طوفان در حال گرفتن قوی تر و تغییر آب و هوا ممکن است یک عامل - CNET

ناسا فضانورد نیک لاهه در ISS گرفته شده این عکس از طوفان دوریان چشم. ناسا/نیک لاهه بری. دوریان. Humberto. لورن

توسط SALAMNEWWS در 1 خرداد 1399

ناسا فضانورد نیک لاهه در ISS گرفته شده این عکس از طوفان دوریان چشم.

ناسا/نیک لاهه

بری. دوریان. Humberto. لورنزو. سال گذشته اطلس فصل طوفان ویرانگر بود. خبر بد این است که قوی تر و طوفان بخشی از یک جریان روند.

طوفان در حال گرفتن windier. که جدی نتیجه یک مطالعه led ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) دانشمند جیمز Kossin در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است. این مقاله به نظر می رسد در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم مجله در روز دوشنبه.

مطالعه نگاه به داده های ماهواره ای از سال 1979 تا سال 2017 و نشان داد که حداکثر پایدار باد طوفان گرمسیری (طوفان و توفان) بدست قوی تر در طول زمان. "از طریق مدل سازی و درک ما از فیزیک جو مطالعه موافق است با آنچه که ما انتظار می رود برای دیدن در آب و هوای گرم مانند ماست" Kossin گفت: در یک نسخه از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است.

نقاط داده ها به افزایش احتمال طوفان گرمسیری تبدیل شدن به اصلی طوفان که رسیدن به دسته 3, 4 یا 5 در Saffir-Simpson باد در مقیاس. برای مثال طوفان دوریان آمار باهاما در اواخر سال 2019 به عنوان یک دسته 5 طوفان پايدار باد حداقل 157 مایل در ساعت (252 متر/ثانیه, آسمان صاف;).

2020 کومودو آغاز می شود در تاریخ 1 ژوئن و NOAA خود را آشکار اولیه چشم انداز برای فصل بعد در این هفته. در سال گذشته NOAA پیش بینی نزدیکی فصل عادی اما تعریف نرمال به نظر می رسد تغییر و "عادی" هنوز هم می تواند کشنده باشد.

Kossin شده است ردیابی طوفان داده ها را برای سال. او رهبری یک 2018 مطالعه که طوفان در حال کاهش و افزایش بارندگی های محلی و جاری شدن سیل.

این مطالعه جدید نشان می دهد به طور فزاینده ای شدید طوفان گرمسیری در واقع ممکن است بسته به آب و هوا را تغییر دهید. "این یک گام رو به جلو و اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد که گرم شدن کره زمین ساخته شده است طوفان قوی تر" گفت: Kossin "اما نتایج ما همین حالا به ما بگویید که دقیقا چه مقدار از این روند ناشی از فعالیت های انسانی و چقدر ممکن است فقط تنوع طبیعی."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن