انگلستان فروش نرم افزارهای جاسوسی و wiretaps به 17 سرکوبگر رژیم از جمله عربستان سعودی و چین

دولت بریتانیا ارائه بیش از یک دوجین رژیم های سرکوبگر در سراسر جهان با wiretaps نرم افزارهای جاسوسی و دیگر ارتب

توسط SALAMNEWWS در 23 تیر 1399

دولت بریتانیا ارائه بیش از یک دوجین رژیم های سرکوبگر در سراسر جهان با wiretaps نرم افزارهای جاسوسی و دیگر ارتباطات رهگیری تجهیزات آنها می تواند استفاده برای جاسوسی بر روی مخالفان سوابق نشان می دهد.

با وجود قوانین و گفت بریتانیا باید امنیت صادرات کالا به کشور که ممکن است استفاده از آنها برای سرکوب داخلی و وزرا امضا کرده اند بیش از £75m در چنین صادرات بیش از پنج سال گذشته به کشورهای دارای "نه" توسط سازمان غیردولتی "خانه آزادی".

این 17 کشور شامل چین و عربستان سعودی و بحرین و همچنین امارات متحده عربی بود که بزرگترین دریافت کننده گواهینامه مجموعا £11.5 m به تنهایی پس از 2015.

گروه های حقوق بشر گفت: انگلیس در حال توسعه یک شهرت برای انجام مناسب چک که آن را به فروش سلاح به, در حالی که کار به حکومت نشان می دهد آن است که کار را برای اثبات آن است که مطابق با قوانین خود را در برابر مسلح کردن دیکتاتورها.

جدا از 17 کشور انگلستان نیز صادرات این کالا به کشورهای دیگر که به طور رسمی رتبه "آزاد نیست" اما از کجا تهیه نرم افزارهای جاسوسی می تواند به بالا بردن ابرو.

یک چنین ذینفع از انگلستان-صادرات هنگ کنگ که تا به حال £2m حمل و نقل مصوب سال گذشته با وجود ادامه سرکوب دموکراسی تظاهرات. فیلیپین که در آن پلیس های فراقانونی شایع می باشد نیز ثابت کسب و کار برای شرکت های هاوکینگ سیستم های نظارت.

کار سایه تجارت بین المللی, منشی, Emily Thornberry گفت: مستقل: "دولت قانونی و اخلاقی وظیفه برای اطمینان از صادرات از بریتانیا استفاده می شود با دیگر کشورها برای اهداف داخلی سرکوب و خطر باید به وضوح در خط مقدم از ذهن خود را هنگامی که آن کشورها دارای سابقه اذیت و آزار مخالفان سیاسی و تضعیف آزادی های دموکراتیک و هنگامی که تجهیزات نگران آن رسیده است تا مورد آزار قرار گرفته بود در این راه.

"دولت باید برای نشان دادن فوری چگونه این خطرات مورد بررسی قرار گرفتند در این موارد و این که چگونه این تجهیزات شد و در نهایت مورد استفاده قرار گیرد."

یک سخنگوی دولت گفت: "دولت خود را طول می کشد صادرات مسئولیت جدی و ارزیابی تمام صادرات گواهینامه ها مطابق با سخت صدور مجوز معیارهای. ما نمی خواهد موضوع هر گونه مجوز صادرات که در آن به انجام این کار خواهد بود مغایر با این معیار."

اما الیور Feeley-Sprague عفو بین الملل بریتانیا در تحولات نظامی و امنیتی و پلیس امور گفت: انگلستان به نظر نمی رسد به انجام مناسب ارزیابی خطر در هنگام فروش از جمله تجهیزات و گفت: دولت شاهد تبدیل شدن به "بدنام" را "معیوب تصمیم گیری".

"این آمار و ارقام علت واقعی نگرانی مگر اینکه و تا زمانی که انگلستان وزیران می تواند نشان دهد که مناسب پادمان در برابر سرکوب سوء استفاده شد و در مکان و زمانی که این تجهیزات اعزام شد," او گفت:.

"با تعداد زیادی از مدافعان حقوق بشر دستگیر و زندانی در کشورهایی مانند عربستان سعودی امارات متحده عربی و ترکیه در پنج سال گذشته وجود دارد نیاز بیشتری از همیشه برای بریتانیا به صورت کاملا وسواسی در ارزیابی خطر بریتانیا فناوری مخابرات استفاده غیرقانونی علیه فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران و مخالفان مسالمت آمیز آمار و ارقام.

"این فقط روشن نیست که در انگلستان انجام شده است مناسب ارزیابی خطر در هنگام فروش این تجهیزات و روشن نیست که آیا مقامات بریتانیا در حال ساخت هر گونه تلاش برای پیگیری چه تجهیزات استفاده شده است در دو یا سه سال زمان است.

"با بریتانیا مجوز صادرات اسلحه در حال حاضر برای بدنام آن معیوب تصمیم گیری این ارقام در عین حال یکی دیگر از یادآوری که چرا ما نیاز به یک کامل ریشه و شاخه تعمیرات اساسی از انگلستان شکست سلاح و امنیت صادرات تجهیزات سیستم کنترل. این تعمیرات اساسی باید شامل مقدمه ای از مراتب منسجم تر و جامع سیستم گزارش دهی است که به وضوح نشان می دهد دقیقا همان چیزی که ما در حال فروش به چه کسی و چرا."

این هفته تجارت بین المللی, منشی, لیز خرپا اعلام کرد بریتانیا خواهد بود سرگیری صادرات اسلحه به عربستان سعودی پس از یک دادگاه قبلا دستور داد که آنها به حالت تعلیق درآمد. دولت گفت: آن را بررسی کرده ادعا می کند که عربستان نیروهای خود را در یمن به حال نقض قوانین بین المللی بشردوستانه و گفت: ممکن است هر گونه نقض شد "حوادث جدا" از آنجا که آنها تا به حال اتفاق افتاده است در مکان های مختلف و راه های مختلف.

اندرو اسمیت از کمپین علیه تجارت اسلحه گفت: فروش تجهیزات جاسوسی مطرح شده "سوالات جدی و نگرانی".

"این فروش علامتی از یک خطرناک و ریاکارانه سیاست خارجی است که همواره دارای اولویت صادرات اسلحه بیش از, حقوق بشر," او گفت:.

"نرم افزارهای جاسوسی و نظارت تجهیزات است که اغلب استفاده می شود در برابر مدافعان حقوق بشر است. بسیاری از رژیم های خرید تکنولوژی دارای سابقه ای طولانی در تحمیل وحشیانه و سرکوبگرانه قوانین و هدف قرار دادن فعالان و فعالان است.

"پلیس در انگلستان و در سراسر جهان در حال تبدیل شدن به حتی بیشتر militarised و نظارت در حال تبدیل شدن به حتی بیشتر سرزده است. برای شرکت ها و اسلحه-برخورد دولت ها مانند انگلستان به ترویج و فروش این نوع از تجهیزات بسیار غیر مسئولانه و بی پروا. آن می تواند سوخت نقض برای سال آمده است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de