فیس بوک حذف ویدئو ترامپ برای گسترش مضر coronavirus اطلاعات غلط - CNET

قوانین فیس بوک در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس نیز در مورد سیاستمداران اعمال می شود.تصویر توسط Pixabay / تصوی

توسط SALAMNEWWS در 16 مرداد 1399
coronavirus-facebook-logo-9706

قوانین فیس بوک در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس نیز در مورد سیاستمداران اعمال می شود.

تصویر توسط Pixabay / تصویر سازی توسط CNET

Facebook on Wednesday pulled down a video from President Donald Trump's page that included footage from a Fox News interview which Trump says children are "almost immune" to the illness caused by the novel coronavirus and have "much stronger immune systems."

ترامپ در ویدئویی که چهارشنبه نوشته شده بود در حالی که او برای بازگشایی مدارس در پاییز سال ۲۰۱۰ فشار می دهد، گفت: «کودکان تقریباً تقریباً می گویند، اما تقریباً از این بیماری مصون هستند» ویدئوی آن هنوز در توییتر است که در آن بیش از 854،000 بازدید کننده دارد. در فیس بوک، این نوشته که "محتوا در حال حاضر در دسترس نیست."

کودکان مبتلا به COVID-19، بیماری تنفسی که توسط ویروس کوروناویروس ایجاد می شود، با وجود اینکه بزرگسالان بیشتر موارد را تشکیل می دهد، با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، بیمار شده اند.

فیس بوک و توییتر هر دو قوانینی در برابر اطلاعات کوروناویروس دارند که می تواند منجر به آسیب هایی مانند ادعای یک گروه خاص ایمنی یا ترویج درمان های اثبات نشده مانند نوشیدن سفید کننده شود. فیس بوک به خاطر ارسال نکردن نوشته هایی از سیاستمداران به حقیقت چکرز زیر آتش قرار گرفته است. سیاستمداران، هر چند، از قوانین شبکه اجتماعی در برابر اطلاعات غلط کوروناویروس معاف نیست.

اندی استون، سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای در مورد ویدئوی حذف شده ترامپ گفت: «این ویدئو شامل ادعاهای نادرست ی است که گروهی از مردم از COVID-19 مصون هستند که این نقض سیاست های ما در اطراف اطلاعات غلط COVID مضر است»

Twitter برخی از توییت های ترامپ را برچسب گذاری کرده است که شامل اطلاعات غلط در مورد صندوق های رای گیری پستی است. شرکت، هر چند، اتخاذ موضع سخت تر در برابر اطلاعات غلط coronavirus. برای اینکه یک توییت به همین دلیل کشیده شود، باید «یک اظهار واقعیت (نه یک نظر)، به طور قطعی بیان شود، و قصد داشته بر رفتار دیگران تأثیر گذار باشد» باشد.

کاخ سفید بلافاصله به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداد. توییتر بلافاصله نظر نداشت. جمهوری خواهان شبکه های اجتماعی را متهم به سانسور سخنرانی محافظه کارانه کرده اند، ادعاهایی که شرکت ها بارها رد کرده اند.

فیس بوک و توییتر اطلاعات غلط مضر کوروناویروس را حذف کرده اند که توسط سیاستمداران قبل از این ارسال شده است. در ماه مارس، این شرکت و توییتر فیلم های Jair Bolsonaro رئیس جمهور برزیل را برای ساخت این ادعا نادرست که ضد مالاریا مواد مخدر هیدروکسی choloroquine درمان موثر در همه جا را کنار کشید. در آن زمان، هنوز هم نیاز به آزمایش های بالینی انجام می شود.

در ماه ژوئیه، فیس بوک، توییتر و یوتیوب ویدئویی از بریتبارت حذف کرده اند که شامل ادعاهای دروغین مبنی بر این که هیدروکسی کلروکین "درمانی برای جاوید" و "شما به ماسک نیاز ندارین" بوده است. ویدئو بیش از 20 میلیون بازدید در فیس بوک داشت و شبکه اجتماعی به خاطر اقدام نکردن به سرعت کافی مورد انتقاد قرار گرفت.

...

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب