بنا به گزارش ها ایرلند به فیس بوک می گوید برای جلوگیری از ارسال داده های کاربر اتحادیه اروپا به ایالات متحده - CNET

آنجلا لانگ/سی نت گزارش می رسد کميسيون حفاظت از داده های ايرلند در دستور مقدماتی برای متوقف ساختن انتقال داده

توسط SALAMNEWWS در 20 شهریور 1399
facebook-logo-phone-laptop-3019 آنجلا لانگ/سی نت

گزارش می رسد کميسيون حفاظت از داده های ايرلند در دستور مقدماتی برای متوقف ساختن انتقال داده های کاربر از اتحاديه اروپا به آمريکا به فيس بوک گفته است. روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه با استناد به منابع بی نام و نشان گزارش داد که این دستور در اواخر ماه اوت ارسال شد. فیس بوک تایید کرد که DPC ایرلندی تحقیق در مورد انتقال داده های خود را از اتحادیه اروپا به ایالات متحده آغاز کرده است.

در پی تصمیم legal decision by the European Union in July that the data transfer standard between the EU and the US does not sufficiently protect users' privacy قانونی اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه صورت می گیرد که استاندارد انتقال داده ها بین اتحادیه اروپا و آمریکا به اندازه کافی از حریم خصوصی کاربران محافظت نمی کند زیرا اتحادیه اروپا قوانین حریم خصوصی سخت گیرانه تری نسبت به آمریکا دارد - و چون دولت ایالات متحده می تواند داده های شهروندان اتحادیه اروپا را تحت قوانین نظارتی خود جمع آوری کند. این یک نگرانی عمده حریم خصوصی برای شرکت ها و ساکنان اتحادیه اروپا است.

این تصمیم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا سپر حریم خصوصی اتحادیه اروپا و آمریکا را باطل کرد که به شرکت ها اجازه می داد داده های شهروندان اتحادیه اروپا را به آمریکا ارسال کنند. به گفته نیک کلگ، معاون فیس بوک امور و ارتباطات جهانی، فیس بوک «موضع ما را در مورد چگونگی تأمین ثبات درازمدت انتقال داده های بین المللی تنظیم کرده است.»

کلگ روز چهارشنبه در بیانیه حریم خصوصی گفت: "عدم انتقال داده های بین المللی امن، امن و قانونی به اقتصاد آسیب می رساند و مانع رشد کسب و کارهای داده محور در اتحادیه اروپا می شود، همان طور که ما به دنبال بهبودی از COVID-19هستیم." وی گفت می تواند به معنای شرکت های فناوری، بیمارستان ها و دانشگاه های اروپا باشد که نمی توانند از ارائه دهندگان ابر آمریکا یا مراکز تماس در خارج از اتحادیه اروپا استفاده کنند. "اثرات فراتر از جهان کسب و کار برسد، و می تواند خدمات عمومی بحرانی مانند بهداشت و آموزش و پرورش تاثیر می گذارد."

DPC ایرلندی از اظهار نظر خودداری کرد.

ادامه مطلب: فیس بوک می تواند فعالیت وب شما را ببیند. در اینجا چگونه آن را متوقف

این تصمیم دادگاه اتحادیه اروپا پس از آن اتخاذ شد که ماکسیمیلیان شرم فعال حریم خصوصی اتریش در سال ۲۰۱۹ علیه سپر حریم خصوصی استدلال کرد و استدلال کرد که داده های فیس بوک او به آمریکا منتقل می شود که در آن برنامه های نظارتی دولت می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

ويلبر راس وزير بازرگانی آمريکا در ماه ژوئيه گفت از اين تصميم «عميقا نااميد» شده است.

راس گفت: "جریان داده ها نه تنها برای شرکت های فن آوری، بلکه برای کسب و کار در تمام اندازه ها در هر بخش ضروری است." "همانطور که اقتصاد های ما به بهبودی پس از COVID-19 خود ادامه می دهند، حیاتی است که شرکت ها - از جمله 5300 به علاوه شرکت کنندگان فعلی حریم خصوصی شیلد - قادر به انتقال داده ها بدون وقفه، سازگار با حفاظت های قوی ارائه شده توسط حریم خصوصی شیلد باشند."

Schrems همچنین با موفقیت به چالش کشیدن چارچوب بندر امن در سال 2015.is.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن