دیوان عالی دادگستری روث بادر گینزبورگ در 87 سالگی می میرد: 'او برای شنیده نشده مبارزه کرد' - CNET

تریسی ای وودوارد/واشینگتن از طریق گتی ایمیج روث بادر Ruth Bader Ginsburgگینزبورگ، قاضی دیوان عالی آمریکا، که

توسط SALAMNEWWS در 29 شهریور 1399
gettyimages-513454230 تریسی ای وودوارد/واشینگتن از طریق گتی ایمیج

روث بادر Ruth Bader Ginsburgگینزبورگ، قاضی دیوان عالی آمریکا، که یک صدای لیبرال پیشرو در دادگاه بود و قهرمان حقوق مدنی شد و به نماد فرهنگ پاپ غیرمنتظره تبدیل شد، روز جمعه در ۸۷ سالگی درگذشت.

دادگاه اعلام کرد عدالت در خانه ای در واشینگتن دی سی که توسط خانواده احاطه شده بود، بر اثر عوارض سرطان لوزالمعده متاستاتیک درگذشت. گینزبورگ در ماه ژوئیه فاش کرد که برای عود سرطان تحت شیمی درمانی قرار دارد. او پیش از این چهار بار برای این بیماری تحت درمان قرار گرفته بود.

جان رابرتز، رئیس دادگستری آمریکا در بیانیه دادگاه گفت: ملت ما عدالت قامت تاریخی را از دست داده است. وی تصریح کرد: ما در دیوان عالی کشور یک همکار گرامی را از دست دادهیم. امروز ما سوگواری می کنیم اما با اعتماد به نفس که نسل های آینده روث بادر گینزبورگ را همان طور که ما او را می شناختیم به یاد خواهند آورد، قهرمان خستگی ناپذیر و سرسخت عدالت.»

گینزبورگ در سال ۱۹۹۳ توسط رئیس جمهور بیل کلینتون به بالاترین دادگاه این کشور منصوب شد. او دومین زنی بود که به دنبال ساندرا دی اوکانر به دادگاه منصوب شد و بیش از ۲۷ سال خدمت کرد.

تیم کوک مدیر عامل اپل روز جمعه در توئیت خود نوشت: «او برای شنیده نشده جنگید و از طریق تصمیماتش مسیر تاریخ آمریکا را تغییر داد.» "ما هرگز نمی توانیم آنچه را که او به ما داده است بازپرداخت کنیم، اما همه ما می توانیم میراث او را با کار به سمت برابری واقعی، با هم ارج بذاریم."

روث بادر گینزبورگ زندگی خود را در تعقیب دنیایی برابر گذراند. او برای شنیده نشده ها جنگید و از طریق تصمیماتش مسیر تاریخ آمریکا را تغییر داد. ما هيچوقت نميتونيم چيزي که اون بهمون داده رو پس بديم ولي همه ما ميتونيم با کار کردن به سمت برابري واقعي به ميراثش احترام بذاريم pic.twitter.com/lh6bioRuED

— تیم کوک (@tim_cook) یدلایمخیرات 2020 سپتامبر 19

رئیس جمهور دونالد ترامپ جمعه شب در بیانیه ای گفت: «مشهور به ذهن درخشان و مخالفت های قدرتمندش در دیوان عالی کشور، عدالت گینزبورگ نشان داد که می توان بدون اینکه نسبت به همکاران یا دیدگاه های مختلف اختلاف نظر داشته باشد، اختلاف نظر داشته باشد. نظرات او از جمله تصمیمات شناخته شده در مورد برابری قانونی زنان و معلولان الهام بخش همه آمریکایی ها، و نسل هایی از ذهن های بزرگ قانونی بوده است.»

گینزبورگ در ۱۵ مارس ۱۹۳۳ از پدر و مادری یهودی در بروکلین به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه کرنل دریافت کرد، به دانشکده حقوق هاروارد رفت و LL.B خود را از دانشکده حقوق کلمبیا دریافت کرد و بعدها در آنجا به تدریس حقوق پرداخت. او در سال ۱۹۵۴ با مارتین دی گینزبورگ، وکیل برجسته ازدواج کرد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۰ در کنار او بود.

او به عنوان یک جنگجوی غیرقابل دفاع برای حقوق زنان شناخته می شد. او در سال ۱۹۷۱ به راه اندازی پروژه حقوق زنان اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا کمک کرد که بعدها از سال ۱۹۷۳–۱۹۸۰ به عنوان مشاور عمومی ACLU و از سال ۱۹۷۴–۱۹۸۰ در هیئت مدیره ملی خدمت کرد. او شش پرونده برجسته در مورد برابری جنسیتی در برابر دیوان عالی آمریکا استدلال کرد و پنج مورد از آن ها را به دست برد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن