فضا فقط یک حواس پرتی نیست. این می تواند رستگاری ما باشد - CNET

نقطه روشنی در تونل بلند و تاریک بود که سال ۲۰۲۰ بوده است. در میان همه گیر coronavirus pandemic کروناویروس که ک

توسط SALAMNEWWS در 20 شهریور 1399

نقطه روشنی در تونل بلند و تاریک بود که سال ۲۰۲۰ بوده است. در میان همه گیر coronavirus pandemic کروناویروس که کره زمین را جارو می کند، اسپیس ایکس در ۳۱ مه با پرتاب فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب بهنکن به ایستگاه فضایی بین المللی از کیپ کاناورال فلوریدا در فضاپیمای براق و مدرن خدمه دراگون خود تاریخ ساخت.

در حالی که بخش عمده ای از بشریت به سادگی اشارت رفتن به یک رستوران یا فقط ترک خانه را داشت، دو انسان زمین را ترک کردند و دوران جدیدی از سفرهای فضایی را آغاز کردند. ماموریتی به نام دمو-۱ تظاهرات طولانی NASA's Commercial Crew programمدت برنامه خدمه تجاری ناسا - مشارکت آژانس فضایی، بوئینگ و اسپیس ایکس الون ماسک با هدف لگد زدن به دوران جدیدی از اکتشافات فضایی انسان بود. فراتر از اینکه اولین پرتاب فضایی خدمه از خاک آمریکا در نه سال گذشته باشد، این برنامه افزایش بزرگی را برای علم در مدار فراهم خواهد کرد.

بیش از شش دهه است که برنامه های فضایی که توسط آمریکا، دیگر کشورها و هم اکنون شرکت های خصوصی اداره می شود، در حال توسعه فناوری ها و کشفیات جدیدی در خدمت حل مشکلات سخت بوده اند. برخی پیشرفت ها مانند ارتباطات مبتنی بر ماهواره به خوبی شناخته شده اند و برخی دیگر مانند یک روش خلع سلاح میمین های زمینی که از حمایت ناسا حمایت می شود، ممکن است کسانی را که بودجه های بزرگ اکتشاف فضایی را می بینند غافلگیر کند (بودجه ناسا در سال ۲۰۲۰ ۲۲٫۶ میلیارد دلار است) به عنوان هدر دادن پول. اما این راه حل ها معمولا در نهایت با داشتن برنامه هایی که زندگی روز به روز انسان های متصل به زمین را بهبود می بخشند، از جمله پیشرفت هایی که فقط ممکن است به نجات ما از همه گیر مداوم و دیگر مشکلات عمده ای که با آن مواجه هستیم کمک کند.

جیم برایدنستین مدیر ناسا می گوید: «در ایستگاه فضایی بین المللی، محققان از ریزگرانش برای تولید بافت انسان و توسعه واکسن های جدید بهره می برند.» "از آنجا که همه چیز رفتار متفاوت در فضا، این پیشرفت های پزشکی است که در غیر این صورت امکان پذیر نخواهد بود."

مراسم تحلیف فضاپیمای خدمه دراگون -که تا چهار فضانورد دیگر از سه نفر روسی سایوز کرافت ناسا نشسته است، از سال ۲۰۱۱ به طور انحصاری برای کشتی خدمه به مدار استفاده کرده است، همچنین افزایش تحقیقاتی به ارمغان می آورد. صندلی های بیشتر به معنای دست های بیشتری است که برای انجام ساعت های بیشتری از علم در فضا در دسترس هستند. و این علم می تواند پیامدهای زندگی واقعی داشته باشد.

پاتریک اونیل، سخنگوی آزمایشگاه ملی ایستگاه فضایی بین المللی آمریکا در مورد دوران خدمه تجاری آینده می گوید: «این انتظار وجود دارد که میزان زمان اختصاص داده شده برای انجام علم در ایستگاه تقریبا دو برابر شود.»

برخی از آن ساعات خدمه اضافه شده ممکن است به آزمایش های کمتر حیاتی زندگی با شرکای تجاری مانند آدیداس، که در حال مطالعه است که چگونه قالب سازی فوم ذرات در ریزگرانش می تواند عملکرد و راحتی کفش های آن را تحت تاثیر قرار. (یک شوخی فضایی جم وجود دارد که باید در جایی ساخته شود.)

[محتوای جاسازی شده]

مهم تر از آن، ساعات فضانوردی بیشتری می تواند به تلاش چند میلیارد دلاری دولت آمریکا برای تأمین میلیون ها دوز واکسن آزمایشی کروناویروس از شرکت های بزرگ داروسازی مانند سانوفی پاستور کمک کند. داروی ساز چند ملیتی فرانسوی با ناسا و آزمایشگاه ملی آی اس اس همکاری می کند تا چگونگی تغییر سلول های ایمنی انسان در محیط ریزگرانش سوار بر ایستگاه فضایی بین المللی را بررسی کند. و با تقاضای جهانی برای دول یک واکسن برای محافظت در برابر COVID-19، بینش از فضا می تواند کلید مقرون به صرفه کردن این فرایند و تحویل واکسن به توده ها زودتر باشد.

فضانورد اسکات کلی شات آنفولانزای خود را در آی اس اس در سال ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به واکسن ها در ریزگرانش اداره می کند.

ناسا NASA

ریچل کلمنس، مدیر نوآوری آزمایشگاه ملی ISS، در ماه مارس نوشت که تحقیقات علوم زندگی در مورد چگونگی پاسخ سلول ها و سیستم های مختلف در ریزگرانش می تواند به ویژه مفید باشد. مطالعات می تواند منجر به روش های بهتر تولید واکسن و بهبود اثربخشی واکسن شود.

کلمنس نوشت: «سلول های کشت فیزیولوژی خود را به روش های جالبی در ریزگرانش تغییر می دهند.» "در حالی که دانشمندان COVID-19 را در فضا مطالعه نمی کنند، تحقیقات در مورد ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در مورد میکروب ها بسیار به ما می گوید."

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن