پلیس هنگ کنگ بازداشت رسانه ها جیمی لای تحت قانون جدید امنیتی چین

هنگ کنگ (AP) -- هنگ کنگ پلیس بازداشت رسانه ها دست اندرکار جیمی لای و حمله به دفتر مرکزی ناشر دوشنبه در بالاتری

توسط SALAMNEWWS در 20 مرداد 1399

هنگ کنگ (AP) -- هنگ کنگ پلیس بازداشت رسانه ها دست اندرکار جیمی لای و حمله به دفتر مرکزی ناشر دوشنبه در بالاترین استفاده از مشخصات قانون جدید امنیت ملی پکن در شهر پس از اعتراضات سال گذشته تحمیل شده است.

مارک سایمون در توییتر خود نوشت: «جیمی لای در حال دستگیری است که در این زمان به خاطر تبانی با قدرت های خارجی دستگیر شده است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

پلیس هنگ کنگ گفت هفت نفر بین ۳۹ تا ۷۲ سال به ظن نقض قانون جدید امنیتی دستگیر شده اند، اما در این بیانیه اسامی دستگیرشده ها فاش نشده است.

لای، 71، صاحب محبوب اپل روزانه و یک چهره پرحرف طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ است که به طور منظم از حکومت خودسر چین انتقاد می کند.

-ادامه مطلب: 'به طور جدي نگران' : کانادا، متحدان پنج چشم از هنگ کنگ مي خواهد انتخابات برگزار کند

قانون امنیتی 30 ژوئن به کار گرفته شد و به طور گسترده ای به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از اختلاف نظر پس از اعتراضات ضد دولتی هنگ کنگ در سال گذشته را تکان داد دیده می شود.

سایمون گفت که پلیس هر دو لاو و خانه پسرش را جستجو کرده و چندین عضو دیگر گروه رسانه ای Next Digital را که لای آن را راه می داند بازداشت کرده است.

بیش از صد پلیس نیز به مقر بعدی دیجیتال در هنگ کنگ حمله کرد، و وارد اتاق خبر شد و میزها را جستجو کرد. سایمون در توییت گفت که پلیس حکم جستجو را اجرا می کند.

Next Digital عمل اپل روزانه tabloid، که لای در سال 1995، پیش از بریتانیا از دست داده هنگ کنگ به چین را راه اندازی کرد. مثل لای، اپل دیلی موضع قوی طرفدار دموکراسی دارد و اغلب از خوانندگان ش خواست تا در اعتراضات طرفدار دموکراسی شرکت کنند.

سوار شدن نگرانی در مورد تاثیر گسترده تر از قانون جدید امنیتی چین
و نگرانی در مورد تاثیر گسترده تر قانون جدید امنیتی چین

قانون امنیت، از اقدامات تبانی و تبانی با نیروهای خارجی در امور داخلی شهر، قانون شکنی، تبانی و تبانی از تبانی و تبانی با نیروهای خارجی را قانون شکنی می کند. حداکثر مجازات برای مجرمین جدی حبس ابد است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ماه گذشته، تلویزیون چینی دوربین مدار بسته گفت : طرفدار دموکراسی ناتان قانون و پنج نفر دیگر تحت قانون تحت تعقیب بودند، اگر چه هر شش فرار کرده بودند در خارج از کشور. قانون در ماه ژوئیه به بریتانیا نقل مکان کرده بود تا به کار وکالت بین المللی برای هنگ کنگ ادامه دهد.

© 2020 The Canadian Presstinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب