به یاد داشته باشید زمانی که ما به تن تلفن های همراه بر روی کمربند? این گوشی آغاز روند - CNET

این ویژه-نسخه Motorola StarTAC "رنگین کمان" نسخه ای است که در مورد به عنوان قدیمی به عنوان شما می توانید دریاف

توسط SALAMNEWWS در 5 مرداد 1399
001-motorola-startac-first-flip-phone

این ویژه-نسخه Motorola StarTAC "رنگین کمان" نسخه ای است که در مورد به عنوان قدیمی به عنوان شما می توانید دریافت کنید.

سارا تو/CNET
این داستان بخشی از CNET در 25جشن ربع قرن از صنعت فن آوری و نقش ما به شما گفتن داستان خود را.

در سال 2020 آن را تقریبا سخت به یاد داشته باشید یک بار قبل از تلفن های همراه در مرکز زندگی روزانه. اما من به تازگی خریداری یک یادگاری ساخته شده است که من درک انقلاب تلفن همراه در یک نام تجاری جدید راه: Motorola StarTAC فلیپ تلفن که همه چیز را تغییر داد.

Unabashedly پلاستیک flaunting آن حدود 1.75 اینچ صفحه نمایش مانند برخی از نوع سلولی حق امتیاز این StarTAC بود به راحتی به عنوان یاد شده در سال 1996 به عنوان آی فون در حال حاضر.

نادر StarTAC 70 "رنگین کمان" نسخه من snagged در eBay به نظر می رسد مانند یک کودک پلاستیکی بازیچه یک پشته از تراس پشته شروع می شود که با یک دست انداز رنگ جرم گوش قبل از آبشاری به رنگ آبی و سبز که شتر زرد دوباره و در نهایت به آجر قرمز در پشت و دو طرف. آن را به یک سیم کارت به اندازه ویزای خروج آنتن wobbling بر روی یک ساقه بلند و باریک و یک لولا است که اجازه می دهد تا شما آن را برابر نصف به اسلاید این گوشی را در جیب خود.

آن را شایان ستایش, مسخره, و بالاتر از همه غیر قابل مقاومت.

Motorola StarTAC first flip phone

شما تا به حال به بیرون StarTAC آنتن را به یک تماس.

سارا تو/CNET

رنگین کمان StarTAC نسخه است که از سال 1998 اما موتورولا -- در حال حاضر افسانه ای برای قرار دادن اولین تماس تلفن همراه در سال 1973 -- تا به حال اعمال شده برای StarTAC علامت تجاری سه سال قبل است. در واقعیت بود که 25 سال پیش در سال 1995. یک چهارم از یک قرن است.

motorola-startac-4

اصلی, Motorola StarTAC بود, براق, خونریزی لبه از تلفن همراه ارتباطی که این عرضه در سال 1996 برای $1,000.

موتورولا Archives

آن نبود تا Jan. 6 سال 1996 که سیاه و سفید پلاستیکی گوشی رسما وارد بازار گردید اما زمانی که آن را انجام دادم نتیجه این شد سرنوشت.

اصلی StarTAC آنقدر کوچک با استانداردهای روز-اکثر گوشی های 5 تا 7 اینچ قد بلند-که موتورولا آن را به نام "پوشیدنی تلفن همراه." فقط اضافه کردن یک هیپ جلد چرمی قرار دادن. (اسکرول به پایان برای مشخصات کامل نسبت به 1000 $در آی فون 11 Pro و Galaxy S20 Plus.)

StarTAC تقریبا بلافاصله زمانی اوج شهرت فشرده به چهره ستاره های سینما بر روی پرده نقره ای قبل از خوراکی بسته به یک دستگاه ultraportable. آن را به نمایندگی های تلفن همراه در آینده در حال حاضر به راحتی گرفته شده برای اعطا.

و آن ثروت کوچک هزینه. $1,000 در سال 1996 دلار معادل $1,682 امروز ،

که در زمانی که خود نمونه قابل حمل گوشی از نوکیا و یا AT&T هزینه $100 یا کمتر با یک قرارداد دو ساله.

در آن زمان تعداد کمی را پیش بینی کرد که این تلفن همراه در حال استراحت بر روی زانو من را تقریبا به تنهایی جهان را تغییر دهید.

اما در سال 1996 StarTAC بود و هر کسی چیزی دیده بود قبل از.

تلفن های همراه در سال 1995: از کیسه های شانه به "آستانه تغییر"

دستگاه های تلفن همراه در سال 1995 شد و بیشتر نمادهای غنی و قدرتمند سیاست گذاران و shakers. ما تا به حال 33.8 میلیون بی سیم مشترکین تا پایان سال 1995 حدود 12.4 درصد از جمعیت با توجه به CTIA غالب ما بی سیم انجمن تجارت.

این رقم شامل تلفن همراه و همچنین پیجر یک کلیپ در جیب دستگاه با اتصال سلولی و یک صدای تیک تیک-نوع صفحه نمایش فقط به اندازه کافی بزرگ برای یک رشته از اعداد است. مقایسه این رقم به بی سیم تعداد مشترک در پایان سال 2019 که در آن 96 درصد از بزرگسالان آمریکایی متعلق به تلفن های همراه و 81 درصد استفاده از گوشی های هوشمند با توجه به مرکز تحقیقات پیو.

at-t-3045-bag-cell-phone-1994

بیست و پنج سال پیش این "حمل و نقل تلفن" - بله این یک تلفن همراه -- را متصل به ماشین خود را از طریق پریز برق.

حسن نیت ارائه میدهد AT&T آرشیو و تاریخچه مرکز

"ما در آستانه تغییر" گفت: Sheldon Hochheiser AT&T شرکت مورخ به عنوان Jersey-inflected صدای تکرار کمرنگ از طریق بلندگو. "در سال 1995 غالب به احتمال زیاد راه ما شده اند پس از این گفتگو بود که بیش از تلفن ثابت."

21-سال کهنه از AT&T Hochheiser دارای دکترای تاریخ علم و تکنولوژی از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است. 69 سال است ثروت از دانش در مورد شبکه های بی سیم' اولین روز, نقطه تمام راه برگشت به سال 1876 الکساندر گراهام بل اصلی ثبت اختراع در تلفن.

at-t-3730-cell-phone-1994

بله این AT&T 3730 از سال 1994 بود که تلفن همراه شما ممکن است متعلق به قبل از StarTAC مقرون به صرفه تر شد.

حسن نیت ارائه میدهد AT&T آرشیو و تاریخچه مرکز

سه نوع "true" تلفن های همراه وجود داشته است و در سال 1995 Hochheiser به یاد می آورد:

  • قابل حمل تلفن: شبیه یک آجر و وزن نه چندان کمتر از یک پوند. Nokia 909 از نوامبر. در سال 1995 یکی از نمونه های بسیاری از.
  • کیسه تلفن: آمد و در یک کیف قابل حمل مانند یک کیسه شانه با یک بسته باتری. وزن حدود سه پوند است. شما می دانید نوع از چیزی که شما می خواهم در حمل اسب خود را اگر شما نیاز به یک قدرت محدوده زمانی تلفن همراه در مناطق روستایی آمریکا (نگاه کنید به عکس زیر).
  • حمل و نقل تلفن: به طور موقت متصل به ماشین خود را از طریق پریز برق (مثل این و همچنین بالا). استفاده می شود با سفر به فروشندگان که صرف بیشتر وقت خود را در جاده ها است.

بود نیز وجود دارد Zonephone "یک رمان ارتباطات شخصی سیستم" برای انگلستان بود که برجسته در ژوئن 1996 موضوع محبوب ارتباطات است. عامل از طریق یک 800MHz محلی فرستنده و گیرنده شبکه به عنوان یک جایگزین ارزان قیمت به همراه این Zonephone تا به حال 40 ساعت زمان آماده به کار و در زمان چهار ساعت به شارژ. این می تواند از راه دور غیر فعال اگر از دست داده و یا به سرقت رفته است.

اما تغییر در هوا برای گوشی, طرح, و به عنوان تلفن های همراه باریک پایین بیشتر مردم شروع به طمع به چیزی داشتن آنها. پس از StarTAC در اولین استفاده از تلفن همراه ، در پایان سال 1996 44 میلیون بی سیم ما مشترکین تلفن همراه و پیجر معادل 16 درصد از کل جمعیت.

1995-cellular-one-customer-with-motorola-bag-phone-250

به "کیسه تلفن" زودتر سبک قابل حمل تلفن همراه در آمد و در یک کیسه zippered برای "آسان" انتقال. این تلفن همراه یکی از مشتری است که با استفاده از horseside در سال 1995.

حسن نیت ارائه میدهد AT&T آرشیو و تاریخچه مرکز

$1,000 تلفن همراه در سال 1996 معنی نیست که چه شما فکر می کنم آن را به معنی

آیا شما تا کنون در نظر گرفته فلیپ تلفن به یک براق, دستگاه پوشیدنی? در سال 1996 موتورولا انجام داد.

برت پیرس/CNET

"این StarTAC تلفن ایجاد می کند برای اولین بار یک بازی هیجان انگیز جدید پوشیدنی دسته ما بر این باورند مصرف کنندگان را در آغوش" گفت: Robert N. Weisshappel موتورولا اجرایی معاون رئیس جمهور و مدیر کل سلولی مشترک گروه در سال 1996 StarTAC را آزادی مطبوعات (تاکید ما). "آن را می توان مد به عنوان یک لوازم جانبی" آزادی در ادامه می گویند.

(موتورولا ارائه عکس ها و جزئیات این داستان اما قادر به اعطای مصاحبه.)

بنابراین چه چیزی شما را در یک $1,000 تلفن در سال 1995? با توجه به درخشان خلاصه داستان (PDF) در ژوئن سال 1996 موضوع محبوب ارتباطات مقدار زیادی.

این StarTAC بود "پسر بد" که "ابزار انجمن" دوست دارم برای آن پوشیدنی جلد چرمی قرار دادن دو جابجایی باتری چهار ساعت زمان مکالمه حالت لرزش برای اعلام تماس های دریافتی و "باور نکردنی 47 ساعت آماده به کار است." خود را قاتل یکی از ویژگی های ؟ "هوشمند" را فشار دهید برای کمک به استفاده از تلفن با یک دست.

motorola-startac-3

اوایل موتورولا تبلیغات برای StarTAC را "flappable" "بال." برای اولین بار در جهان تلنگر تلفن مزایای آن بودند باز و بسته مورد.

موتورولا Archives

آن سیاه-و-سفید صفحه نمایش اندازه گیری کمتر از 2 اینچ و زمانی که بسته StarTAC بود در حدود 4 اینچ قد بلند, از جمله کردهاند آنتن که پس از آن تمدید دیگری 3.3 اینچ از پایگاه زمانی که شما می خواستم به محل و یا دریافت یک تماس. وزن در 3.1 اونس این بود که سبک ترین و کم حجم ترین گوشی جهان تا به حال دیده بود.

"چه چیزی شما رو به یک دستگاه شما می توانید به صوتی, تماس تلفنی" Hochheister گفت. "آن نیست که هر گونه اطلاعات قابلیت های. آن را نمی تواند ارسال پیام های متنی. اگر شما می خواهید برای ارسال پیام های متنی شما متعلق به... پیجر."

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: جشن 25 سال از CNET

3:58

StarTAC پررنگ فلیپ تلفن با الهام از ستاره بازحمت حرکت کردن

افسانه هاو روایات قومی است که از ستاره بازحمت حرکت کردن تلویزیون نشان می دهد الهام گرفته قابل حمل تلفن همراه. پس از موتورولا مهندس Martin Cooper -- کسی که ساخته شده است که بدنام اول, تلفن همراه, تماس, تماشای قسمت -- او تا به حال به آن را اتفاق می افتد. (این StarTrek تلویزیون حقوق متعلق به CNET پدر و مادر شرکت ViacomCBS.)

"او گفت که از تماشای کاپیتان کرک با استفاده از رابط در تلویزیون نشان می دهد Star Trek الهام بخش او را با خیره کننده ایده -- به منظور توسعه یک دستی تلفن همراه" نوشته پل اسلون در مورد کوپر الهام در فکر می کنم مثل یک مبتکر (2016).

Tricorder دستگاه ارتباطی دیده می شود در طول کل ستاره بازحمت حرکت کردن حق رای دادن نزدیک ترین شبیه به یک تلفن همراه به همراه و PDA یا personal digital assistant تا حدودی حجیم انجام آن تمام دستگاه که له شده یک دستی کامپیوتر با یک شبکه -- تلنگر پنل و همه (حداقل در نسخه های بعد).

و چرا که نه ؟ ستاره بازحمت حرکت کردن سری شده است منادی به عنوان پیش بینی کننده در حوزه فن آوریاز جمله جهانی ترجمه ، در مورد مدرن فلیپ تلفن داستان کاملا ممکن است. ستاره بازحمت حرکت کردن سری اصلی عرضه در سال 1966 30 سال قبل از StarTAC.

popular-communications-june-1996-motorola-startac

"هنگامی که Motorola StarTac باز است آن را تبدیل به یک واقعا بزرگ به دنبال ارتباط مستقیم از روی عرشه کشتی فضایی سازمانی." (محبوب ارتباطات ژوئن 1996)

تصویر توسط جسیکا Dolcourt/CNET

به عنوان اولین تلنگر تلفن StarTAC الهام بخش نسل از گوشی ها از جمله امروز موتورولا Razr و Galaxy Z تلنگر foldables. آن را Motorola ما به خاطر اولین تلفن همراه برای جلب رضایت ضربه محکم و ناگهانی از کوه در می رم یک گوشی تاشو بسته شده و برای popularizing حالت لرزش.

این StarTAC است که بدون شک یک دستگاه با فراموش نشدنی میراث, اما آن را نمی خواهد وجود داشته بدون گوشی که قبل از -- موتورولا MicroTAC و افسانه ای DynaTAC قبل از آن نمونه اولیه ساخته شده است که برای اولین بار در جهان تلفن همراه تماس بگیرید.

"من فکر می کنم [که] هنگامی که آن را نفوذ ذهن مردم" Hochheister گفت: استفاده از تلفن همراه در ابتلا به.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: بنابراین یکپارچهسازی با سیستمعامل: طراحی اصلی موتورولا Razr

5:38

"هی آن را نه فقط در شسته و رفته اما آن را مفید" Hochheiser اضافه شده است. "مادر من یکی رو چند سال قبل از من به خاطر او فکر, 'وای اگر او تا به حال شکسته شدن در جایی این می تواند یک چیز فوق العاده برای اطمینان از ایمنی خود را.'"

Star Trek الهام یا نه $1,000 Motorola StarTAC که بدبختانه راه خود را به تاریخچه شجاعانه رفت که در آن هیچ گوشی رفته بود قبل از. من ممکن است بیش از حد جوان در سال 1995 و 1996 به درک نیروی خالص از آن نوآوری است اما به دنبال شعله ور, استروژن , قدیمی, رنگین کمان, فلیپ تلفن در مقابل من در حال حاضر من می توانم کاملا تایید: جسورانه.

مهم نیست که این ایده از یک چیز خاص است. این StarTAC قابل حمل اندازه امکانات و سهولت استفاده (ضربه محکم و ناگهانی!) موجب تصور مردم به امکانات یک تلفن همراه می تواند انجام دهد -- و نه فقط برای ثروتمند و مشهور اما برای افراد معمولی مثل من و شما.

بیشتر بخوانید: "موتورولا StarTac ST7867W کوچک است و با ویژگی های لود شده. عامل این گوشی بسیار ساده است و حتی اگر شما نمی خواندن کتابچه راهنمای کاربر."

$1,000 تلفن در سال 1996 در مقابل 2020


Motorola StarTAC (1996) آی فون 11 Pro (2019) Samsung Galaxy S20 (2020)
اندازه صفحه نمایش و رزولوشن 1.75 اینچ 5.8-inch OLED فوق العاده شبکیه چشم XDR; 2,436x1,125 پیکسل 6.2 اینچ پویا AMOLED 2X; (3,200x1,440)
رنگ صفحه نمایش هیچ 458ppi میلیون ها رنگ
ابعاد (اینچ) بسته: تقریبا 4 اینچ قد بلند پایه به آنتن کوه; 2.2 اینچ در سراسر پشت 0.7 اینچ گسترده آن در ضخیم ترین قسمت. باز: حدود 6.25 اینچ قد بلند 5.67 x 2.81 x 0.32 در. 2.72 x 5.97 x در 0.311.
وزن (اونس گرم) 3.1 اونس است.; 88g 6.63 اونس است.; 188g 5.75 اونس است.; 163g
نرم افزار موبایل هیچ کدام iOS 13 10 اندروید
دوربین هیچ کدام 12-مگاپیکسل (wide), 12 مگاپیکسلی (ultra-wide), 12 مگاپیکسلی (تله فوتو) 12-مگاپیکسل (wide-angle), 64-مگاپیکسل (تله فوتو), 12 مگاپیکسلی (ultra-wide)
جلوی دوربین هیچ کدام 12-مگاپیکسل با چهره ID 10-مگاپیکسل
ضبط ویدئو هیچ کدام 4K 8K
پردازنده N/A اپل A13 مصنوعی 64-bit octa-core processor (حداکثر 2.7 GHz + 2.5 GHz + 2.0 GHz)
ذخیره سازی 100 شماره تلفن 64GB 256GB, 512GB 128GB
رم N/A اعلام نشده 12GB
ذخیره سازی قابل ارتقا هیچ کدام هیچ کدام تا 1TB
باتری دو باتری های لیتیوم یون اعلام نشده اما اپل ادعا می کند آن را طی 4 ساعت بیشتر از آیفون XS از 4000 میلی آمپر ساعت
حسگر اثر انگشت هیچ هیچ کدام (در صورت ID) در صفحه
اتصال موتورولا شارژر پورت رعد و برق USB-C
جک هدفون بله هیچ هیچ
ویژگی های خاص منعکس بسته ارتعاش هشدار برای تماس های دریافتی چراغ سبز نشان می دهد اتصال سلولی مقاوم در برابر آب (IP68); دو سیم کارت قابلیت (نانو سیم کارت و e-SIM); شارژ بی سیم 5G را فعال کنید; 120 هرتز سرعت رفرش; مقاوم در برابر آب (IP68)
قیمت $1,000 $999 (64GB) $999


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن