این سیاه چاله در مرکز کهکشان راه شیری است که چشمک می زند در ما - CNET

این سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز کهکشان راه شیری برق زده? دانشگاه Keio وجود دارد مقدار زیادی از فیزیک بد بو اتف

توسط SALAMNEWWS در 5 خرداد 1399
232688-web

این سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز کهکشان راه شیری برق زده?

دانشگاه Keio

وجود دارد مقدار زیادی از فیزیک بد بو اتفاق می افتد در اطراف Sagittarius A* (Sgr A*) این سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز کهکشان راه شیری است. ستاره شناسان را تماشا stars dance در اطراف آن, شناسه آن انفجار اشعه مادون قرمز و پیدا عجیب و غریب, اشیاء ناشناخته در مدار کیهانی وحش. و در حال حاضر آنها فکر می کنم این سیاه چاله عظیم الجثه است که چشمک می زند در ما.

در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله اختر فیزیک نامه در ماه آوریل یک تیم از محققان ژاپنی مورد مطالعه قرار Sgr A* با Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) بسیار قدرتمند تلسکوپ واقع در شیلی. آلما 66 دیش آنتن آرایه قادر به نگاه در جهان در میلیمتر و submillimeter نور است.

محققان قبلا شناسایی شده Sgr A* یک سیاه چاله در حدود چهار میلیون بار بیشتر از خورشید ما مثل نور سوسو در این طول موج از نور است. نجوم تیم در Keio دنبال کرد تا در این تحقیق و متمرکز آلما در سیاه چاله برای یک هفته و نیم تلاش برای شناسایی بسیار کوچکتر تغییرات در سیاه چاله را چشمک می زند.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: سیاه چاله دیده می شود در زندگی واقعی برای اولین بار

2:56

"در این زمان با استفاده از آلما ما به دست آمده از داده های با کیفیت بالا از رادیو-موج شدت تنوع Sgr A* به مدت 10 روز 70 دقیقه در هر روز می گوید:" Yuhei ایواتا یک اخترفیزیکدان در دانشگاه Keio و نویسنده اول این مطالعه در آزادی مطبوعات. مشاهدات بودند انجام شده در سال 2017 و زمانی که تیم sifted از طریق اطلاعات آنها را دیدم Sgr A* شد چشمک زدن با نظم.

"این انتشار می تواند مرتبط با برخی از پدیده های عجیب و غریب اتفاق می افتد در مجاورت سیاهچاله ابر پرجرم" گفت: Tomoharu اکا همکاری نویسنده در مطالعه است.

آنها گمان می کنند این فعالیت ممکن است چیزی برای انجام با این سیاه چاله را اعلام دیسک.

یک سیاه چاله است که در اصل نامرئی به تلسکوپ. متراکم تیره کوچک نمی منتشر می کنند و هیچ گونه قابل تشخیص شکل نور به دلیل کشش گرانشی بسیار استثنایی نور نمی تواند فرار. اما ستاره شناسان می توانید تشخیص گاز داغ که مدار در اطراف سیاه چاله ها خود را به دام افتاده گرانش است. در واقع خود این فضا gunk که آغشته اولین تصویر از یک سوراخ سیاه و سفید -- M81-در سال 2019 با آن آشنا چشم سائورون نگاه کنید.

این تیم فکر می کند مثل نور سوسو سیگنال است که با درونی لبه Sgr A*s را اعلام دیسک. لبه است که بسیار نزدیک به سیاه چاله است که در حال چرخش گاز و باقی مانده در اطراف در نزدیکی نور-سرعت. در طی این فرایند نقاط داغ بوجود می آیند که انفجار میلیمتر و submillimeter نور -- و این است که سیگنال آنها شناسایی شود. سوسوی تقویت شده که نقاط داغ در حال حرکت به سمت ما در فضا است.

این احتمال وجود دارد این فعالیت می توانید به ما بگویید بیشتر در مورد چگونه سیاه چاله رفتار و چگونه گاز accreting در اطراف مرکز آن است. اما آن را نیز ممکن است ثابت کند مشکل اگر ستاره شناسان سعی کنید به تصویر Sgr A* مانند آنها M81 سال گذشته است.

"سریع تر حرکت است سخت تر از آن این است که یک عکس از شی" اکا گفت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de