UK اعلام کرد £ 5m کمک و نجات تیم برای کمک به لبنان به دنبال انفجار بیروت

دولت بریتانیا اعلام کرد که برای افرادی که در بیروت در انفجار مرگبار یبی خانمان شده اند و بیش از ۱۰۰ کشته و هزا

توسط SALAMNEWWS در 15 مرداد 1399

دولت بریتانیا اعلام کرد که برای افرادی که در بیروت در انفجار مرگبار یبی خانمان شده اند و بیش از ۱۰۰ کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است، ۵ میلیون پوند در دسترس خواهد بود.

پول بخشی از یک بسته امدادی اضطراری است که روز چهارشنبه اعلام شد که شامل تیم های پزشکی متخصص و کارشناسان ان اس ای، خدمه جستجو و نجات و حمایت اضافی از نیروهای مسلح لبنان است.

اما بیش از ۲۴ ساعت پس از انفجار، به نظر می رسد که هنوز هیچ یک از کمک های بریتانیا در حال حرکت نبود و دقیقاً مشخص نبود که بسته امدادی چه زمانی تحویل داده خواهد شد.

فرانسه، قدرت استعماری سابق در لبنان، در مقابل، به سرعت هواپیماهای پر از نجات دهندگان، تجهیزات پزشکی و یک کلینیک سیار را فرستاد. امانوئل مايکرنو، رئيس جمهوری لبنان روز پنجشنبه برای ملاقات با ميشل اون همتای لبنانی خود به لبنان سفر خواهد کرد.

ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد که این کمک شامل ۱۵ تُن تجهیزات بهداشتی و یک کلینیک سیار مجهز به درمان ۵۰۰ نفر خواهد بود. 55 متخصص نجات قرار بود روز چهارشنبه به مقصد برای کمک به پاکسازی و نجات سنگهای سنگ ها وارد این کار بشن.

یک روز پس از انفجار، که در آتش فشنگ در برخی از 2700 تن نیترات آمونیوم که در بندر ذخیره شده بود، کارگران نجات و ساکنان را از طریق سنگلاخ برداشت برای پیدا کردن بازماندگان ایجاد شد.

در یک لحظه سیصد هزار نفر در پایتخت لبنان بیروت بی خانمان شده اند. تعداد ي کمي از زندگي و زندگي در همان انفجار خاموش شده اند

لبنان در حال حاضر از بحران های متعدد ی رنج می برد که انفجارها به آن ها ضربه وارد شد، از جمله یک افت اقتصادی فلج کننده، عدم امنیت غذایی، شیوع ویروس کوروناویروس و خدمات عمومی تقریباً غیر موجود.

در بیانیه ای که از کمک ها خبر می دهد، دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا گفت که بریتانیا پیشنهاد «پشتیبانی مستقیم فوری» را داده است.

این یک انفجار ویرانگر بود که رنج و آسیب های زیادی را به بار می برد. بریتانیا دوست دیرينه لبنان و مردم لبنان است و در ساعت نياز خود با آنها خواهد ايستاد."

بریتانیا شاید بهتر از همه قرار داده شده برای کمک به لبنان در زمان خود را از نیاز است. بریتانیا دو پایگاه نظامی بزرگ در جزیره قبرس، درست در سراسر مدیترانه - که نزدیک ترین آنها در حدود ۱۵۰ مایل دورتر است، نگهداری می کند. در حال حاضر هیچ نشانه ای از این که نیروهای در هر دو به کمک به فاجعه در بیروت شده اند وجود دارد.

88801100011088دولت بسته امداد اضطراری را به عنوان 300000 بی خانمان شده توسط انفجار اعلام کرد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب