بررسی مولان : زنده عمل بازسازی در دیزنی به علاوه به موقع ، در حال حرکت را -- CNET

بی باک بودن و سرسپردگی مولان به خانواده، معنای ویژه ای را در دنیای صعودی امروزی حمل می کند.دیزنی در حالی که l

توسط SALAMNEWWS در 15 شهریور 1399
Mulan 2020

بی باک بودن و سرسپردگی مولان به خانواده، معنای ویژه ای را در دنیای صعودی امروزی حمل می کند.

دیزنی

در حالی که live-action Mulan remake بازسازی مولان زنده اقدام faced several release delays دیزنی با تاخیر انتشار متعددی به دلیل همه گیر کروناویروس مواجه شده است ،اولین مدت ها در انتظار خود را در دیزنی پلاس احساس می کند کاملا به موقع. debut on Disney Plus پیام های فیلم از توانمندسازی زن، شجاعت و سرسپردگی به خانواده همه به خصوص در حال حرکت به عنوان ما حرکت به جهان در حال تغییر، نامشخص است.

همان طور که در فیلم انیمیشن محبوب سال ۱۹۹۸، مولان (ییفی لیو) تلاش می کند تا تعادلی بین در آغوش گرفتن توانایی هایش و ارج نهادن به خانواده اش در چین به وجود آورد. به عنوان یک زن قرن ها پیش، به او گفته شده که وظیفه اش این است که افتخار را از طریق ازدواج به ارمغان بیاورد. اما از سنین پایین، پدر مولان می بیند که او با انرژی خاص، یا "چی" برکت یافته است. با بزرگتر شدن، این تنها مولان نیست که باید با مبارزه پنهان کردن توانایی هایش روبرو شود؛ Mulan پدرش همچنین درد سر دل نیاز به نادیده گرفتن مهارت های دخترش را تجربه می کند فقط به این دلیل که او یک دختر است.

پدرش در کودکی به او می گوید: «چی برای رزمندگان است، نه دختران.» "به زودي، تو يه زن جوون ميشي و وقتشه که هديه ات رو مخفي کني"

این روایت تکرار شده مولان را به این احساس هدایت می کند که نه به دنیای یک مرد تعلق دارد و نه دنیای یک زن. او توسط خانواده اش گفته شده است که "جای شما را یاد بگیرند،" اما این ثابت می کند که کاملا چالش برانگیز زمانی که آن مکان به ظاهر وجود ندارد.

بازسازی، که توسط stunts فک انداختن رزمندگان شمشیر دار پیچ و تاب اواسط هوا نقطه گذاری شده است، اتخاذ لحن جدی تر، دراماتیک تر از سلف متحرک خود را. این آشکار است در غیاب آهنگ مانند من یک مرد را از شما و افتخار به همه ما. در حالی که آهنگ های جذاب بخش بزرگی از درخواست تجدید نظر از بسیاری از فیلم های دیزنی، گنجاندن خود را در اینجا احساس اجباری، و خط داستانی قانع کننده مولان کافی است برای حمل فیلم است. یک ردی ابزاری قدرتمند از بازتاب وجود دارد که در کنار مونتاژ متحرک مولان بازی می کند که مهارت هایش را بعداً در فیلم در آغوش می گرفت که احساس می کند نوازش کافی به موسیقی محبوب نسخه انیمیشن است.

مولان توسط خانواده اش گفته می شود که «جای شما را یاد بگیرند» اما این ثابت می کند که زمانی که آن مکان به ظاهر وجود ندارد، کاملاً چالش برانگیز است.

لحن وزین تر نیز به این معنی است که طنز به عقب مقیاس شده است. ما مادربزرگ شوخ مولان را در بازسازی نمی بینیم و موشو به طور قابل توجهی گم شده است. در عوض، پدر مولان به قدرت یک ققنوس استناد می کند -- نمادی که در طول فیلم به آن اشاره شده است -- تا مراقب مولان باشد. عدم طنز نیز در مولان بالغ نشان می دهد که کمتر تند و تیز و rambunctious نسبت به همتای متحرک خود را، که طول می کشد برخی از جذابیت است که او را بسیار نسبی و دوست داشتنی است. اما این در نهایت یک از دست دادن جزئی است که راه را برای یک شخصیت بی باک رانده شده و متمرکز می سازد.

با حذف برخی شخصیت های قدیمی نیز به شخصیت های جدید معرفی می شود. بازسازی به مولان یک خواهر می دهد، به احتمال زیاد به عنوان وسیله ای برای ژوکستاپو کردن رفتار بی بند و بار شخصیت اصلی با رفتار یک دختر «خوش اخلاق» است. کریکت خوش شانس از نسخه انیمیشن به عنوان یک سرباز همکار به نام کریکت دوباره تصور می شود و تلاش هایی برای بافتن طنز خفیف به نقش او وجود دارد، اما هیچ یک از شوخی ها واقعاً فرود را نمی چسبانند.

ما همچنین به شیانیانگ (گونگ لی) معرفی می کنیم، جادوگری که اغلب شکل پرنده آنتاگونیست گوری خان را به خود می گیرد. او همچنین در مورد شبیه به قربانیان مرد زمانی که او نیاز به انجام یک طرح طول می کشد. شیانیانگ نیز مانند مولان تلاش می کند تا پذیرفته شود و به همین دلیل رانده می شود تا در ازای وعده اش برای فراهم کردن «جایی که قدرت های شما مورد هذل و تذل قرار نپذیرد» به خان خدمت کند.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن