'هر سرو صدا باعث می شود او پرش': کودکان در بیروت ضربه روحی نبرد پس از انفجار مرگبار

هنگامی که انفجار بزرگ در بیروت در هفته گذشته پاره پاره، آن را درهای شیشه ای در نزدیکی جایی که 3 ساله بود بازی

توسط SALAMNEWWS در 22 مرداد 1399

هنگامی که انفجار بزرگ در بیروت در هفته گذشته پاره پاره، آن را درهای شیشه ای در نزدیکی جایی که 3 ساله بود بازی کردن با بلوک لگو خود را خرد. او دچار ضربه سر و بریدگی روی بازوها و پاهای کوچکش شد و به اورژانس برده شد و در میان خون ریزی های دیگر به میان مردم می اید.

در روزهایی که از آن زمان به بعد، "ابد" یکسان نبود. مثل هزاران نفر ديگر در لبنان، او با ضربه دست و پنجه نرم مي کند.

بیشتر بخوانید: لبنانی ها، کابینه در میان خشم عمومی استعفا داد

"وقتی به بیمارستان رفتم، او را در گوشه ای در اورژانس پیدا کردم، در دیدن افراد بد زخم در اطرافش لرزید، خون در تمام زمین چکید." مادرش هیبا آچی که در هنگام انفجار در ۴ اوت در محل کار شبود و او را در مراقبت از مادربزرگش ترک کرده بود، گفت: "من به بیمارستان رفتم، او در حال نشستن در گوشه ای از اورژانس بود و در حال لرزیدن در دیدن افراد بد زخم در اطراف ش بود، خون در تمام زمین چکیده بود."

"اون الان از قرمز متنفره" او از پوشیدن کفش های قرمز خود امتناع می کند." اچی گفت: "ابد اصرار دارد که آن ها را بشوید.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

انفجار عظیم نزدیک به ۳۰۰۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت باعث کشته شدن بیش از ۱۷۰ نفر، زخمی شدن حدود ۶۰۰۰ تن دیگر و آسیب های گسترده شد. سازمان کودکان سازمان جهانی یونیسف گفت که سه کودک در میان کشته شده گان بودند و دست کم ۳۱ کودک به اندازه کافی جدی آسیب دیده اند که نیاز به درمان بیمارستانی دارند.

Three-year-old Abed Itani lies on a sofa at his family house in Beirut, Lebanon, Tuesday, Aug. 11, 2020. Abed was playing with his Lego blocks when the huge blast ripped through Beirut, shattering the nearby glass doors.
Abed Itani سه ساله در مبل در خانه خانواده اش در بیروت لبنان، سه شنبه، 11 اوت 2020 دروغ می باشد. "اَبد" با بلوک های لگو بازی می کرد وقتی انفجار بزرگی که در بیروت پاره شد درهای شیشه ای نزدیک را درهم شکست. ap photo/Bilal Hussein

به عنوان بسیاری از 100،000 کودکان از خانه های خود را به گزارش نجات کودکان آواره شدند، با بسیاری از آنها آسیب دیده است.

هر سرو صدایی باعث میشه الان بپره او دیگر خوب غذا نمی خورد." اون پسر خوشحالي بود، خيلي خوش تيکه حالا، اون با هيچکس حرف نمي زنه"

Joy Abi Habib، کارشناس بهداشت روان با برنامه Save The Children می گوید جوانانی که دچار سانحه شده باشند می توانند واکنش متفاوتی نشان دهند.

"سردرد، تهوع، بستر خیس شدن، مشکلات گوارشی علائم فیزیکی والدین تمایل به نادیدنی است، او گفت: ". "اونا خيلي لبه دار ميشن"

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

بیروت 300 هزار بی خانمان برجا گذاشت، ده ها کشته
...


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب