اولین سیاه چاله تا کنون عکس ظاهرا 'wobbling' -- CNET

در ۱۰ آوریل ۲۰۱۹ محققان تلسکوپ افق رویداد از اولین شواهد بصری مستقیم یک سیاهچاله ابرانشه و سایه آن رونمایی کرد

توسط SALAMNEWWS در 4 مهر 1399
First image of a black hole

در ۱۰ آوریل ۲۰۱۹ محققان تلسکوپ افق رویداد از اولین شواهد بصری مستقیم یک سیاهچاله ابرانشه و سایه آن رونمایی کردند. حالا ميدونيم که اون ميزنه

بنیاد ملی علوم

در آوریل ۲۰۱۹، دانشمندان تاریخ را first ever photo of a supermassive black hole با آشکار کردن اولین عکس همیشه از یک سیاهچاله ابرانبه کار ساختند-- چیزی که با تمام حساب ها، باید غیرقابل آب و هوا باشد. همکاری تلسکوپ رویداد هوریزون آنچه را که به نظر می رسید یک سوراخ طلایی است، نشان داد که در قلب یک کهکشان بیضوی به نام مسیه ۸۷ واقع شده است. طبیعتا ً عکس به سرعت با همه چیز از چشم سائورون گرفته تا یک باگل تار مقایسه می شد، چون اینترنت اینترنت است.

در حال حاضر، تحقیقات جدیدی که در مجله اخترفیزیکی منتشر شده نشان می دهد که وقتی چند فریم را با هم کامپایل می کنید، می توانید حرکت سیاهچاله را ردیابی کنید-- و دوست دارد تکان دهد. خب، دقیق تر، می چرخد.

M. Wielgus & همکاری EHT

مکیک ویلگوس، نویسنده اصلی این مطالعه و ستاره شناس رادیویی دانشگاه هاروارد می گوید: «چون جریان سقوط ماده بر روی یک سیاهچاله آشفته است، می بینیم که حلقه با زمان وبل می زند.»

با استفاده از داده های آرشیوی از دهه گذشته -- گردآوری شده از ترکیبی از هنوز ها از تلسکوپ Event Horizon و مدل های ریاضی بر اساس تصاویر آوریل -- ستاره شناسان توانسته اند ایده دقیق تری از ماهیت سیاهچاله به دست بیاورد، با تجزیه و تحلیل نشان می دهد که جهت گیری حلقه ثابت نیست.

توماس کریچباوم، ستاره شناس و نویسنده مشترک این مطالعه، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که تجزیه و تحلیل جنبش مهم است زیرا «اولین برداشت را بر ساختار پویای جریان جذب، که افق رویداد را احاطه کرده است» فراهم می کند.

جریان جذب به میزانی اطلاق می شود که در آن مواد درون یک سیاهچاله کشیده می شوند که می تواند بر ظاهر سیاهچاله تأثیر داشته باشد و برخی قسمت ها را روشن تر از دیگران کند.

داده های بیشتری قبل از اینکه ما شروع به مطرح کردن ادعاهای ملموس تری در مورد سیاهچاله کنیم مورد نیاز است -- و چه معنایی ممکن است برای چیزهایی مانند نسبیت عام داشته باشد -- اما در حال حاضر، ما به سادگی می توانیم این واقعیت را که جهان دارای یک سوراخ wobbly در حال چرخش در اطراف آن است، دلسرد کنیم.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن