هوآوی باز می شود سیستم عامل هارمونی به سخت افزار سازان دیگر به رقیب آندروید و iOS - CNET

سیستم عامل هامونی هوآوی در حال گسترش بال های خود است.فرد DUFOUR / AFP از طریق گتی تصاویر هوآوی گفت که سیستم ع

توسط SALAMNEWWS در 21 شهریور 1399
gettyimages-1160465664

سیستم عامل هامونی هوآوی در حال گسترش بال های خود است.

فرد DUFOUR / AFP از طریق گتی تصاویر

هوآوی گفت که سیستم عامل خود به نام هارمونی او اس ۲٫۰ را روز پنجشنبه به روی تولیدکنندگان سخت افزار شخص ثالث از جمله رقبا باز خواهد کرد. این بخشی از تلاش برای تقویت تعداد کاربران خود و به طور بالقوه گرفتن سهم بازار از سیستم عامل های iOS اپل و آندروید گوگل است.

وانگ چنگلو، رئیس بخش نرم افزاری گروه کسب و کار مصرف کننده هوآوی روز پنجشنبه در کنفرانس توسعه دهنده سالانه این شرکت در شهر دونگگوان چین گفت: «نقطه عطفی که ما علامت گذاری می کنیم این است که ما از دستگاه های هوآوی از هارمونی اواس ۲٫۰ حمایت می کنیم، اما در عین حال هارمونی اواس ۲٫۰ نیز ممکن است در اختیار دستگاه های فروشندگان دیگر قرار گیرد.»

"هارمونی OS 2.0 در دسترس همه تولید کنندگان سخت افزار خواهد بود."

این شرکت چینی همچنین گفت که یک نسخه بتا از این سیستم عامل در سراسر چندین دسته دستگاه از جمله ساعت های هوشمند و تلویزیون از روز پنجشنبه در دسترس خواهد بود. این برنامه ریزی برای رول کردن هارمونی به تلفن در ماه دسامبر.

کیرانجیت کائور، تحلیلگر ارشد IDC، در ایمیلی به CNET گفت: این اقدام هوآوی به احتمال زیاد با هدف دریافت «پذیرش گسترده تر» سیستم عامل هارمونی و سپس جذب توسعه دهندگان برنامه بیشتر است.

کائور گفت: "اما من کمی شک دارم که چگونه بسیاری در واقع آن را با توجه به اینکه هوآوی در واقع یک رقیب است اتخاذ می کنند."  "اگر چه برخی از بازیکنان چینی ممکن است آن را به عنوان یک گزینه پشتیبان نگه دارید اگر آنها با محدودیت های مشابه مشابه در بازارهای جهانی مواجه هستند و اگر سیستم عامل هارمونی محبوب تر می شود در چین است."

img-0739-lowresflatimg-0739-lowresflat

هوآوی مات 30 پرو سال گذشته بدون برنامه های اختصاصی گوگل از جمله جی میل و نقشه های گوگل منتشر شد.

ایان نایتون/سی نت

در همین کنفرانس، هوآوی اعلام کرد که هارمونی او اس ۲٫۰از سال آینده شروع به دویدن بر روی گوشی های خود خواهد کرد. این نشانه تغییر البته برای بزرگترین گوشی های هوشمند ساز جهان است که پیش از این گفته بود قصد دارد با اندروید بچسبد مگر اینکه با تحریم های آمریکا مجبور شود.

هوآوی برای اولین بار سال گذشته هارمونی را معرفی کرد، در پی اضافه شدن آن به فهرست نهاد آمریکا که مانع از انجام کسب و کار شرکت های آمریکایی با تلفن ساز چینی شد. ممنوعیت تجاری آمریکا گوشی های هوآوی را بدون قدرت کامل سرویس های تلفن همراه گوگل و مجموعه ای از برنامه های اختصاصی محبوب گوگل از جمله جی میل، فروشگاه گوگل پلی و نقشه های گوگل ترک کرد.

هوآوی گفت ۹۶٬۰۰۰ برنامه با خدمات تلفن همراه هوآوی یکپارچه شده اند -- افزایش از ۶۰٬۰۰۰ برنامه در ماه مه، که آخرین باری بود که این شرکت این رقم را به صورت عمومی منتشر کرد. این شرکت همچنین فاش کرد که ۱٫۸ میلیون توسعه در کشتی وجود دارد که از ۱٫۴ میلیون توسعه در ماه مه افزایش یافته است. حتی در هنگام در نظر گرفتن آن پیشرفت، نشان دهنده کسر کوچکی در مقایسه با تعداد توسعه دهندگان برنامه در هر دو iOS یا آندروید است که سال ها بر بازار سیستم عامل تلفن همراه مسلط شده اند.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de