آنچه آن را مانند به اجاره به عنوان یک سیاه کانادا: "من حتی نمی باید یک شانس'

عنوان پایان کالج خود برنامه در صوتی, مهندسی, نزدیک, Daehani Mpoyi شروع به دنبال یک آپارتمان یک خوابه برای اجار

توسط SALAMNEWWS در 7 تیر 1399

عنوان پایان کالج خود برنامه در صوتی, مهندسی, نزدیک, Daehani Mpoyi شروع به دنبال یک آپارتمان یک خوابه برای اجاره در تورنتو است.

یک روز در اواخر سال 2019 در آغاز از او جست و او رفت و به یک واحد است که به نظر می رسید برای مطابقت با نیازهای خود را, او می گوید. او مرتب به اتمام آپارتمان فقط روز قبل از, اما زمانی که او نشان داد تا برای مشاهده او می گوید: صاحبخانه بدون توضیح به او گفت: این اتاق در حال حاضر بوده است اجاره.

مشکوک Mpoyi که سیاه و سفید است, خواسته یک دختر برای دیدن اگر او می تواند یکی دیگر از برنامه مراجعه کنید.

دوستان شنیده ها از همان صاحبخانه که دستگاه هنوز هم در دسترس است و تا به حال هیچ مشکل گرفتن یک مشاهده Mpoyi می گوید.

"که یکی از اولین موارد من دیده ام از تبعیض" او می گوید: از خانه او-تجربه شکار.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ادامه مطلب: شرکت ها نیست 'راحت' صحبت کردن در مورد ضد سیاه نژادپرستی. در اینجا چگونه برای شروع

Mpoyi تجربه غیر معمول نیست که در شهرهایی مثل تورنتو است.

در سال 2008 مورد قبل از حقوق بشر انتاریو کمیسیون مسکن کمک مرکز Scarborough بر اساس غیر انتفاعی نشان داد که "(p)eople آفریقایی تبار مشکل پیدا کردن مسکن از آنجا که صاحبخانه باور آنها جنایتکاران و یا بیش از حد بسیاری از کودکان است."

این کمیسیون همچنین از شنیده های دیگر کلیشه مانند اعتقاد به این که سیاهی کانادا مستاجر هستند بیشتر احتمال دارد به درگیر با مواد مخدر یا خشونت.

این که چرا برخی از مستاجران به نوبه خود به Facebook گروه مانند سیاه و مسکن دایرکتوری (اجاره در حالی که سیاه و سفید) تورنتو برای جلوگیری از تبعیض است.

جورج فلوید تظاهرات: پلیس لایحه اصلاحی به نام فلوید پس از عبور از خانه در ایالات متحده, اما رهبران مجلس سنا آن برچسب "غیر-استارت'
جورج فلوید تظاهرات: پلیس لایحه اصلاحی به نام فلوید پس از عبور از خانه در ایالات متحده, اما رهبران مجلس سنا آن برچسب "غیر-استارت'

عدم تبعیض داده ها در کانادا

اما تست برای صاحبخانه تعصب راه Mpoyi آیا باقی مانده است تقریبا بی سابقه در کانادا.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

انجام شده توسط محققان این چه شهری جغرافی دانان تماس "زوج تست." و وقتی که می آید به اندازه گیری تبعیض در مسکن "این استاندارد طلا می گوید:" جو Darden استاد جغرافیا در دانشگاه ایالتی میشیگان است که با مسئله مورد مطالعه در هر دو طرف مرز.

این ایده بسیار ساده است. اولین تحلیلگران انتخاب دو داوطلب با ویژگی های مشابه (مانند جنس و شغل و وضعیت خانوادگی و درآمد و غیره.) به جز یکی به آزمایش می شود برای تبعیض است. سپس هر دو نامزد برای همین تقاضا برای اجاره واحد و از نزدیک نظارت بر درمان دریافت می کنند. در نهایت آنها مقایسه یادداشت ها.

ادامه مطلب: Racialized گروه در کانادا را 'از دست دادن در پست-همه گیر اقتصاد است. کارشناسان می باشد

در ایالات متحده وزارت مسکن و توسعه شهری به طور منظم انجام در مقیاس بزرگ مطالعات با استفاده از این روش در حالی که تعدادی از سازمان های غیر انتفاعی استفاده از paired تست برای تولید کوچکتر اما بیشتر تجزیه و تحلیل Darden می گوید.

دادخواهی بیش مسکن تبعیض در ایالات متحده اغلب متکی بر داده ها از زوج آزمایش او می افزاید.

کانادا اما "تا به حال یک مشکل انجام می دهند که" Darden می گوید.

"وجود دارد هیچ سازمان دولتی بر اساس تحقیقات من که درگیر در آن است."

در حالی که ایالات متحده اغلب نتواند به آدرس مسائل مربوط به تبعیض برجسته ثروت از اطلاعات آن جمع آوری "ما کانادایی ها نمی خواهید به می دانم که می گوید:" دیوید Hulchanski از مرکز شهری و مطالعات جامعه در دانشگاه تورنتو است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

پسر پنهان از پلیس در حالی که بازی بسکتبال
پسر پنهان از پلیس در حالی که بازی بسکتبال

زوج, تست است که گران قیمت و وقت گیر است و موفق به جذب بودجه در هر دو دولت و در سطح دانشگاه ،

اما چه اطلاعات کمی وجود دارد نشان می دهد ضد سیاه نژادپرستی یک مشکل مهم در کانادا در بخش مسکن.

یک گزارش از مرکز برای برابری حقوق در اسکان یافت که پدر و مادر تنها همراه با جنوب آسیا خانوار یک-در-چهار احتمال مواجهه با متوسط تا شدید تبعیض زمانی که پژوهنده در مورد آپارتمان برای اجاره در تورنتو است.

در این بررسی که قدمت آن به سال 2009 است که یک نمونه نادر از کانادا پژوهش با استفاده از آزمون های تست.

ادامه مطلب: چه defunding پلیس معنی تجاوز جنسی قربانیان ؟

داده های سرشماری همچنین نشان می دهد که قابل جداسازی از خانوار در هر دو اجاره و املاک و مستغلات. یک تجزیه و تحلیل از 2016 داده های سرشماری توسط محله تغییر تحقیقاتی همکاری برای مثال نشان می دهد سیاه و مستاجر و صاحب خانه در تورنتو, تمایل به زندگی فقط در تعداد انگشت شماری از مناطق در تورنتو Aerea.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

"چه توضیح می دهد که این تفکیک?" می پرسد Hulchanski.

""سیاه" است و نه قومی یا مذهبی او اشاره کرد از طریق ایمیل. "غلظت تورنتو سیاه و جمعیت است که در نتیجه نه یک "گروه قومی محله' انتخاب (به عنوان مثال کوچک پرتغال)," او نوشت.

در یک سخنرانی او در فوریه Hulchanski برآورد درجه سیاه تبعیض نژادی در تورنتو قابل مقایسه است که دیده می شود در مینیاپولیس که در آمد در شماره 40 در دانشگاه براون مطالعه که رتبه 50 ایالات متحده مترو نواحی با بیشترین جمعیت سیاه از بیشترین به کمترین تفکیک شود.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

بعد از آن در سال مینیاپولیس خواهد خبرها را در سراسر جهان به عنوان قتل جورج فلوید در بازداشت پلیس مشتعل تظاهرات گسترده ضد سیاه نژادپرستی و خشونت پلیس در سراسر جهان است.

کانادا داده تبعیض نژادی خواسته های تجزیه و تحلیل بیشتر اما عدم زوج به معنی آزمایش محققان بینش کمی به رفتارها که منجر به نهایی که نتیجه Hulchanski می گوید.

زندگی در رنگ: سیاه بودن در کانادا
زندگی در رنگ: سیاه بودن در کانادا

تبعیض در اشکال مختلف می آید

امتناع از اجاره به مستاجر آینده نگر بر اساس ملاحظات در مورد نژاد, ناتوانی, وضعیت اجتماعی و اقتصادی و یا عوامل دیگر است که فقط یک شکل از رفتار تبعیض آمیز paired-تست تحقیقات نشان داد Darden می گوید.

دیگر محجبه اشکال تبعیض ممکن است شامل اعمال نابرابر اجاره, هزینه ها و اجاره مورد نیاز و یا در معرض مستاجران به درجات مختلف آغاز شد.

دومی یک موضوع آشنا برای Andray Domise یک ویرایشگر کمک به Maclean مجله.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ادامه مطلب: وجود دارد یک شیوه مجازات برای اجاره در کانادا — آن را ندارد به طوری

Domise که سیاه و سفید است, به یاد می آورد که خواسته با اجاره مدیر که آیا او از دریافت کمک های اجتماعی در طول یک آپارتمان تور در اواسط شهر تورنتو در اواخر 2015.

"این عجیب ترین سوال برای کسی که با پوشیدن یک دست کت و شلوار و کراوات" Domise می گوید و اضافه کرد که او می خواهم به مشاهده مستقیم از محل کار.

در آن زمان او می گوید: او به سادگی متوقف پر کردن برنامه و چپ.

"این واقعا ارزش استدلال" او به یاد می آورد تفکر است.

اما این قسمت به عنوان به خوبی به عنوان دیگر ظریف تر موارد ممکن است تبعیض چپ او احساس با احتیاط.

"این چیزی بود که بود که آشکار" او می گوید. "اما همیشه وجود دارد رفتن به آن ابهامات که در آن شما تعجب که آیا شما تبدیل شد و یا اینکه آیا شما نیز نامیده می شود به دلیل این که به شما نشان داد و شما نگاه متفاوت از آنها انتظار می رود."

Above: Maclean’s contributing editor Andray Domise.
بالا: maclean's کمک ویرایشگر Andray Domise. تصویر حسن نیت ارائه میدهد از Andray Domise

دیگر به صورت مشترک از تبعیض است, شناخته شده به عنوان "نژادی فرمان است." در بازار اجاره اتفاق می افتد زمانی که صاحبخانه نشان می دهد واحدهای مختلف به مستاجر آینده نگر از نژادی مختلف پس زمینه Darden می گوید.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

"آنها ممکن است نشان می دهد سیاه مستاجر بالقوه در غرب گرا و تنها نشان می دهد که مستاجر سفید در شرق," او می گوید.

در بازار املاک زوج آزمایش نشان داده است که عوامل املاک و مستغلات ممکن است "هدایت" خریداران آینده نگر به سمت خاص محله خود را بر اساس نژاد یا قومی پس زمینه Darden می افزاید.

زندگی در رنگ: چگونه ضد سیاه نژادپرستی بر سلامت روان
زندگی در رنگ: چگونه ضد سیاه نژادپرستی بر سلامت روان

مسکونی و تفکیک به نوبه خود می تواند تداوم نابرابری و ساخت آن را سخت تر برای پیدا کردن مسکن بهتر برخی از تحقیقات نشان می دهد.

"برخی از صاحبخانه ها تحت تاثیر کلیشه هنگامی که نشانهای توسط متقاضی آدرس در یک ننگ محله" Darden و Hulchanski نوشت: در یک سال 2002 گزارش تحقیقات آنها با همكاري سیلویا Novac و Anne-Marie سیگوین.

همان اتفاقی می افتد زمانی که کارفرمایان نقطه آدرس های خاص بر روی یک نامزد کار رزومه با توجه به Domise.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

"من دیده ام یک مدیر یک رزومه کاری از کسی باید یک نگاه کوتاه در (آن) را ببینید که در آن فرد زندگی می کردند و سپس نوشتن یک یک صفر در آن" او می گوید: یادآوری یک تورنتو فروشگاه که در آن او کار می کرد در اوایل 20s.

زمانی که او در مورد خواسته های مرموز یک یک صفر کد مدیر به خود جلب کرد یک خط مورب برای اتصال این دو یکی را به شکل کلمه "نه".

"او نمی خواست کسی که از آن محله مشغول به کار در فروشگاه," او گفت:.

ادامه مطلب: پلیس سلامتی چک: به همین دلیل آنها در حال پایان دادن به خشونت و چه کارشناسان می گویند نیاز به تغییر

همانطور که برای Mpoyi پیدا کردن یک کار انجام نشده زیادی برای باز کردن درهای بازار اجاره ،

Mpoyi که می گوید: او در حال حاضر زندگی در یک پناهگاه قرار داده و خودش را از طریق کالج در حالی که نیمکت-گشت و گذار و زندگی در مسکن موقت فرود یک موقعیت به عنوان یک انبار دیپلم ممکن است با وجود COVID-19 بیماری همه گیر.

او پس از متوقف نشان صاحبخانه کمک های اجتماعی چک به عنوان بخشی از درآمد خود را پس از گرفتن این تصور این بود که صدمه زدن به شانس خود را برای او می گوید. او همچنین زوج با یک دختر است که در سیاه و سفید.

دو را تجربه کرده اند موارد مختلفی است که در آن صاحبخانه ناگهان متوقف بازگشت به تماس و یا ایمیل تنها چند ساعت پس از در فرد مشاهده.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

"من در تلاش به دنبال یک محل برای بهتر زندگی من," او می گوید. "اما من حتی فرصت داده شود زیرا از من گذشته و من رنگ پوست و وضعیت اجتماعی و اقتصادی" او می افزاید.

"من حتی نمی باید یک فرصت به مستاجر خوب."

© 2020 جهانی, اخبار یک بخش از کوروس Entertainment Inc.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن