بریتانیا برای از سرگیری فروش اسلحه به عربستان سعودی با وجود 'ممکن است' جنایات جنگی در یمن, دولت می گوید

بریتانیا برای از سرگیری فروش اسلحه به عربستان سعودی با وجود ارزیابی است که این کشور می تواند با استفاده از آنه

توسط SALAMNEWWS در 17 تیر 1399

بریتانیا برای از سرگیری فروش اسلحه به عربستان سعودی با وجود ارزیابی است که این کشور می تواند با استفاده از آنها را به ارتکاب جنایات جنگی دولت اعلام کرده است.

تجارت بین المللی, منشی, لیز خرپا روز سه شنبه گفت که دولت در حال اتمام بررسی چگونگی صادرات اسلحه گواهینامه اعطا شد به منظور تطابق با قبل از آن دادگاه حکم تعلیق فروش.

Ms, خرپا گفت که در حالی که برخی از "معتبر حوادث نگرانی" مربوط به عربستان نیروهای' انجام شده است طبقه بندی شده به عنوان "ممکن است" نقض قوانین بشردوستانه بین المللی (IHL) دولت بریتانیا بازدید این به عنوان "حوادث جدا".

"حوادث است که باید مورد بررسی قرار گرفته است که ممکن است نقض قوانین بشردوستانه بین الملل رخ داده است در زمان های مختلف در شرایط مختلف و به دلایل مختلف ،" بیانیه ای گفت:.

این بیانیه می افزاید: "تعهد که سلف من به دادگاه – که ما نمی خواهد اعطای هر گونه مجوز برای صادرات اسلحه و تجهیزات نظامی به عربستان سعودی برای استفاده احتمالی در یمن – دور افتد."

اعلام از تجارت بین المللی کار می آید فقط یک روز پس از وزیر امور خارجه بریتانیا گفت بریتانیا خواهد معرفی یک "رژیم تحریم ها که هدف افرادی که مرتکب بدترین موارد نقض حقوق بشر" و "جهانی بریتانیا خواهد شد و حتی قوی تر از نیروی خوب در جهان در سال پیش رو".

در مارس 2015 یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مداخله در یمن علیه حوثی ها که در حال مبارزه با آن در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت و کنترل زیادی swathes از خاک. اما انسان دوستانه گروه و سازمان ملل متحد به سرعت متهم به رهبری عربستان سعودی نیروهای نقض قوانین بین المللی بشردوستانه از جمله بمباران مدارس و بیمارستان و مراسم عروسی و مواد غذایی زیرساخت ها است.

این جنگ هزینه حدود 100,000 زندگی با 80 درصد از کشور نیاز به کمک های انسان دوستانه. بین المللی سازمان ملل متحد صندوق کودکان (یونیسف) گفت: "این بحران از زمین شناسی نسبت".

در ژوئن 2019 در دادگاه تجدید نظر حکم داد که دولت تا به حال عمل غیرقانونی با مجوز فروش از انگلستان ساخته شده و اسلحه به عربستان نیروهای خود را برای استفاده در یمن بدون ارزیابی اینکه آیا حوادث در این درگیری تا به حال مبلغ به نقض قوانین بشردوستانه بین المللی ،

پس از بمباران یمن آغاز شده در ماه مارس 2015 دولت بریتانیا با صدور مجوز صادرات به ارزش £5.3 میلیارد دلار از جمله £2.5 میلیارد دلار از مجوزهای مربوط به بمب و موشک و انواع دیگر از فرمان.

در توجه به صادرکنندگان منتشر شده در سه شنبه, دولت افزود: "تعهد گسترده تر است که به مجلس مربوط به مجوز برای عربستان سعودی و شرکای ائتلاف ... دیگر اعمال می شود. دولت را در حال حاضر آغاز روند پاکسازی این تعداد گواهینامه های کاربردی برای عربستان سعودی و شرکای ائتلافی که ساخته شده است تا پس از 20 ماه ژوئن سال گذشته است."

اندرو اسمیت از کمپین علیه تجارت اسلحه گفت: "این یک ننگین و از نظر اخلاقی ورشکسته تصمیم گیری است. به رهبری عربستان بمباران یمن ایجاد کرده جهان را بدترین بحران انسانی و خود دولت اذعان می کند که انگلستان ساخته شده و باید نقش محوری در بمب گذاری. ما خواهد بود با توجه به این تصمیم جدید ما با وکلا و خواهد شد به بررسی تمام گزینه های در دسترس برای به چالش کشیدن آن است.

"شواهد نشان می دهد یک الگوی مشخص از شنیع و هولناک نقض قوانین بشردوستانه بین المللی توسط یک ائتلاف است که بارها و بارها هدف غیر نظامی تجمعات مانند مراسم عروسی و مجالس ترحیم و بازار ، دولت ادعا می کند که این حوادث جدا اما چگونه بسیاری از صدها نفر از حوادث جدا خواهد آن را برای دولت برای توقف عرضه سلاح?

"این در معرض رتبه نفاق در قلب انگلستان سیاست خارجی است. فقط دیروز دولت بود صحبت کردن در مورد نیاز به تحریم, حقوق بشر, معتادان, اما در حال حاضر آن را نشان داده است که آن را انجام خواهد داد همه چیز را می توانید به ادامه مسلح کردن و حمایت از یکی از وحشیانه ترین دیکتاتوری در جهان است."

رزا پیچش یا حلقه زنی از لی بعد وکلاء گفت: "ما مشتری استقبال وزیر امور خارجه تصمیم در نهایت به قبول حکم صادره توسط دادگاه تجدید نظر و موافق است که هر گونه تصمیم گیری در مورد مجوز برنامه باید شامل یک ارزیابی از این که آیا IHL نقض رخ داده است.

"اما CAAT نیز عمیقا نگران از تصمیم گیری است که با وجود روش جدید, وزیر امور خارجه تصمیم گرفته است تا مجوز را می توانید در ادامه به اعطا می شود که وجود دارد هیچ خطر روشن به ائتلاف به رهبری عربستان در یمن ممکن است استفاده از چنین دارای مجوز و تجهیزات نظامی در نقض قوانین بشردوستانه بین الملل. من مشتری مشاهده شواهد باقی مانده است که قریب به اتفاق چنین خطر می کند در واقع وجود داشته باشد. ما با توجه به تصمیم او با دقت با مشتری ما."

بیشتر به شرح زیر...tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن