TikTok رد مایکروسافت ، شیپور خاموشی اوراکل به عنوان شریک ایالات متحده -- CNET

شرکت فناوری چینی ByteDance مالک برنامه ویدئویی کوتاه فرم TikTok است.گتی تصاویر پس از بیش از یک ماه مذاکره، تی

توسط SALAMNEWWS در 24 شهریور 1399
gettyimages-1228169751

شرکت فناوری چینی ByteDance مالک برنامه ویدئویی کوتاه فرم TikTok است.

گتی تصاویر

پس از بیش از یک ماه مذاکره، تیک تیک تیک یک شرکت آمریکایی را برای شریک شدن با: اوراکل، غول رایانش ابری مستقر در کالیفرنیا انتخاب کرده است.

روز یکشنبه مایکروسافت که مدت ها برای خرید برنامه متعلق به ByteDance شنود شده بود، اعلام کرد پیشنهاد آن توسط شرکت مستقر در پکن رد شده است. بایت دنس در عوض اوراکل را به عنوان "شریک فن آوری" خود را در ایالات متحده انتخاب کرد، یک فرد آشنا با این وضعیت در عصر یکشنبه گفت. این فرد می گوید انتظار می رود این معامله پیشنهادی نیازهای کاربران تیک تیک تیک و همچنین برآورده کردن نگرانی های امنیت ملی آمریکا را برآورده کند.

مایکروسافت پیش تر در بیانیه ای در روز یکشنبه گفت: "ByteDance امروز به ما اطلاع دهید که آنها عملیات ایالات متحده TikTok را به مایکروسافت نمی فروشند." "ما مطمئن هستیم که پیشنهاد ما می توانست برای کاربران TikTok خوب باشد، در حالی که حفاظت از منافع امنیت ملی است."

وی تصریح کرد: برای این کار تغییرات قابل توجهی ایجاد می کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که این سرویس بالاترین استانداردهای امنیت، حریم خصوصی، ایمنی آنلاین و مبارزه با بی اطلاعی ها را برآورده می کرد و ما این اصول را در بیانیه ماه اوت خود روشن کردیم. ما مشتاقانه منتظریم تا ببینیم این سرویس در این زمینه های مهم چگونه تکامل می یابد.»

رئیس جمهور دونالد ترامپ با استناد به نگرانی های امنیت ملی، قصد خود را برای ممنوعیت تیک تیک تیک اعلام کرد، مگر اینکه توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شود، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در ۴ اوت. ترامپ که با خبرنگاران صحبت می کرد، به طور خاص از مایکروسافت به عنوان نامزد یاد کرد -- تنها شرکتی که او به صراحت به آن اشاره کرد -- و آن را به دونده جبهه عمومی برای خرید TikTok در طول یک ماه گذشته. دستور اجرایی او رسمی کردن تهدید ممنوعیت دو روز بعد صادر شد. مهلت اصلی TikTok برای پیدا کردن یک خریدار ایالات متحده سپتامبر 15 بود، اما دستور اجرایی پس از آن تحت فشار قرار داد که تاریخ به نوامبر 12.

علاقه اوراکل به خرید تیک تیک تیک چند هفته پس از دستور اجرایی اصلی ترامپ گزارش شد «من فکر می کنم اوراکل یک شرکت بزرگ است. من فکر می کنم اوراکل کسی است که می تواند از عهده آن برآید.» ترامپ پیش از تجمعی در یوما، آریزونا، در پاسخ به گزارش ها گفت و لری الیسون یکی از بنیانگذاران اوراکل را «پسر فوق العاده ای» نامید.

الیسون یکی از شناخته شده ترین حامیان ترامپ در صنعت فناوری است که میزبان یک رویداد جمع آوری کمک مالی برای رئیس جمهور در ماه فوریه است که باعث شد برخی از کارگران اوراکل در اعتراض به پیاده روی به صحنه برگردند.

گفته می شد معامله ای در اوائل ماه جاری نزديک به زده شدن است، اما موانع متعددی مطرح شده بود. به گزارش صبح چین جنوبی، بایت دنس گفته است الگوریتم هوش مصنوعی که قدرت TikTok، مسلما بزرگترین دارایی برنامه، بخشی از معامله نخواهد بود. در اواخر ماه اوت، چین قوانین کنترل صادرات این کشور را برای پوشش فناوری حساس به روز کرد، به این معنی که ByteDance به احتمال زیاد نیاز به تصویب پکن در مورد هر گونه معامله آمریکا داشت. چگونه مشارکت اوراکل با ByteDance دور این موانع هنوز شناخته شده است.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن