روت بادر گینزبورگ می میرد : جهان عزاداری آنلاین -- CNET

دیوان عالی دادگستری روث بادر گینزبورگ در جریان یک رویداد در سال ۲۰۱۸ در دانشکده حقوق دانشگاه راجر ویلیامز در ب

توسط SALAMNEWWS در 29 شهریور 1399
gettyimages-912317284

دیوان عالی دادگستری روث بادر گینزبورگ در جریان یک رویداد در سال ۲۰۱۸ در دانشکده حقوق دانشگاه راجر ویلیامز در بریستول، رود آیلند صحبت می کند.

پت گلخانه / بوستون گلوب از طریق گتی تصاویر

سياستمداران، افراد مشهور و بسياری ديگر روز جمعه برای Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg, who died Friday ادای احترام به ميراث ديوان عالی دادگستری روث بادر گينزبورگ، که روز جمعه در سن ۸۷ سالگی بر اثر عوارض مربوط به سرطان لوزالمعده درگذشت، به رسانه های اجتماعی برد.

گینزبورگ که نمادی سیاسی، فرهنگی و فمینیستی برای بسیاری بود، در سال ۱۹۹۳ توسط رئیس جمهور بیل کلینتون به دیوان عالی منصوب شد. او دومین زنی بود که به دادگاه منصوب شد، و بیش از ۲۷ سال خدمت کرد.

جیمی کارتر، رئیس جمهور سابق این کشور به صورت آنلاین منتشر کرد: «یک ذهن حقوقی قدرتمند و مدافع سرسخت برابری جنسیتی، او در طول دوران طولانی و قابل توجه خود یک beacon از عدالت بوده است.» او می گوید: «من افتخار می کردم که او را در سال ۱۹۸۰ به دادگاه استیناف آمریکا منصوب کرده ام. ما به تعداد بی شماری از آمریکایی ها می پیوندیم که برای از دست دادن یک زن واقعاً بزرگ سوگواری می کنند.»

رئیس جمهور دونالد ترامپ با انتشار بیانیه ای او را «تیتان قانون» نامید.

هیلاری کلینتون نامزد سابق حزب دموکرات ریاست جمهوری در توئیت کرد که «عدالت گینزبورگ راه را برای بسیاری از زنان از جمله من هموار کرد. هيچوقت يکي دييلي مثل اون وجود نخواهد داشت با تشکر از شما RBG."

عدالت گینزبورگ راه را برای بسیاری از زنان از جمله من هموار کرد. هيچوقت يکي دييلي مثل اون وجود نخواهد داشت با تشکر از شما RBG.

— هیلاری کلینتون (@HillaryClinton) یدلایمخیرات 2020 سپتامبر 19

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک گینزبورگ را «اعتباری برای دادگاه» نامید. او در توئیت خود نوشت: «من با بسیاری از تصمیمات او مخالف بودم اما همه آنها به خوبی استدلال و استدلال خوبی بودند.» "او دوست صمیمی مخالف ایدئولوژیک خود، عدالت اسکالیا بود. آنها هر دو عاشق اپرا، قانون و ایالات متحده ممکن است او در صلح استراحت."

عدالت روث بادر گینزبورگ اعتباری برای دادگاه بود.

من با بسیاری از تصمیمات او مخالف بودم اما همه آنها به خوبی استدلال می کردند و به خوبی استدلال می کردند.

او یکی از دوستان نزدیک مخالف ایدئولوژیک خود، عدالت اسکالیا بود.

هر دو عاشق اپرا، قانون و آمریکا بودند.

ممکن است او در آرامش استراحت

— رودی دبلیو جولیانی (@RudyGiuliani) ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا بیانیه ای را نیز به صورت آنلاین منتشر کرد. "سنا و ملت سوگواری عبور از عدالت روث بادر گینزبورگ و نتیجه گیری از زندگی فوق العاده آمریکایی خود را."

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de