FCC تخمین می زند آن را $1.8B هزینه برای حذف هوآوی, تجهیزات ZTE از شبکه های ایالات متحده - CNET

کورین ریچرت/سی نت کمیسیون ارتباطات فدرال روز جمعه گفت می تواند برای حذف و جایگزینی تجهیزات Huawei هوآوی و ZT

توسط SALAMNEWWS در 15 شهریور 1399
Huawei logo کورین ریچرت/سی نت

کمیسیون ارتباطات فدرال روز جمعه گفت می تواند برای حذف و جایگزینی تجهیزات Huawei هوآوی و ZTE که در شبکه های مخابراتی آمریکا که بودجه فدرال دریافت می کنند، حدود 1.8 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

در ماه ژوئن، FCC رسماً هوآوی و ZTEرا به عنوان تهدیدهای امنیت ملی طبقه بندی کرد، هر چند از سال ۲۰۱۹، آژانس حامل ها را از استفاده از ۸٫۳ میلیارد دلار خود در سال صندوق خدمات جهانی برای خرید تجهیزات از دو غول فناوری چینی منع کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در ماه مارس قانونی را امضا کرد که حامل ها را از استفاده از بودجه های دولتی برای خرید تجهیزات شبکه ای از هوآوی و ZTE باز می دارد.

آجیت پا رئیس FCC در انتشاری گفت: «با شناسایی حضور تجهیزات و خدمات ناامن در شبکه های ما، اکنون می توانیم کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که این شبکه ها - به ویژه شبکه های حامل های کوچک و روستایی - به زیرساخت های فروشندگان مورد اعتماد تکیه می کنند.»

در اوایل سال جاری، FCC شروع به جمع آوری داده ها از حامل های ایالات متحده که با استفاده از دنده شبکه از هوآوی و ZTE، برای کمک به آن بازپرداخت حامل های کوچکتر و روستایی برای آن هزینه ها.

ایالات متحده، UK بریتانیا و استرالیا همگی هوآوی را از ارائه فناوری 5G برای شبکه های بی سیم مربوطه خود در مورد نگرانی های امنیتی که هوآوی روابط نزدیکی با دولت چین دارد، منع کرده اند. هوآوی بارها این اتهام را تکذیب کرده است. همچنین انتظار می رود هند هوآوی و ZTE را از رولوت 5G خود قفل کند.

نگرانی های امنیتی

مسئله اصلی با هوآوی رابطه دنج آن با دولت چین است. مقامات امنیت ملی بیم آن دارند که از تجهیزات آن برای جاسوسی از دیگر کشورها و شرکت ها استفاده شود.

یکی از نگرانی ها بر سر یک قانون چین است که شرکت ها را در حوزه قضایی خود ملزم می کند که از درخواست های سرویس های اطلاعاتی تبعیت کنند و آن ها را برای هیچ شخص ثالثی فاش نکنند، می توانند شبکه های ارتباطی را در سراسر جهان در معرض خطر قرار دهند.

هوآوی مدت هاست که رد کرده است که می توان از دنده اش برای جاسوسی یا به خطر انداختن امنیت آمریکا استفاده کرد.

قانونگزاران در کاپیتول هیل، چه جمهوری خواه و چه دموکرات، نیز زنگ خطر را در مورد این هوآوی و ZTE به صدا درآورده اند و برای لیست سیاه آنها از شبکه های ارتباطی آمریکا کار کرده اند.

در اوائل سال جاری کنگره تصویب شد و ترامپ قانون ارتباطات امن و مورد اعتماد را به قانون امضا کرد. این قانون استفاده از صندوق های فدرال برای خرید تجهیزات از شرکت هایی که تهدید امنیت ملی محسوب می شوند، مانند هوآوی یا ZTE را ممنوع می کند. این قانون همچنین صندوقی برای کمک به ارائه دهندگان مخابرات ایجاد می کند که بیشتر آن ها در مناطق روستایی هستند، دنده را از این بنگاه های چینی پاره می کنند و تجهیزاتی از «ارائه دهندگان مورد اعتماد» جایگزین آن می کنند.

ریپ فرانک پالون، جونیور، دموکرات نیوجرسی که ریاست کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان را بر عهده دارد، روز جمعه گفت اکنون به کنگره بر عهده دارد تا به وعده خود برای تأمین بودجه جایگزینی این دنده در شبکه های ارتباطی خوب عمل کند.

او در بیانیه ای اعلام کرد: «برآورد FCC از هزینه های جایگزینی تجهیزات مظنون در شبکه های آمریکا نشان می دهد که تجهیزات مظنون چقدر شایع است - به ویژه در میان حامل های کوچکتری که توان جایگزینی آن را به خود دارند.» "به همین دلیل است که آن را حیاتی کنگره صندوق امن و مورد اعتماد شبکه های ارتباطی پاره کردن قانون و جایگزین برنامه برای امن ارتباطات زنجیره تامین ما است."

شبکه های امن و 5G

سهام به خصوص بالا زمانی که آن را به 5G می آید، نسل بعدی از فن آوری های بی سیم نورد در سراسر جهان است. این فناوری جدید قول می دهد سرویس بی سیم بسیار سریع تر و یک شبکه پاسخگوتر را ارائه دهد. این توانایی برای اتصال دستگاه های بیشتر و ارائه بازخورد در زمان واقعی انتظار می رود به جرقه تغییر دریا در چگونه ما زندگی می کنند و کار، ushering در پیشرفت های جدید مانند اتومبیل های خود رانندگی به تجارب پیشرفته واقعیت افزوده است.

حامل در سراسر جهان در حال مسابقه برای استقرار شبکه. در ایالات متحده، AT&T، ورایزون و تی موبایل به خوبی در راه خود را به ساخت 5G.

کشوری که منجر به استقرار 5G می تواند لبه ای در نورد از این فن آوری های آینده به دست آورید. و همانطور که ایالات متحده از محصول خدمات و کسب و کارهایی که از 4G بیرون آمد بهره مند شد -- فکر می کنم همه چیز از جریان زنده در فیس بوک گرفته تا خدمات اشتراک سواری مانند اوبر -- بسیاری بر این باورند که 5G رنای مشابهی از کسب و کارهای جدید را جرقه خواهد کرد.

هوآوی یک تامین کننده غالب در بازار 5G است، که دوباره افزایش سهام زمانی که آن را به 5G می آید. کارشناسان امنیت ملی می گویند دنده هوآوی می تواند برای جاسوسی یا تعطیلی شبکه های ارتباطی بحرانی در جریان برخی درگیری های آینده مورد استفاده قرار گیرد.

"همانطور که ما در این مرحله توسعه 5G و استقرار آغاز, بیایید مطمئن شوید که تجهیزات رفتن به این شبکه ها, و استانداردهایی که در حال توسعه ... خطر بی مورد را بالا نمی برد، "پای در مصاحبه اکتبر گذشته در کنفرانس فناوری زنده وزارت دفاع آمریکا گفت.

دنده هوآوی در ایالات متحده

هیچ یک از اپراتورهای بزرگ مخابراتی آمریکا، از جمله AT&T، Verizon یا T-Mobile که هم اکنون شامل دارایی های اسپرینت است، نمی گویند که دنده هوآوی یا ZTE 5G را در ایالات متحده مستقر کرده اند. FCC منتشر نشده است که حامل در ایالات متحده از دنده هوآوی یا ZTE استفاده کرده اند. اما سه حامل بزرگ بی سیم در ایالات متحده -- AT&T، ورایزون و تی موبایل -- هر کدام گفته اند که هیچ این تجهیزات را در شبکه های LTE 4G خود نیز ندارند.

"اجازه دهید روشن کنم -- ما از تجهیزات شبکه هوآوی یا ZTE در هیچ منطقه ای از شبکه خود استفاده نمی کنیم. دوره. و ما هرگز از آن در شبکه 5G خود استفاده نمی کنیم.» جان لجر مدیر عامل سابق تی موبایل در شهادت کتبی در فوریه ۲۰۱۹ قبل از یک کمیته فرعی ارتباطات مجلس نمایندگان در مورد ادغام این شرکت با اسپرینت گفت. written testimony in February 2019 before a House communications subcommittee

حامل ها در ایالات متحده که از دنده هوآوی استفاده کرده اند به طور کلی اپراتورهای روستایی کوچکتری هستند. این اپراتورها پیش از این از گزینه های تأمین مالی استفاده کرده اند که تجهیزات چینی را مقرون به صرفه تر از جایگزین های شرکت هایی مانند اریکسون و نوکیا کرده اند که هر دو در اروپا مستقر هستند.

استیون بری، رئیس و مدیر عامل انجمن حامل های رقابتی، یک گروه صنعت به نمایندگی از حامل های روستایی، در برابر کنگره در مورد دشواری نصب چنین پروژه گسترده ای برای جایگزینی تجهیزات هوآوی و ZTE شهادت داده است. او در he told the Senate Commerce committee ماه مارس به کمیته بازرگانی سنا گفت که پاره کردن و جایگزینی تجهیزات در شبکه های روستایی مانند «تلاش برای بازسازی هواپیما در اواسط پرواز» خواهد بود.

او گفت بزرگترین مشکل برای حامل های کوچکتر این خواهد بود که اطمینان حاصل شود که آنها هنوز هم قادر خواهند بود برای حفظ خدمات رفتن.

"در حالی که کسانی که در داخل beltway اغلب به این روند به عنوان 'پاره کردن و جایگزین اشاره,'" بری در شهادت خود گفت: "در عمل حامل به طور معمول نیاز به 'جایگزین, سپس پاره کردن' برای اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان خدمت شده توسط حامل های روستایی خدمات از دست ندهید."

او روز جمعه پس از انتشار گزارش FCC با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سازمان او «به شدت از تلاش برای حفاظت و تأمین امنیت شبکه های ارتباطی ملت ما حمایت می کند.»

اما او افزود کنگره باید مطمئن شود که بودجه پروژه را برای جایگزینی دنده تأمین می کند.

وی گفت: "انتشار امروز بیشتر بر نیاز کنگره به تامین بودجه کامل برنامه بازپرداخت شبکه های ارتباطی امن و مورد اعتماد تاکید می کند تا اطمینان حاصل شود که حامل ها، به ویژه کسانی که به مناطق روستایی خدمت می کنند، منابع مورد نیاز برای حذف تجهیزات و خدمات تحت پوشش را در حالی که آمریکایی ها را به هم متصل نگه می دارند، دارند."

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن