معایب پژو پارس موتور زانتیا

این روزها پژو پارس ELX با موتور 1905 سیسی 8 سوپاپ عرضه میشود که 105 اسب بخار قدرت دارد و امکانات و کشش بیشتری

توسط SALAMNEWWS در 10 شهریور 1400

این روزها پژو پارس ELX با موتور 1905 سیسی 8 سوپاپ عرضه میشود که 105 اسب بخار قدرت دارد و امکانات و کشش بیشتری نسبت به مدل 1/8 لیتری 8 سوپاپ و 1/6 لیتری 16 سوپاپ دارد. پرشین خودرو: مخاطب گرامی نمونه 1.8 لیتری نسخه 16 سوپاپ موتور XU7 است در حالی که موتور 2 لیتری پارس ELX حجم دقیق 1905 سی سی دارد و در واقع نمونه افزایش حجم یافته موتور XU7، هشت سوپاپ است که با نام XUM شناخته می شود و توان کمتری نسبت به نمونه اولی دارد. در مدل ضعیف تر، کریسیدا یک موتور ۴ سیلندر ۲۴۰۰ سی سی داشت که با ۱۱۰ اسب بخار قدرت از توان بالایی برخوردار بود. 4. احتراق کامل سوخت در سیلندر ها که باعث افزایش توان موتور و قدرت نهایی آن خواهد شد. زانتیا یکی از معدود خودروهایی بود که توسط سایپا عرضه میشد و مورد استقبال زیاد مردم قرار گرفت بهمین دلیل سایپا تصمیم گرفت تا این خودرو را فیس لیفت کند و این کار را انجام داد ولی فیس لیفت زانتیا چیز دلچسبی نبود و فروش خیلی کمی داشت بصورتی که الان در خیابان ها خیلی به ندرت دیده میشود.

از آخرین قیمت ها و تغییرات باخبر شده و همزمان سفارش خود را ثبت کرده و خرید خود را انجام دهید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با تماس با شما و تکمیل فرم های مربوطه درجهت ارسال سفارشات به شهر مقصد و محل موردنظر شما اقدام نمایند. • خرید قطعات و کیت های بدنه زانتیا در تمام شهر های ایران امکان پذیر نیست و برای تهیه آنها باید به سراغ شرکت های حرفه ای تیونینگ مراجعه کرد. به دلیل قدرت موتور و ظاهر جذاب آن این خودرو به شدت مورد توجه قشر جوان قرار گرفته و به سرعت فرآیند تیونینگ زانتیا توسط تیونینگ کارهای حرفه ای آغاز شد. با داخلی سازی هر چه بیشتر ۴۰۵ علاقه سازمانهای مختلف به آن هم بیشتر شد و نیروی انتظامی هم به دلیل قدرت قابل قبول و تعمیرات آسان و البته داخلی بودن آن تعدادی ۴۰۵ را در اختیار گرفت. در حالت خاموش بودن خودرو چراغ های خودروی زانتیا کم نور شده است.

در نظر داشته باشید که بازدید از روغن باید زمانی انجام شود که خودرو روی سطحی صاف پارک شده و حداقل 10 دقیقه از خاموش کردن موتور خودرو گذشته باشد. این خودرو در دل اکثر مردم جا دارد و اگر کسی بگوید از زانتیا متنفر است به احتمال زیاد در کنترل کردن احساس خود کمی زیاده روی کرده! اگر موتور زانتیا نیاز به تعمیر داشته باشد تعمیر موتور را انتخاب کنیم یا تعویض موتور؟ باتری قبلی زانتیا من بعد از ۲ سال هنوز استارت میخورد، آیا نیاز به تعویض دارد؟ مدت زمان انتظار جهت دریافت بار درشرایط عادی در تهران ۴ ساعت و در شهرستان یک روز بعد از واریز کامل وجه می باشد. مدل جذاب “w۱۸۰” با یک موتور ۶ سیلندر با حجم ۲۱۹۵ سی سی و با قدرتی معادل ۹۹ اسب بخار توانایی رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را داشت و عملاً هیچ شانسی برای مجرمان باقی نمیگذاشت. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برق خودرو زانتیا کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری، شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. • سیستم ECU به کار رفته در زانتیا از مدل های خاص بوش می باشد که در ایران کمیاب بوده و برای ریمپ کردن آنها نیاز به دانش کافی می باشد.

عملکرد ترمز با توجه به سیستم ترمز دیسکی در جلو و عقب به همراه تکنولوژی ضدقفل ABS و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD کاملا قابل قبول است. با توجه به تنوع بالای جغرافیایی کشورمان نیاز بوده و هست تا خودروهای مختلفی برای خدمت خریداری شوند. دینامیک رانندگی بالا و موتور قدرتمند و کم مصرف از سراتو گزینه ایده آلی ساخته بود، اما با توجه به وارداتی بودن آن و هزینه نگهداری بالا، دست نیرویهای انتظامی از آن کوتاه مانده بود. موتور XU7 استفاده شده در ایران خود به دو کد تقسیم می شد که کد استفاده شده در سمند 97 اسب بخاری و کد استفاده شده در پژو پارس ELX هم 108 اسب بخار بود. از اولین روز تولید پژو پارس تا به حال این خودرو با مدلهای مختلف و موتورهای گوناگون عرضه شده است. فاز اول میان سالهای ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ تولید گردید و در سال ۱۹۹۸ فاز دوم این مدل که دچار تغییراتی مانند فیس لیفت در ظاهر و تغییرات در سامانههای برقی، ایمنی و تجهیزات داخلی و موتور و گیربکسهای قابل انتخاب گردیده بود جایگزین مدلهای فاز یک گردید و تولید این مدل تا سال ۲۰۰۲ ادامه یافت.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت موتور زانتیا.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن