کاربران TikTok شادی بیش از معامله اوراکل ، اما حماسه با ترامپ بیش از نیست -- CNET

تیک تیک به دلیل متعلق به شرکت فناوری چینی بایت دنس هدف دولت ترامپ قرار گرفته است.آنجلا لانگ/سی نت آستین Benji

توسط SALAMNEWWS در 25 شهریور 1399
tiktok-4075

تیک تیک به دلیل متعلق به شرکت فناوری چینی بایت دنس هدف دولت ترامپ قرار گرفته است.

آنجلا لانگ/سی نت

آستین Benji chimed در TikTok پس از اخبار در روز یکشنبه شکست که اوراکل یک معامله با هدف جلوگیری از برنامه های ویدئویی کوتاه فرم از ممنوع شدن در ایالات متحده زده بود.

بنجی که خود را محافظه کار سیاسی معرفی می کند، در ویدئویی که با ۳۱۰٬۶۰۰ پیرو خود به اشتراک گذاشته شده است، اشاره می کند که لری الیسون، رئیس اوراکل نیز محافظه کار است که از رئیس جمهور دونالد ترامپ حمایت می کند.

بنجی در این ویدئو می گوید: «این یک برد بزرگ برای کاربران محافظه کار تیک تیک است زیرا ما در طول چند سال اخیر دوباره ممنوع، ممنوع و سایه ممنوع شده ایم.» "بنابراین بچه ها، TikTok قرار نیست ممنوع شود و من فوق العاده خوشحالم که اوراکل به پایان رسید تا برنده این جنگ مناقصه است."  (ممنوعیت سایه شامل سرکوب یا از بین بردن محتوا بدون هشدار به یک کاربر است و یک شکایت مداوم در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است. TikTok بلافاصله به درخواست اظهار نظر در مورد ممنوعیت سایه پاسخ نمی دهد.)

معامله تیک تیک تیک با اوراکل که نرم افزارهای سازمانی را می فروشد، به دلیل روابط الیسون با دولت ترامپ، واکنش مختلط کاربران این برنامه را برانگیخته است. سفرا کاتز، مدیر عامل این شرکت نیز با دولت ارتباط دارد که در تیم انتقالی ترامپ خدمت کرده است. اما یک چیز وجود دارد TikTokers از تمام راه راه های سیاسی خوشحال هستند در مورد: انتظار که معامله برنامه را نجات دهد.

برنامه ویدئویی کوتاه فرم پر از فیلم های مملو از آن پس از اعلام معامله. برخی از TikTokers busted از حرکت رقص شاد، مورد علاقه کاربران است. دیگران فقط با خوشحالی فریاد می زدند که اعلام می کردند برنامه ممنوع نمی شود.

جشن آنلاین بر تعهد TikTokers به این برنامه تاکید می کند که توسط حدود ۱۰۰ میلیون آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد، حتی اگر رقص های پیروزی ممکن است پیش از موعد باشد. کمی به طور عمومی در مورد این معامله شناخته شده است، که به نظر می رسد اوراکل ارائه خدمات فن آوری با هدف پرداختن به نگرانی های امنیت ملی ایالات متحده در مورد TikTok، که متعلق به غول فن آوری چینی ByteDance است. بنا به گزارش ها این شرکت نیز در TikTok سهام خواهد گرفت اما کل عملیات را خریداری نمی کند. معلوم نیست با الگوریتم TikTok چه اتفاقی می افتد، کدی که با قلاب نگه داشتن کاربران با تحویل فیلم هایی که با سلیقه آنها مطابقت دارد، اعتبار دارد.

به نظر می رسد ساختار مورد انتظار این معامله از الزاماتی که دولت ترامپ در یک جفت دستور اجرایی گذاشته بود، کوتاه می آید. دستور اجرایی اوت 6 میله شرکت های آمریکایی از انجام کسب و کار با ByteDance و یا شرکت های تابعه آن، با استناد به نگرانی های امنیت ملی است. TikTok می تواند به طور موثر در تاریخ 20 سپتامبر ممنوع اگر یک معامله از طریق سقوط می کند. دستور بعدی صادر شده در اوت 14 هدایت ByteDance به "شیرجه رفتن تمام منافع و حقوق" در دارایی ها و اموال است که حمایت از عملیات ایالات متحده TikTok تا نوامبر 12. کاخ سفید به پرسش های مربوط به دستورات پاسخ نداد.

معامله پيشنهادی بين تيک توس و اوراکل هنوز بايد توسط دولت آمريکا ارزيابی شود. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا صبح روز دوشنبه به سی ان بی سی گفت این معامله توسط کمیته ای که بر سرمایه گذاری خارجی در آمریکا در این هفته نظارت دارد، بررسی خواهد شد و سپس با توصیه هایی به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب