آشنایی با چیستی و چگونگی استفاده از بالش های بارداری

راه حل مشکل بی خوابی و بد خوابی در دوران حاملگی بالش های بارداری یک نوع بالش با طرحی خاص است که برای بانوان

توسط SALAMNEWWS در 20 مرداد 1400

راه حل مشکل بی خوابی و بد خوابی در دوران حاملگی

بالش های بارداری یک نوع بالش با طرحی خاص است که برای بانوان طراحی شده است که در زمان بارداری به آنها کمک می کند که خواب راحت و آسوده داشته باشند. این بالش همانند بالش های دیگر است اما با ظاهری کاملا متفاوت و کارایی بسیار بالاتر است.

این نوع بالش ها با قرار گرفتن در نقاط حساس بدن از جمله پاها، کمر و گردن مادر باعث می شود که مادر خوابی راحت و بدون در ناحیه گردن، کمر و زانوها داشته باشد. بالش های بارداری به مادر کمک می کند که در بهترین حالت ممکن که دراز کشیدن به پهلو است بخوابد.

پزشکان متخصص توصیه می کنند که مادران برای خون و اکسیژن رسانی کافی و لازم به جنین، به پهلو دراز بکشند و برای این کار از بالش های طبی بارداری استفاده کنند.

انواع بالش های بارداری موجود در بازار

  1. بالش های بارداری تمام قد: بهترین نوع بالش های بارداری بالش های بارداری تمام قد است زیرا به راحتی تمامی نقاط بدن را در بر می گیرد.
  2. بالش های بارداری C,G,6 شکل: این بالش ها نسبت به بالش های تمام قد کارایی کمتری دارند اما نحوه قرار گرفتن سر و شکم را بسیار راحت می کنند.
  3. بالش های بارداری دارای شیب: این نوع از بالش ها سایز کوچکتر و قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر بالش های بارداری را دارد.

نکات مهم در انتخاب بالش های بارداری

بالش های بارداری از جنس های مختلفی تهیه شده اند که باید سعی شود از بهترین نوع پارچه و فوم استفاده شود. همچنین جنس بالش ها باید طوری انتخاب شوند که حساسیت زا نباشند، زیرا این نکته برای مادران باردار بسیار نکته مهم و کلیدی است.

منبع:

https://eramblog.com/mag/Reportage/post/3G4/بررسی-و-آشنایی-با-انواع-مدل-های-بالش-بارداری-موجود-در-بازار