سرکش ستاره ممکن است ناشی از یک سیاه چاله بزرگ به ناپدید می شوند - CNET

یک سیاه چاله تاج یک تغییر flare از اشعه ایکس ساطع نور است که می توان صدها سال نوری دور است. NASA/JPL-Caltech

توسط SALAMNEWWS در 27 تیر 1399
black-hole-corona-vortex

یک سیاه چاله تاج یک تغییر flare از اشعه ایکس ساطع نور است که می توان صدها سال نوری دور است.

NASA/JPL-Caltech

تماشای هر جسم کیهانی دریافت بلعیدم توسط یک سیاه چاله است که قسمت مساوی هیجان انگیز و کاملا وحشتناک است. تماشای همان سیاه چاله از نو خلق کردن آنچه در آن حال فقط و فقط تخریب ؟ اضافه کردن مرموز و گیج کننده به مخلوط.

دو سال پیش ستاره شناسان تماشا به عنوان یک سیاه چاله واقع شده در یک کهکشان شناخته شده به عنوان 1ES 1927+654 به آرامی بلعیدم فوق العاده داغ دیسک گاز-شناخته شده به عنوان یک سیاه چاله تاج-قبل از اینکه به تدریج بازسازی یکی دیگر از. در طی هفته این تسهیل یک تیره از سیاه چاله درخشش توسط یک عامل از 10,000, به دنبال یک بعدی کننده از بیش از 20 بار اصلی آن درخشش.

دانشمندان متعجب و متحیر که چه چیزی ممکن است باعث چنین رویدادی.

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله فیزیک نجومی نامه در پنجشنبه پیشنهاد یک فرضیه جدید -- آن ممکن است کار از یک ستاره فراری. بر اساس این گزارش یک توضیح ممکن می بیند سرکش ستاره ricocheting از طریق سوراخ سیاه و سفید باعث سقوط بهمن در اثر گرانش که غرق تمام همسایه ماده به سیاه چاله در کنار آن از جمله کورونا.

این همان نوع از تاج ما در حال برخورد با زمین در حال حاضر -- اما دوست عزیز اگر یک سیاه چاله می خواهد به نگاهی است که ما به دست که خواهد بود (اجتناب از همه سرزنش اگر این jinxes ما و می بیند 2020 آمار ما با چیزی cosmically فاجعه بار).

یک سیاه چاله تاج روشن است, از ویژگی های متشکل از اشعه ایکس ایجاد یک شعله ور شدن است که شاخه های بیرون ما اجازه می دهد برای دیدن آن تب و تاب بودن از میلیون ها سال نوری دور است. و آن را به نوسان از این تب و تاب بودن فعال است که دانشمندان به فرض یک توضیح.

"ما فقط به طور معمول نمی دیدن تغییرات در accreting سیاه چاله ها" گفت: Claudio Ricci نویسنده سرب از مطالعه و دستیار استاد در دیگو پرتلس دانشگاه در سانتیاگو, شیلی یک نسخه از ناسا.

"این خیلی عجیب است که در ابتدا فکر کردم شاید چیزی اشتباه است با داده ها. هنگامی که ما آن را دیدم واقعی بود, آن را بسیار هیجان انگیز است. اما ما نیز تا به حال هیچ ایده آنچه که ما در برخورد با; هیچ کس صحبت ما را به حال دیده می شود هر چیزی شبیه به این."

با توجه به تنوع چشمگیر در درخشندگی بیش از زمان آن هنوز به طور کامل ممکن است علت این پدیده چیز دیگری در دسترس نباشد تا پایش بیشتر مورد نیاز است را به پاسخ های بیشتر به جدول.

"این مجموعه دارای بسیاری از پازل در آن گفت:" ارین کارا یک coauthor از این مطالعه و استادیار فیزیک در دانشگاه MIT. "ما فکر می کنم ستاره فرضیه خوب است اما من همچنین فکر می کنم ما در حال رفتن به تجزیه و تحلیل این رویداد برای یک مدت زمان طولانی است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب