قاضی به دولت ترامپ تا روز جمعه فرصت می دهد تا از ممنوعیت تیک تیک تیک دفاع کند یا به تاخیر بیندازد - CNET

دولت ترامپ باید تا روز جمعه از ممنوعیت تیک تیک تیک دفاع کند یا به تأخیر بیندازد.جیمز مارتین/سی نت يک قاضی داد

توسط SALAMNEWWS در 4 مهر 1399
TikTok America

دولت ترامپ باید تا روز جمعه از ممنوعیت تیک تیک تیک دفاع کند یا به تأخیر بیندازد.

جیمز مارتین/سی نت

يک قاضی دادگاه ناحيه روز پنجشنبه حکم داد دولت ترامپ تا روز جمعه يا دستور ممنوعيت تيک تیک وک متعلق به چين را از فروشگاه های برنامه آمريکا به تاخير اندازد يا اوراق قانونی دفاع از اين ممنوعيت را ارائه دهد.

دستور وزارت بازرگانی آمريکا که دانلود های جديد برنامه ويديوئی فرم کوتاه محبوب را ممنوع می کند، قرار است روز يکشنبه به اجرا در آید. کارل نیکولز، قاضی منطقه آمریکا می گوید دولت باید پاسخی به درخواست تیک تیک تیک برای صدور حکم موقت ارائه دهد یا آن را تا ساعت ۱۱:۳۰ صبح PT به تأخیر بیندازد.

اگر دولت ممنوعیت دانلود را روز جمعه به تعویق نی اندازد، نیکولز گفت صبح روز یکشنبه جلسه دادرسی برگزار خواهد کرد تا مشخص شود که آیا درخواست تیک تیک تیک برای متوقف کردن موقت این ممنوعیت را اعطا خواهد کرد یا نه.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه اوت یک دستور اجرایی امضا کرد که هرگونه معاملات آمریکا با شرکت مادر چینی تیک تیک تیک، بایت دنس را میله می کند. ترامپ با استناد به نگرانی های امنیت ملی، قصد خود را برای ممنوعیت تیک تیک تیک در ماه اوت اعلام کرد مگر اینکه توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شود.

دستور اجرایی ترامپ گفت داده هایی که تیک تیک تیک جمع آوری می کند «تهدید می کند که به حزب کمونیست چین اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی و اختصاصی آمریکایی ها را خواهد داد» و می تواند به چین اجازه دهد محل کارمندان و پیمانکاران فدرال را ردیابی کند. تیک تیک می گوید هرگز داده های کاربر آمریکا را به دولت چین تحویل داده است و حتی اگر از آن خواسته شود این کار را انجام نخواهد داد.

دولت دو دستور اجرایی در مورد TikTok صادر کرده است. دستور 6 اوت می توانست هر گونه معاملات ایالات متحده با ByteDance ممنوع و قرار بود به اجرا در روز یکشنبه. یک دستور اجرایی جداگانه که ۱۴ اوت صادر شد، به بایت دنس دستور داد تا ۱۲ نوامبر عملیات آمریکای خود را بفروشد.

معامله ای برای اوراکل و والمارت برای به دست آوردن سهام در عملیات ایالات متحده از TikTok در معرض خطر ظاهر شد به عنوان ترامپ گفت که او تصویب اولیه خود را از این معامله لغو اگر ByteDance حفظ سهام در یک شرکت تازه ایجاد شده است که عملیات ایالات متحده خانه.

سه شرکت گفت : در طول تعطیلات آخر هفته آنها یک معامله است که می دهد اوراکل و والمارت ترکیب 20 ٪ سهم در یک شرکت جدید ، TikTok جهانی ، که خدمات به کاربران آمریکایی ارائه و اجرا در خدمات محاسبات ابری اوراکل زده بود.

نه کاخ سفید و نه بایت دنس بلافاصله به درخواست های مربوط به اظهار نظر پاسخ ندادند.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de