دفتر کار خود ترجیح میدهند و بسیاری دیگر کسانی هستند که هنوز از عطر و طعم آن در گرمای خانه خود لذت می برند.

اسپرسو - در ایتالیا (un caffè)- یک لیوان کوچک با یک نوشیدنی معطر است که برای لحظاتی لذت محیط را متوقف می کند. طعم آن رویایی و تلخ است و قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری نیست. چرا طعم آن بسیار استثنایی است و اسپرسوی عالی چیست؟ دانه های مخصوص است یا طرز تهیه آن؟ این ترکیبی از همه چیز است که آن را بسیار غیرقابل تفسیر می کند.

چرا به آن اسپرسو می گویند؟

همانطور که اغلب اتفاق می افتد، شرکت ها و شرکت های بزرگ از گاراژهای کوچک و ایده های ساده بیان شده در سایه یک خانه کوچک متولد می شوند. این را بهترین اختراعات اپل، گوگل، مایکروسافت نشان می دهد. همین اصل در مورد قهوه اسپرسو نیز صدق می کند. از یک کارگاه کوچک در Via Volta، میلان، دستگاه اسپرسوساز در سراسر شبه جزیره ایتالیا تا قلب اروپا، از پاریس تا لندن گسترش یافت و سپس به آن سوی اقیانوس رسید.

کلمه اسپرسو از کلمه ایتالیایی espressamente گرفته شده است که به معنای صریح (برای کسی) است. این نام از این واقعیت گرفته شده است که اسپرسو نوشیدنی تازه ای است که به درخواست مهمان برای مهمان تهیه می شود. کلمه دومی که وارد شده است pressione به معنای فشار است. این قسمت از کلمه نشان می دهد که اسپرسو تحت فشار درست می شود.

قهوه چگونه برشته (رست) می شود؟

دانه های مورد استفاده معمولاً مخلوطی از دانه های روبوستا و عربیکا هستند. نسبت اختلاط معمولی 80% روبوستا و 20% عربیکا است. این ترکیب از دانه های قهوه اسپرسو تولید می کند. رست کلاسیک اسپرسو تیره است که به طعم بدنی سنگین و رایحه کباب می دهد. رست های سبک تری نیز در بازار وجود دارد که بدنه سبک تری دارند و عطر میوه ای بیشتری دارند، معمولا با نسبت دانه های عربیکا بالاتر که می تواند تا 100 درصد هم باشد. خرید قهوه به صورت آنلاین فرصتی را برای دستیابی به طیف گسترده ای از انواع مختلف، که هر کدام داستان ها و سلیقه های خاص خود را دارند، ارائه می دهد. در وب‌ سایت اسپرسو میکر، انتخاب گسترده‌ای را ارائه می‌دهیم، ایده‌آل برای هر سلیقه و برای هر روش آماده‌سازی.

قهوه

روش سرو

اسپرسو در یک لیوان از قبل گرم شده با ظرفیت 40 میلی لیتر سرو می شود. فنجان حاوی 25-30 میلی لیتر اسپرسو، از جمله خامه است. یک اسپرسو اغلب با شکر نوشیده می شود و با یک لیوان کوچک آب سرو می شود.

تهیه قهوه ضروری است، اما این همه ماجرا نیست. نه تنها یک راه برای سرو قهوه وجود دارد، بلکه تکنیک بر اساس ترجیحات، سلیقه شخصی در سطح کاملاً عملی و کام تا ترجیحات زیبایی شناسی متفاوت است. معمولاً در لیوان از قبل گرم شده سرو می شود، اما کسانی هستند که لیوان سرد را ترجیح می دهند تا از سوختگی ناخوشایند روی دست ها جلوگیری کنند یا برای طعم گیری آسان تر. در نهایت، روش دیگری برای سرو قهوه به جای فنجان وجود دارد: یک شات. این روشی است که شامل استفاده از فنجان‌های شیشه‌ای کوچک است که معمولاً برای مصرف نوشیدنی‌های الکلی استفاده می‌شود و می‌توان یک دوز ساده اسپرسو ایتالیایی را در آن ریخت.

روش های مختلف تهیه اسپرسو

اسپرسو کورتادو

اسپرسو کورتادو اسپرسویی است که 1: 1 با شیر داغ مخلوط می شود. از این رو نام او از اسپانیا می آید و کورتادو به معنای برش خورده است.

این تخصص در تهیه قهوه اسپرسو در آرژانتین سرچشمه گرفت، قبل از اینکه به طور گسترده در شبه جزیره ایبری گسترش یابد، جایی که فقط در عصر مصرف می شود. در کوبا با نام «کورتادیتو» نیز شناخته می شود.

ابتدا اسپرسو را در یک فنجان بزرگتر بریزید. سپس به همان مقدار شیر داغ اضافه کنید و نوش جان کنید.

قهوه آمریکایینو

کافه آمریکایینو نوعی اسپرسوی است که آب گرم به آن اضافه می شود. اسپرسو را در یک فنجان کمی بزرگتر بریزید. سپس حدود سه برابر آب داغ (90-100 میلی لیتر) اضافه کنید و همه چیز را برای مدت کوتاهی هم بزنید. در صورت تمایل می توانید کرم شناور روی آن را با قاشق از چربی خارج کنید.

و کافه آمریکانو شما آماده است.

کاپوچینو

کاپوچینو یکی از نوشیدنی های است که می توان آن را به لطف قدیمی ترین اسپرسو در جهان تهیه کرد که با گسترش قهوه در اروپا و حوزه مذهبی برادران کاپوچین مرتبط است که نام خود را از آن گرفته است. افسانه ها حاکی از آن است که برادر مارکو داویانو، که توسط پاپ به اتریش فرستاده شده بود تا امپراتور را متقاعد کند تا در برابر حمله عثمانی با هم متحد شود، برای اولین بار قهوه اسپرسو را با شیر "تصحیح" کرد. به افتخار او، اتریشی ها این نوشیدنی را "کاپوچینو"، به طور دقیق تر، کاپوچینو می نامند.

اسپرسو

ابتدا فنجان کاپوچینو را با آب داغ گرم کنید. سپس 30 میلی لیتر اسپرسوی تازه آب پز شده را داخل فنجان بریزید. 60 تا 120 میلی لیتر شیر کف کرده داخل لیوان بریزید. سپس هم بزنید و لذت ببرید. علاوه بر اسپرسو، کاپوچینو حاوی مقادیر مساوی کف شیر و شیر است. همانطور که اسپرسو برای اولین بار در فنجان ریخته می شود، می توان آن را از کف شیر جدا کرد و ظاهر خاص خود را به قهوه تخصصی داد.

لاته ماکیاتو

برای لاته ماکیاتو کلاسیک، حدود 100 میلی لیتر شیر را در یک لیوان مقاوم در برابر حرارت (180-200 میلی لیتر) کف کنید. سپس اسپرسو معمولی را با دقت داخل فنجان بریزید. لاته ماکیاتو شما آماده است.

کافه لاته

یک لیوان چینو، معمولاً اسپرسو، شیر داغ و کمی کف شیر. ابتدا اسپرسو را داخل فنجان بریزید. سپس شیر داغ بریزید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که حدود یک سانتی متر فاصله تا لبه باقی مانده است. حالا کمی کف شیر روی آن اضافه کنید - و لاته شما آماده است.

و...

این مطلب تمام آن چیزی بود که درباره قهوه اسپرسو بسیار کم به آنها اشاره شده بود امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات نو و جدیدی را به شما داده باشیم. حال از شما میخواهیم برای ما بنویسید که این مطلب چقدر برای شما رضایت بخش بوده و کدامیک از مطالب را از قبل مطلع نبودید؟

منبع : خبرگزاری آنا