دانشگاه آکسفورد اعتراض: جمعیت تظاهر کنندگان تقاضا حذف سیسیل رودس مجسمه

صدها نفر از تظاهرکنندگان را شلوغ بر روی خیابان در خارج از دانشگاه آکسفورد را Oriel کالج تماس بگیرید برای حذف م

توسط SALAMNEWWS در 20 خرداد 1399

صدها نفر از تظاهرکنندگان را شلوغ بر روی خیابان در خارج از دانشگاه آکسفورد را Oriel کالج تماس بگیرید برای حذف مجسمه امپریالیستی سیسیل رودز – آخرین در یک رشته از ضد نژادپرستانه عمل است که در سراسر جهان گسترش یافته در هفته های اخیر.

دانشجویان در این دانشگاه برای اولین بار برای مجسمه رودس به پایین آورده در سال 2015 – بخشی از یک شرکت چند ملیتی جنبش را برجسته خود را میراث سفید supremacist انداز و نقش خود را در هموار کردن راه برای آپارتاید در آفریقای جنوبی است.

در حال حاضر جهانی سیاه و سفید زندگی می کند توجه به اعتراضات و حوادث در بریستول – که در آن فعالان حذف یک مجسمه slaver ادوارد Colston و پرت آن به بندر بریستول – تجدید فراخوان برای کنش در برابر مجسمه رودس.

شعار "آیا نمی شود فریب خورده رودز بود یک نژادپرست" و "رودز باید سقوط آن را" معترضان – از جمله بسیاری از دانش آموزان در دانشگاه و همچنین ساکنان محلی خواستار حذف مجسمه به عنوان به خوبی به عنوان غرامت بورس با هدف مردم آفریقایی تبار.

Ndjodi Ndeunyema یک آکسفورد دانش آموز است که در میان این مراسم برگزارکنندگان گفت: اقدام در بریستول به حذف Colston مجسمه تا به حال به آنها اجازه داد تا به "تقویت آن گفتگو" آغاز شد که در سال 2015.

"بسیاری از خواسته های که ما در حال حاضر در این اعتراض نیست راضی بوده است," او گفت: مستقل. "آنها افتاده ام در گوش های ناشنوا و آن این است که ما برای برقراری ارتباط به وضوح به دانشگاه و کالج است که شما می توانید پا زدن به این چمن طولانی اما آن را نمی خواهد برود. بله دانش آموزان حرکت خواهد کرد اما دانش آموزان ادامه خواهد داد برای اعتراض به نهادی شیوه است که همواره با اعتراض پیکرنگاری مانند که از سیسیل رودز."

با اشاره به کتیبه در زیر رودز توصیف او به عنوان "شکوه بانی خیر" او افزود: "هیچ چیز با شکوه در مورد کسی که نظارت نسل کشی و زمین خلع ید رژیم است که ما دیده ایم در آفریقای جنوبی به ویژه در آغاز قرن 20".

افسران پلیس باقی مانده خارج از دانشگاه و در پشت بام آن در سراسر صلح آمیز رویداد که در آن با احتیاط فاصله معترضان تلاش برای حفظ اجتماعی فاصله میان مداوم coronavirus بیماری همه گیر.

می آید پس از دبیر خانه Priti پاتل گفت که "نه برای اوباش به پاره کردن مجسمه" و به جای آن خواست عمومی از طریق "کانال های مناسب" مانند شوراهای محلی و شهرداران برای حذف چنین نمادها.

در حالی که تصمیم می گذارد با دانشگاه و مقامات محلی در آکسفورد اعلام کردند برای حمایت از برداشتن مجسمه رودس.

در یک صدای جیر جیر کار عضو شورا سوزان براون گفت: "من امروز نوشته شده به Oriel دانشگاه به دعوت آنها را به درخواست برای اجازه برنامه ریزی برای حذف مجسمه آن را به عنوان یک کلاس II* ساختمان های ذکر شده.

"به طور معمول چنین اقداماتی تنها مجاز در استثنایی ترین شرایط.

"اما این شرایط استثنایی و به عنوان یک شورای شهر ما مشتاق به کار با Oriel برای کمک به آنها در پیدا کردن تعادل مناسب بین قوانین است که حفاظت از ساختمان های تاریخی و تعهد اخلاقی به تأمل در بدگویی نماد این مجسمه."

آقای Ndeunyema که او نیز بخشی از اصلی فشار برای حذف مجسمه افزود: "بسیاری از زمان ما شنیده استدلال که ما به دنبال obfuscate فرایندهای دموکراتیک – ما تاکید کرد و ادامه داد: به استرس استفاده از فرایندهای دموکراتیک و به بیان disgruntlement با ستایش از مردم مانند سیسیل رودز در اینجا در دانشگاه آکسفورد.

"این است که بر اساس آن موسسات به این مسائل به طور جدی نه تنها در تأمل انتقادی بر آمار و ارقام مانند رودز اما همچنین در نظر گرفتن مراحل اساسی برای نشان دادن همبستگی معنی دار با سیاه و سفید زندگی می کند."

سیسیل رودز پس از آن که نخست وزیر مستعمره کیپ امروزی در آفریقای جنوبی استادانی اعتقاد خود را که آنگلو ساکسن بودند "اولین مسابقه" و جهان بهبود یافته توسط استعماری گسترش این مسابقه است. و همچنین مجسمه دانشگاه معتبر بورس تحصیلی رودز باقی مانده مباهات بیل کلینتون در میان فارغ التحصیلان آن.

بحث مجسمه سیسیل رودز در مقابل Oriel کالج آکسفورد

در بیانیه سخنگوی این دانشکده گفت: آن را "نفرت نژادپرستی و تبعیض در همه اشکال آن" و اضافه کرد که آن بدن حاکم است "عمیقا متعهد به برابری در جامعه ما در Oriel دانشگاه آکسفورد و جهان".

این سخنگو افزود: "به عنوان یک نهاد علمی هدف ما برای مبارزه با تعصب و قهرمان فرصت های برابر برای همه صرف نظر از نژاد و جنسیت و تمایلات جنسی یا ایمان. ما معتقدیم سیاه زندگی توجه و حمایت از حق اعتراض مسالمت آمیز.

"قدرت آموزش و پرورش یک کاتالیزور برای برابری و شمول. ما درک می کنیم که به ما هستند و ما می خواهم به بخشی از گفتگو در مورد رابطه بین مطالعه تاریخ عمومی بزرگداشت عدالت اجتماعی و آموزشی برابری.

"به عنوان یک کالج ما را به ادامه بحث و گفتگو در خصوص مسائل مطرح شده با حضور در سایت ما نمونه هایی از اعتراض میراث مربوط به سیسیل رودز."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب