پورتلند، اورگن، تصویب سخت ترین ممنوعیت تشخیص چهره در ایالات متحده - CNET

بر اساس فرمان پورتلند، کسب و کارهای خصوصی از استفاده از تشخیص چهره منع خواهند شد.گتی تصاویر شورای شهر پورتلند

توسط SALAMNEWWS در 20 شهریور 1399
gettyimages-1211558665

بر اساس فرمان پورتلند، کسب و کارهای خصوصی از استفاده از تشخیص چهره منع خواهند شد.

گتی تصاویر

شورای شهر پورتلند روز چهارشنبه قوی ترین ممنوعیت تشخیص چهره در آمریکا را تصویب کرد و این فناوری را از کسب و کارهای خصوصی و همچنین سازمان های دولتی در شهر اورگن مسدود کرد.

ممنوعیت تشخیص چهره پورتلند اولین ممنوعیت نیست، اما سخت گیرانه ترین است. اگرچه شهرهایی مانند سان فرانسیسکو، بوستون و اوکلند، کالیفرنیا، همه قانون منع سازمان های دولتی از استفاده از تشخیص چهره را تصویب کرده اند، اما اقدام پورتلند نیز کسب و کارهای تجاری را از استفاده از این فناوری منع می کند.

این لایحه به اتفاق آرا تصویب شد و این ممنوعیت در ژانویه ۲۰۲۱ به اجرا در خواهد آمد.

این بدان معنی است که همراه با افسران پلیس که از استفاده از تشخیص چهره برای شناسایی مظنونین بالقوه ممنوع, فروشگاه ها و کسب و کار قادر به استفاده از فن آوری نیز نخواهد بود. یک گزارش اورگانی در ماه فوریه جزئیات چگونگی استفاده یک فروشگاه راحتی پورتلند از تشخیص چهره برای اجازه ورود و شناسایی دزد مغازه ها را بیان کرد.

این ممنوعیت همچنین به تشخیص چهره در فرودگاه ها گسترش خواهد داد، جایی که شرکت های هواپیمایی مانند دلتا از این فناوری برای شبانه روزی استفاده می کنند.

تد ویلر شهردار پورتلند در نشست روز چهارشنبه شورای شهر گفت: همه پورتلندی ها حق دارند از یک دولت شهری استفاده کنند که از فناوری با سوگیری های نژادی و جنسیتی نشان داده شده ای که حریم خصوصی شخصی را به خطر می اندازد استفاده نخواهد کرد.

ممنوعیت تجاری تشخیص چهره نشان دهنده یک حرکت بزرگتر برای غیرقانونی کردن تکنولوژی فراتر از استفاده پلیس است. در حالی که شرکت هایی مانند آمازون و مایکروسافت کار تشخیص چهره خود را با پلیس بر سر نگرانی های اخلاقی مکث کرده اند، این فناوری هنوز توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد، که می تواند آن داده ها را در اختیار سازمان های اجرای قانون قرار دهد.

در ماه ژوئیه، بنیاد مرزهای الکترونیکی دریافت که پلیس سان فرانسیسکو از شبکه دوربین یک منطقه تجاری مرکز شهر برای نظارت بر معترضان استفاده می کند و خط بین نظارت عمومی و خصوصی را تار می کند.

محققان اغلب مسائلی را با الگوریتم های تشخیص چهره پیدا کرده اند که صحبت از سوگیری نژادی و جنسیتی می شود، صرف نظر از اینکه چه کسی از این فناوری استفاده می کند. و اداره پلیس دیترویت اعتراف کرده است که تشخیص چهره آن افراد را «۹۶٪ از زمان» اشتباه شناسایی می کند، با این فناوری که منجر به دستگیری های اشتباه در موارد متعدد می شود.

کسب و کارهای خصوصی اغلب آستانه های پایین تری برای دقت نسبت به سازمان های دولتی دارند. آمازون توصیه می کند که سازمان های اجرای قانون از آستانه اعتماد به نفس ۹۹٪ برای الگوریتم تشخیص چهره خود استفاده کنند، اما نه کسب و کارهای خصوصی، به عنوان مثال.

کسب و کارهای خصوصی نیز قوانین یا استانداردهایی برای جلوگیری از سوء استفاده از تشخیص چهره ندارد. شما می توانید از بازدید از یک فروشگاه ممنوع و هرگز نمی دانم که آن را به این دلیل است که سیستم تشخیص چهره شما را به عنوان یک دزد مغازه اشتباه شناسایی شده است.

ممنوعیت تشخیص چهره شهر توسط شهرستان آمده است، در حالی که قانون گزاران فدرال به دنبال تصویب قانون ملی در فن آوری است. بسیاری از قانون پیشنهاد شده در سال گذشته شده است در استفاده عمومی از تشخیص چهره به جای استفاده توسط کسب و کار خصوصی متمرکز شده است.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب