ستاره نوتروني ممکن است به عنوان لکه در داخل انفجار ستاره اي عظيم پنهان شود - CNET

تصاویر آلما با وضوح بسیار بالا نشان داد که یک "لکه" داغ در هسته گرد و غبار ابرنواختر 1987A.آلما (ESO/NAOJ/NRAO

توسط SALAMNEWWS در 16 مرداد 1399
alma

تصاویر آلما با وضوح بسیار بالا نشان داد که یک "لکه" داغ در هسته گرد و غبار ابرنواختر 1987A.

آلما (ESO/NAOJ/NRAO)، P. Cigan و R. Indebetouw؛ NRAO/AUI/NSF, B. Saxton; ناسا/اِس اِس اِی

ما همه در جوانی یک نقطه پنهان بازی کرده و به دنبال آن بوده ايم، اما همه جوانان نمی توانند ادعای یک ابرنواختر را به عنوان مخفیگاه ما کنند. به خصوص نه یکی که موضوع گمانه زنی بیش از 33 سال است.

در سال ۱۹۸۷ دانشمندان شاهد یکی از درخشان ترین انفجارهای آسمان شب بودند و از آن زمان تا کنون این منطقه را برای شواهدی از هر گونه اجسام فشرده ای که از بازماهای انفجار تشکیل شده اند، می شکنند. انفجار، ابرنواختری معروف به SN 1987A، روز انفجار شنوترینوها را در زمین به دوش می گرفت که باعث شد اختراخترها احتمال شکل گیری ستاره نوترونی را در درون مرکز فروپاشستاره تعمق و تعمق و تعمق و تعمق به وجود بیایند.

اخیراً، تیمی از تلسکوپ رادیویی آلما به نظر می رسد که در جایی که ستاره ممکن است پنهان باشد، تنگ شده اند. تصاویر با وضوح بالا از تلسکوپ، نشان دادن یک "لکه" در هسته SN 1987A، مطابقت با محل مشکوک ستاره نوترونی و ارائه اولین شواهد واقعی که آن را ممکن است در انفجار مواد منفجره تشکیل شده است.

میکاکو ماتسورا، عضو تیم که لکه را پیدا کرد، گفت: «ما از دیدن این لکه گرم که توسط ابر ضخیمی از غبار در بازمانده ابرنواختر ساخته شده بود بسیار شگفت زده شدیم ... باید چیزی در ابر باشد که غبار را گرم کرده باشد و همین باعث می شود که بدرخشد. به همین دلیل پیشنهاد داده بودیم که یک ستاره نوتروني در داخل ابر غبار پنهان شده است."

امروز در مجله نجومی منتشر شد، گزارش اضافی تایید کرد که یک ستاره نوترونی جوان ممکن است به روشنی به عنوان لکه تیم آلما کشف کرده بود درخشش. نویسنده اصلی مطالعه نظری، دینی پیج، تأیید کرد که، "علی رغم پیچیدگی عالی انفجار ابرنواختر و شرایط شدید حاکم بر فضای داخلی یک ستاره نوترونی، تشخیص لکه گرم گرد و غبار، تأییدی بر چندین پیش بینی است."

ما هنوز به تصاویر واضح تری از لکه برای تایید آن در واقع یک ستاره نوتروني نیاز داریم، اما آن تحلیل ها ممکن است مدتی طول بکشد. ابر ابر نواختر هنوز خیلی ضخیم است تا از طریق همتا شود، بنابراین تا زمانی که به شفافیت محو شود، ما در حال بازی پنهان شده و به دنبال گیر کرده است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب