Mozilla cutting 250 jobs after coronavirus pandemic cuts revenue - CNET

موزیلا مدیر اجرایی میچل بیکر روز سه شنبه گفت: مرورگر فایرفاکس موزیلا در حال حذف 250 شغل در میان همه گیر c

توسط SALAMNEWWS در 21 مرداد 1399
Firefox icon
موزیلا

مدیر اجرایی میچل بیکر روز سه شنبه گفت: مرورگر فایرفاکس موزیلا در حال حذف 250 شغل در میان همه گیر coronavirus. layoffs، که در حدود 25 درصد از کارکنان خود را تحت تاثیر قرار, به این معنی موزیلا هزینه در مناطق مانند گسترش توانایی های وب و بهبود ابزار برای توسعه دهندگان را کاهش دهد.

شرایط اقتصادی ناشی از همه گیر جهانی به طور قابل توجهی بر درآمد ما تاثیر داشته است. در نتیجه، طرح ما قبل از COVID دیگر قابل اجرا نبود." بیکر در بیانیه ای گفت: "ما در این برنامه به عنوان یک برنامه پیش از COVID در حال اجرا بودیم. "من به شدت آرزو می کنم راه دیگری برای تنظیم موزیلا برای موفقیت دراز مدت در ساخت اینترنت بهتر وجود دارد."

موزیلا تغییرات دیگری هم ایجاد خواهد کرد، بیکر گفت. این تلاش برای تبدیل شدن به تجربی تر، حرکت سریع تر به سعی ایده های فن آوری جدید است. این تلاش برای پیشبرد فن آوری اینترنت فراتر از وب ، منطقه هسته اصلی آن از زمان تاسیس خود را به عنوان یک مرورگر ساز بیش از 20 سال پیش. و این کار برای در آغوش گرفتن تکنولوژی اینترنت است که مردم در واقع برای پرداخت هزینه، بخشی از جنبش است که با اشکالات رایگان، پشتیبانی از خدمات آنلاین آگهی حساب.

فایرفاکس مهم ترین محصول موزیلا و منبع درآمد است، از آنجا که جستجوهای انجام شده در مرورگر می تواند درآمد آگهی از شرکای تجاری مانند گوگل تولید کند. اما استفاده از فایرفاکس به طور پیوسته کم شده است، از حدود 300 میلیون کاربر ماهانه در سال 2017 به 210 میلیون نفر امروز. یک ماه ژانویه در موزیلا حدود ۷۰ شغل را کاهش داده است و تعداد کارکنان سازمان را به حدود ۱۰۰۰ نفر کاهش می دهد.

فایرفاکس شده است کلید ماموریت موزیلا برای حفظ اینترنت یک تکنولوژی است که باز است, خصوصی و نه در thrall از غول های فن آوری. اما اهرم مالی موزیلا بر وب با کاهش فایرفاکس کاهش یافته است. Apple هر دیگری را از استفاده از فناوری مرورگر هسته در آیفون و آی پد منع می کند و گوگل کروم همچنان به این روش ادامه می دهد. کروم، که با تسلط 66 درصد از استفاده از مرورگر با توجه به تجزیه و تحلیل شرکت StatCounter، مرورگر پیش فرض در آندروید است.

تمرکز محصول جدید فراتر از فایرفاکس

موزیلا یک سرویس VPN (شبکه خصوصی مجازی) را در ماه ژوئیه راه اندازی کرد که برای محافظت از حریم خصوصی به صورت آنلاین و با هزینه ای برابر با ۵ دلار در ماه طراحی شده بود. این کدر با تلاش موزیلا برای بازبیندن منفی خدمات آنلاین رایگان است که اغلب توسط عملیات تبلیغاتی که ثابت کرده اند به یک مشکل نقض حریم خصوصی عمده تامین می شود. بیکر گفت: «تشخیص این که مدل قدیمی که در آن همه چیز آزاد بود، پیامدهایی دارد، یعنی باید طیفوسیعی از فرصتهای مختلف کسب و کار و تبادلات ارزشی جایگزین را بررسی کنیم»

کار VPN, همراه با سرویس پاکت پی سی خود را برای ذخیره و توصیه اخبار و دیگر مطالب آنلاین, در یک محصول در تمرکز فراتر از فایرفاکس که در آن موزیلا در تلاش است برای پیدا کردن منابع درآمد جدید. که کار محصول همچنین شامل وب مونتاژ ، یک تکنولوژی برنامه نویسی جدید قدرتمند است که به طور چشمگیری افزایش عملکرد زبان جاوا اسکریپت وب است.

با این حال ، موزیلا در حال برش شغل در وب پلت فرم کار ویژگی ، بیکر گفت. گسترش توانایی های بستر وب در گوگل اولویت بالایی دارد که تلاش می کند وب را جایگزین بهتری برای سیستم عامل هایی مانند iOS اپل، ویندوز مایکروسافت و اندروید خود گوگل کند.

کاهش شغل در موزیلا دردناک است اما لازم، بیکر گفت.

"ما به سادگی 'تر و تمیز. ما به این موضوع به عنوان یک توقف یا راهی برای عبور از چند ماه آینده نزدیک نشده بودیم." ما به آنچه شرکت موزیلا باید انجام دهد نگاه کردیم تا پایدار باشد و در طول زمان تاثیر داشته باشد."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب