دو سیاه چاله برخورد در اعماق فضا. ما ممکن است آن را دیده اند اتفاق می افتد برای اولین بار - CNET

هنرمند مفهوم از یک سیاهچاله ابر پرجرم و اطراف آن دیسک از گاز است. تعبیه شده در داخل این دیسک دو کوچکتر سیاه چا

توسط SALAMNEWWS در 6 تیر 1399
blackholeseverywhere

هنرمند مفهوم از یک سیاهچاله ابر پرجرم و اطراف آن دیسک از گاز است. تعبیه شده در داخل این دیسک دو کوچکتر سیاه چاله ها در مدار یکدیگر است.

Caltech/R. صدمه دیده (IPAC)

سیاه چاله برخورد آنقدر توانا آنها تحریف بافت فضا-زمان ارسال امواج گرانشی در سراسر جهان هستی است. امواج شستن بیش از زمين و خوب تنظیم آشکارسازهای اجازه می دهد تا ما را به "شنیدن" این برخورد را با دقت قابل توجه. اما ما نمی تواند "دیدن" آنها. سیاه چاله ها جذب نور و تابش را زیاد کشش گرانشی پس از این ادغام باقی مانده اند نامرئی به ما.

تا S190521g نامزد موج گرانشی رویداد شناسایی شده در مارس 21, 2019.

به عنوان موج سقوط کرد به زمین آن باعث آشکارسازهای موج گرانشی در دوقلو LIGO امکانات در آمریکا و برج سنبله رصدخانه در ایتالیا. سیگنال گفته محققان آنها می خواهم فقط شنیده ام دو ماموت سیاه چاله برخورد در یک منطقه دور از فضا. خوشبختانه در حدود همان زمان Zwicky گذرا تسهیلات در Palomar رصدخانه در کالیفرنیا به حال خود تلسکوپی چشم متمرکز در همان منطقه از فضا.

و پدیده هنگامی آشکار شد بیش از داده ها محققان دریافتند مواد منفجره شعله ور شدن رخ داده است که درست در همان زمان.

در یک مطالعه منتشر شده در مجله فیزیک نجومی Physical Review Letters در پنجشنبه ستاره شناسان جزئیات شعله شناسایی ZTF و به همین دلیل آنها بر این باورند آن را متصل به ادغام سیاه چاله ها از S190521g. اگر نظریه خود را تایید شده است این اولین باری خواهد بود که هر کسی تشخیص داده الکترومغناطیسی همتای -- نور -- همراه با یک سیاه چاله برخورد.

"این امر می تواند باور نکردنی اگر GW و اونا سیگنال مرتبط هستند می گوید:" روری اسمیت یک اخترفیزیکدان در دانشگاه موناش در استرالیا بود که نه وابسته و مطالعه است.

رقص دیوانه

تحقیقات جدید تساوی در یک نظریه است که سیاه چاله ادغام رخ می دهد به طور منظم در اتحاد دیسک اطراف سیاه چاله پرجرم درون آن باشد. این اتحاد دیسک یک چرخش منطقه پر از گاز و گرد و غبار و ستارگان و سیاه چاله ها و در این محیط کیهانی جانوران به طور مداوم در تماس با هر یک از دیگر -- جلسه رقص و بالقوه برخورد. در تحقیقات قبلی پیش بینی کرد چه انفجاری از شعله ور شدن یک سیاه چاله ادغام ممکن است مانند نگاه کنید اگر آن را در زمان یک اتحاد دیسک.

بر اساس این تیم پیش بینی متی گراهام اصلی دانشمند در ZTF و اولین نویسنده در این مطالعه و تیم او رفت و به دنبال این شعله ور شدن مواد منفجره در ZTF داده و در نهایت در بر داشت خود را نامزد نزدیک به دور یک سیاهچاله ابر پرجرم دوبله J1249+3449. این تیم باور یک جفت سیاه چاله ها با هم ادغام شدند در لوله گاز دیسک و ادغام ناشی از "پشت پا زدن" نگران کننده و گرمایش گاز و باقی مانده است. اختلال شعله ZTF برداشت.

"جدید جدید ادغام سیاه چاله می شود این ضربه و وجود مواد کشیده همراه با آن است. [آن را] انتقاد را به این گازی محیط اطراف آن و شما می توانید یک شوک مقابل-که علت اولیه از این ور" توضیح گراهام.

این نوع از شعله نیست, بی سابقه. در مارس ستارهشناسان شاهد شعله ور شدن ارتباط با یک سیاه چاله توفنده از طریق دیسک گازی از OJ 287 کهکشان. این پدیده در OJ 287 کمی متفاوت است اما گراهام توضیح می دهد که این تیم "واقعا خوشحال" دانشمندان دیگر ممکن است آشنا با این نوع از رویداد آنها پیشنهاد کنید.

وجود دارد تعدادی از دلایل شما ممکن است دیدن این نوع از شعله ور شدن در یک اتحاد دیسک-و این تیم نبود و در عین حال متقاعد شده است.

"من در ابتدا کاملا شک و تردید می گوید:" Saavik فورد یک اخترفیزیکدان در موزه آمریکایی تاریخ طبیعی و همکاری نویسنده در این مقاله است. "این شعله نگاه جالب اما گاز دیسک در اطراف سیاه چاله ها شعله ور شدن تمام وقت, و من مطمئن هستم که چگونه هیجان زده می شود."

فورد توضیح می دهد که عود نیز ممکن است رخ دهد هنگامی که یک ستاره منفجر می شود و یا در طول جزر و مدی اختلال حوادث -- هنگامی که یک سیاره می شود خوردن آهو توسط نزدیکی یک سیاه چاله است. "شعله را واقعا نمی مانند و یا یکی از کسانی که همه چیز" گفت: فورد. اعلام دیسک نیز مستعد ابتلا به شعله ور اما دوباره فورد می گوید دیسک عود نمی به طور کلی شبیه به شعله ور شدن ZTF دیدم. علاوه بر این دیسک در J1249+3449 ندارد هایش برای آخرین دهه و نیم.

"تنها گزینه باقی مانده است که آن را با نام تجاری جدید و بسیار غیر معمول از نوع شعله از این گاز دیسک -- یک کشف است که بسیار جالب خواهد بود که همه توسط خود را! می گوید:" فورد.

تعادل دوباره بازسازی شده است

یک روکش سریع در این تیم تئوری: دو سیاه چاله ها ادغام در اتحاد دیسک از J1249+3449. این رویداد باعث شعله ور شدن شناسایی ZTF. این رویداد همچنین ایجاد یک موج گرانشی شناسایی LIGO و Virgo. محققان معتقدند آنها به "دیده" انفجار نور از یک سیاه چاله تبدیل شود. در حال حاضر به تازگی تشکیل ادغام سیاه چاله است حل و فصل کردن شعله ناپدید شده و تعادل به نظر می رسد برای ترمیم شده است.

اما چه چیز دیگری می تواند ما را یاد بگیرند ؟

مشعل همچنین می تواند به ستاره شناسان در مورد ویژگی های فیزیکی از برخورد دو سیاه چاله ها. فورد می گوید اگر پیش بینی ها درست پس از آن این خواهد بود که "عظیم ترین ادغام" مشاهده LIGO و Virgo نشده است. ادغام سیاه چاله ها تصور می شود فقط خجالتی از 100 خورشیدی توده ها-که توسط آنها شد 100 بار بیشتر از خورشید ما است.

برای رسیدن به این اندازه سیاه چاله ها نیاز به ادغام با یکدیگر در طول زمان به تدریج بلع یکدیگر و گرفتن بیشتر و عظیم تر مانند برخی از نوع کیهانی آدم. و یک اتحاد دیسک می تواند محل مناسبی برای این به دلیل آن است که در آن آنها باید این شانس را به دادگاه رقص و در نهایت ادغام با یکدیگر است. اگر این اتفاق می افتد در اتحاد دیسک به طور منظم, ما باید قادر به نقطه این عود بیشتر است.

گراهام اذعان می کند این تیم پیش بینی ممکن است در نهایت حرکت به اشتباه. او حتی انتظار دانشمندان دیگر ممکن است جایگزین توضیحات برای شعله ور شدن. اما این تیم پیش بینی می ازمایشی و زمانی که این ادغام سیاه چاله ها ارتباط برقرار کردن با دیسک دوباره در اوایل سال 2022 این تیم خواهد بود.

"ما انتظار برای دیدن خیره کننده رویداد در یک سال و نیم اگر مدل ما مناسب است," او گفت:. "خوب است علم است."

علاوه بر این محققان در LIGO-برج سنبله تحصیل موج گرانشی رویداد S190521g, مشتاقانه. این موج گرانشی تشخیص باید فعال ستاره شناسان به عقب کار و برآورد توده ها از سیاه چاله ها که با هم ادغام شدند.

"با فرض این که LIGO مشاهدات واقعی است اختر فیزیک سیگنال و سپس LIGO را اندازه گیری سیاه چاله جرم می تواند نسبت به اونا اندازه گیری پس از آن ساخته شده" گفت: روری اسمیت ستاره شناس از موناش.

اگر آنها خط تا با آنچه گراهام فورد و همکاران خود در حال پیش بینی این می تواند یک لب گنده, سیاه, سوراخ ثروت باد اورده و باز کردن یک راه جدید برای مطالعه این رویدادهای کیهانی است.

"این نوع از کار مکمل اکتشافات مانند GW190814" گفت: اسمیت. "مشترک گرانشی-موج و اونا مشاهدات را به جهان بسیار واضح تر تمرکز می کنند."

این یک هفته خوب برای موج گرانشی ستاره شناسی. در روز سه شنبه, محققان از LIGO و Virgo همکاری از جمله اسمیت اعلام کرد یک رویداد دوبله GW190814. برخورد بین یک سیاهچاله و یک شی مرموز' که ممکن است سبک ترین سیاه چاله تا کنون شناسایی شده و یا سنگین ترین ستاره نوترونی به شمار سوالات جدید برای موج گرانشی ستاره شناسان در مورد برخی از افراطی ترین پدیده ها در جهان است.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: ستاره شناسان مشاهده منبع امواج گرانشی

1:40

آخرین مطالب