فیس بوک، توییتر حذف ویدئو ترامپ برای گسترش مضر کوروناویروس اطلاعات غلط - CNET

قوانین فیس بوک در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس نیز در مورد سیاستمداران اعمال می شود.تصویر توسط Pixabay; تصویر

توسط SALAMNEWWS در 16 مرداد 1399
coronavirus-facebook-logo-9706

قوانین فیس بوک در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس نیز در مورد سیاستمداران اعمال می شود.

تصویر توسط Pixabay; تصویرسازی توسط CNET

فیس بوک و توییتر در روز چهارشنبه فیلم های ارسال شده در حساب های رئیس جمهور دونالد ترامپ که شامل مصاحبه فاکس نیوز که در آن رئیس جمهور می گوید کودکان "تقریبا ایمنی" به بیماری های ایجاد شده توسط رمان coronavirus و "سیستم ایمنی بسیار قوی تر" کشیده شده است.

ترامپ در این ویدئو که چهارشنبه نوشته شده بود، در حالی که او برای بازگشایی مدارس در پاییز سال ۲۰۱۰ فشار می دهد، گفت: «کودکان تقریباً هستند، و من تقریباً می گفتم که قطعاً اما تقریباً از این بیماری مصون هستند»

کودکان مبتلا به COVID-19، بیماری تنفسی که توسط ویروس کوروناویروس ایجاد می شود، با وجود اینکه بزرگسالان بیشتر موارد را تشکیل می دهد، با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، بیمار شده اند.

فیس بوک و توییتر هر دو قوانینی در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس دارند که می تواند منجر به آسیب شود، مانند ادعای یک گروه خاص ایمنی دارد یا بهبود درمان های اثبات نشده مانند نوشیدن سفید کننده. فیس بوک به خاطر ارسال نکردن نوشته هایی از سیاستمداران به حقیقت یاب ها زیر آتش گرفته است. سیاستمداران، هر چند، از قوانین شبکه اجتماعی در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس معاف نیست.

اندی استون، سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای در مورد ویدئوی حذف شده ترامپ گفت: «این ویدئو شامل ادعاهای نادرست ی است که گروهی از مردم از COVID-19 مصون هستند که این نقض سیاست های ما در اطراف اطلاعات غلط COVID مضر است»

لینک ی که به پیام ویدیویی فیس بوک می دهد، شما را به صفحه ای می کشد که می گوید «محتوا در حال حاضر در دسترس نیست.»

ویدئوی هنوز در حساب توییتر ترامپ بود و بیش از 900،000 نمایش پس از فیس بوک آن را پایین کشیده است. یک سخنگوی توییتر در بیانیه ای گفت که ویدیو قوانین آن را نقض کرده است. ترامپ ویدئو را با ارسال لینک یتویی که توسط حساب کاربری ارسال شده بود، به اشتراک @TeamTrump. یک سخنگوی توییتر گفت @TeamTrump صاحب حساب برای حذف ویدیو لازم بود تا دوباره توییت کند. تا اواخر چهارشنبه بعد از ظهر، لینکی به ویدیو هنوز در توییت ترامپ ظاهر می شد، اما کلیک کردن روی آن منجر به صفحه نمایش شد که می گفت «چیزی اشتباه پیش رفت.»

در ماه مارس، مدیر عامل تسلا الون ماسک توییت کرد که بچه ها "اساسا ً ایمنی" به کوروناویروس هستند اما توییتر گفت که پس از بررسی زمینه توییت قوانین آن را نقض نمی کند. یک سخنگوی توییتر بلافاصله به پرسش های مربوط به این که چرا وضعیت متفاوت است پاسخ نداد.

Twitter برخی از توییت های ترامپ را برچسب گذاری کرده است که شامل اطلاعات غلط در مورد صندوق های رای گیری پستی است. شرکت، هر چند، در برابر اطلاعات غلط ویروس کوروناویروس، رویکرد متفاوتی را در پیش می گیرد. برای اینکه یک توییت به همین دلیل کشیده شود، باید «یک اظهار واقعیت (نه یک نظر)، به طور قطعی بیان شود، و قصد داشته بر رفتار دیگران تأثیر گذار باشد» باشد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن