ممنوعیت TikTok ترامپ است در واقع در مورد TikTok نیست - CNET

اگر سال 2020 بدتر از این نمی شد دونالد ترامپ ما را از آخرین مکان شاد در اینترنت: TikTok.خوب، شايد. رئیس جمهور

توسط SALAMNEWWS در 17 مرداد 1399

اگر سال 2020 بدتر از این نمی شد دونالد ترامپ ما را از آخرین مکان شاد در اینترنت: TikTok.

خوب، شايد. رئیس جمهور در روز پنجشنبه صادر شده اواخر شب فرمان اجرایی است که مردم و شرکت ها را از انتقال با ByteDance ، شرکت چینی که صاحب TikTok را بلوکه می کند. این 100٪ روشن نیست که چه چیزی به دنبال این, اما احتمالا به این معنی است که اپل و گوگل مجبور به درهم کردن برنامه از فروشگاه های برنامه مربوطه خود را.

سیگاری از سردرگمی در هفته گذشته TikTok را در بر گرفته است. احتمالا ً بخشی از یک شبکه جاسوسی چینی است، می گوید کاخ سفید. برای فعالیت در ایالات متحده، آن را باید توسط یک شرکت "بسیار آمریکایی" در 45 روز خریداری شده، می گوید: رئیس جمهور. ممکن است که شرکت مایکروسافت باشد، اما ممکن است این طور هم نباشد.

TikTok مدت هاست که برای جمع آوری اطلاعات مشکوک کاربر و روابط با حزب کمونیست چین مورد بررسی قرار گرفت. این تعجب آور نیست که آمریکا در نهایت تهدید just like India did in June به سیاه لیست برنامه, درست مانند هند در ماه ژوئن و درست مثل آمریکا در حال حاضر انجام داده است به غول چینی هوآچی.

اما زوم کردن از بررسی TikTok و یک چیز روشن می شود: ممنوعیت بالقوه TikTok است که واقعا در مورد TikTok نیست.

بنابراین علاقه مندان به معاملات ، ترامپ گفت : در دوشنبه TikTok خواهد بود 45 روز به ساحل تا معامله با یک شرکت آمریکا و یا دیگر. اما 45 روز گذشته روابط غیرمعمول آمریکا و چین مبهم نشان می دهد که TikTok واقعا تنها یک سرباز در یک بازی بزرگتر، خطرناک تر است.

در ۱۷ ژوئن ترامپ قانون سیاست حقوق بشر اویغور را امضا کرد، لایحه ای که سوء رفتار چین با مسلمانان اویغور را مجازات می کند، که تخمین زده می شود بیش از یک میلیون نفر از آنان در اردوگاه های کار "حرفه ای" بازداشت شده اند. این لایحه منجر به تحریم دولت ترامپ چندین مقام چینی در ۹ ژوئیه از جمله، برای اولین بار از سال ۱۹۷۹، عضو کمیته نخبگان سیاسی چین شد. سپس آمریکا گسترش چین در دریای چین جنوبی را در ۱۳ ژوئیه غیرقانونی اعلام کرد و روز بعد از آن، به رسمیت شناختن هنگ کنگ به عنوان یک منطقه خودمختار متوقف شد. ژوئیه با تعطیلی سفارت چین در هیوستون توسط آمریکا به پایان رسید که باعث شد چین با بستن سفارت آمریکا در چنگدو، دست و پا بزند.

دستور اجرایی لیست سیاه ByteDance -- یا حداقل ، تصمیم دولت برای مقابله با TikTok در حال حاضر -- قطعا بیشتر در مورد افزایش اقدام علیه چین به نظر می رسد تا در مورد پیامدهای امنیت ملی TikTok است. TikTok تنها شرکت چینی مجازات شده از طریق دستور اجرایی در روز پنجشنبه یا, به عنوان ویچت, یک برنامه پیام رسانی بسیار محبوب متعلق به TenCent, با همان حکم زده شد.

اکنون سال ۲۰۱۸ را ملقب به زمان قبل در نظر بگیرید. قبل از جنگ تجاری، شرکت چینی ZTE پیدا شد که تجهیزات را به ایران می فروشد، و تحریم های آمریکا را نقض می کند. شرکت باید در لیست سیاه قرار می گرفت. در عوض ترامپ، تلاش برای پشم چین به یک معامله تجاری مطلوب، به شرکت پاس داد. (ZTE از آن زمان به هوآوآی ملحق شده است که به عنوان یک تهدید امنیت ملی طبقه بندی شده است.)

سرکوب ی ترامپ در تیکه تاک بی پایه نیست. دلایلی برای نگرانی در مورد برنامه وجود دارد, که کاخ سفید تخمین می زنند شده است توسط دانلود شده توسط 175 میلیون کاربر در آمریکا. جمع آوری اطلاعات شخصی کافی برای دولت ها در سراسر جهان برای پیدا کردن مشکوک و یک قانون اطلاعات چینی وضع شده در سال 2017 به نظر می رسد به زور شرکت هایی مانند ByteDance به پیروی از هر گونه درخواست دسترسی به داده ها حزب کمونیست حاکم ممکن است به نام امنیت ملی را.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب