ناسا به استفاده از القاب ناحساس برای اشیاء کیهانی فکر می کند - CNET

ناسا دیگر از لقب قدیمی داده شده به سحابی NGC 2392 استفاده نمی کند.ناسا/ اندرو فروکتر (STScI) شرایطی که ما برای

توسط SALAMNEWWS در 16 مرداد 1399

ناسا دیگر از لقب قدیمی داده شده به سحابی NGC 2392 استفاده نمی کند.

ناسا/ اندرو فروکتر (STScI)

شرایطی که ما برای توصیف جهان هستی استفاده می کنیم در زمانی که بسیاری از مردم برای حذف زبان نژادپرستانه تلاش می کنند، از موشکی کردن مصون نمی باشند. درست به عنوان شرایط فن آوریدر حال ارزیابی دوباره ، ناسا نیز در حال بررسی چگونگی صحبت ما در مورد فضا.

آژانس فضایی روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «با کار جامعه علمی برای شناسایی و آدرس دهی به تبعیض و نابرابری سیستمیک در تمام ابعاد این حوزه، مشخص شده است که القاب کیهانی خاصی نه تنها بی احساس نیست، بلکه می تواند به طور فعال مضر باشد» "ناسا در حال بررسی استفاده از اصطلاحات غیررسمی آن برای اشیاء کیهانی به عنوان بخشی از تعهد خود به تنوع، سهام و شمول است."

لقب ها به ویژه زمانی که صحبت از کهکشان ها و سحابی ها می شود، محبوب هستند. Arp 142 را بررسی کنید که شامل NGC 2336 و NGC 2937 است. آن تعیین کننده ها ممکن است برای اکثر مردم زنگ نزنند، اما شما قطعا کهکشان های "پنگوئن و تخم مرغ" را به خاطر می آورید، زیرا آنها شبیه پنگوئن شایان ستایش نگهبان تخم مرغ هستند.

ناسا دو نمونه از اشیاء کیهانی ارائه داد که دیگر از نام مستعار برای آن استفاده نمی کند. ستاره سیاره ای NGC 2392 به نام "سحابی اسکیمو" نامیده شده است. 'اسکیمو' به طور گسترده ای به عنوان یک اصطلاح استعماری با یک تاریخ نژادپرستانه، تحمیل شده بر مردم بومی مناطق قطب شمال، نگاه می شود، ناسا توضیح داد.

ناسا در حال حاضر توجه داشته باشید به انتشار تصویر 2008 نشان NGC 2392 که توضیح می دهد تصمیم به بازنشسته کردن نام مستعار اضافه شده است.

آژانس همچنین تنها از تعیین های رسمی NGC 4567 و NGC 4568 برای اشاره به یک جفت کهکشان مارپیچی که به عنوان "کهکشان دوقلوهای سیامی" شناخته می شد، استفاده خواهد کرد.

این بررسی دوباره نام های کیهانی در حال انجام است.

هدف ما این است که همه نام ها با ارزش های تنوع و شمول ما همسو باشند و ما فعالانه با جامعه علمی همکاری می کنیم تا به اطمینان حاصل شود. علم برای همه است، و هر چهره ای از کار ما نیاز به بازتاب این ارزش دارد." توماس زوربوخن، مدیر مسئول ریاست ماموریت علمی ناسا گفت: "این یک علم است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب