وزارت دادگستری به اتهام جولیان آسانژ با استخدام و همکاری با هکرها - CNET

بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ حرکات از پنجره زندان ون او رانده است به Southwark تاج دادگاه در لندن در مارس

توسط SALAMNEWWS در 5 تیر 1399
BRITAIN-US-ECUADOR-AUSTRALIA-DIPLOMACY-COURT-ASSANGE

بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ حرکات از پنجره زندان ون او رانده است به Southwark تاج دادگاه در لندن در مارس 1, 2019.

دانیل Leal-olivas / خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ متهم شده است با یک دوم جانشین کیفرخواست به اتهام استخدام هکرها و همکاری با آنها برای ارتکاب جرایم رایانه ای به وزارت دادگستری گفت.

این کیفرخواست جدید اضافه کنید به 18-تعداد کیفرخواست مطروحه علیه آسانژ در سال گذشته تحت جاسوسی عمل می کنند اما آن را نشانی از "گسترش دامنه توطئه اطراف ادعا کامپیوتر رسوخ است که با جولیان آسانژ قبلا به اتهام" وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت.

به بنیانگذار ویکی لیکس مواجه است بالقوه استرداد به ایالات متحده آمریکا پس از او دستگیر شد و سال گذشته در لندن به اتهام غیرقانونی از جمله اخذ و افشای اسناد طبقه بندی شده. بخش نام آن را "یکی از بزرگترین سازش از اطلاعات طبقه بندی شده در تاریخ ایالات متحده است."

آسانژ و ویکی لیکس که در آن راه اندازی در سال 2006 شده اند تحت بررسی از آنجا که بسیار شایع 2010 نشت دیپلماتیک کابل و نظامی اسناد و مدارک.

در دهه اول پس از آن در سال 2006 راه اندازی ویکی لیکس منتشر شد -- آن را شمارش -- بیش از 10 میلیون اسناد محرمانه. نشت در بازه زمانی از یک ویدیو نشان دادن یک آمریکایی آپاچی هلیکوپتر در جنگ عراق تیراندازی و قتل دو روزنامه نگار در سال 2007 به ایمیل از کمیته ملی حزب دموکرات و هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی رئیس جان پودستا در طول سال 2016 ریاست جمهوری.

در آخرین کیفرخواست آسانژ متهم شده است با ارائه یک لیست از نرم اهداف به رهبر LulzSec در سال 2012 برای جستجوی ایمیل اسناد پایگاه های داده و فایلهای Pdf. آسانژ همچنین به اتهام توطئه با تحلیلگر اطلاعاتی سابق چلسی منینگ به کرک طبقه بندی شده وزارت دفاع رایانه, رمز عبور هش.

وزارت دادگستری گفت که در سال 2012 LulzSec رهبر آسانژ بود تماس گرفته شد و در حال حاضر همکاری با اف بی آی است.

LulzSec در آمد هک کردن صحنه در راه بزرگ در سال 2011 سونی را هدف قرار CIA آمریکا و FBI در میان بسیاری از گروه های دیگر. این گروه همچنین هدفمند ویزا و مسترکارت و پی پال پس از آنها متوقف شد و اجازه دادن به افراد برای ارائه کمک های مالی به ویکی لیکس. فقط به عنوان به طور ناگهانی آن را به عنوان به نظر می رسد این گروه در ماه ژوئن اعلام کرد که آن را خروج از نرم جهانی اعلام کرد که در زمان خود بود.

منینگ به اعدام محکوم شد نشت اسناد محرمانه به ویکی لیکس در سال 2013 و محکوم به 35 سال زندان که او در خدمت هفت سال قبل از او اام توسط رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2017. او در آمریکا در ماه مارس 2019 برای تحقیر دادگاه زمانی که او حاضر به شهادت دادن در مقابل یک هیئت منصفه بررسی WikiLeaks. منینگ از زندان آزاد شد در اوایل سال جاری پس از اقدام به خودکشیاو تیم حقوقی در بیانیه ای گفت.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: پس از جولیان آسانژ را بازداشت آمریکا DoJ شمع در

1:26

آخرین مطالب