انویدیا نزدیک به خرید بازو از SoftBank ، می گوید گزارش -- CNET

جیمز مارتین/سی نت بلومبرگ روز شنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که انویدیا که پردازنده های گرافیکی می سا

توسط SALAMNEWWS در 23 شهریور 1399
Nvidia booth getting set for CES جیمز مارتین/سی نت

بلومبرگ روز شنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که انویدیا که پردازنده های گرافیکی می سازد، به خرید چیپ میکر Arm از کنگلومرای ژاپنی سافت بانک نزدیک است، با معامله ای که قرار است به محض هفته آینده اعلام شود. بلومبرگ با اشاره به این که می تواند بزرگترین معامله تا کنون در صنعت تراشه باشد، گفت: این معامله می تواند ارزش بازو را در حدود 40 میلیارد دلار پول نقد و سهام ارزش گذاری کند.

انویدیا از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد. سافت بانک هیچ نظری نداشت و Arm بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

بلومبرگ گفت: مذاکرات کسب هنوز هم می تواند در غار، و اگر یک معامله را از طریق بروید، آن را احتمالا بررسی نظارتی شدید بی درنگ، بلومبرگ گفت.

این رسانه خبری هفته گذشته گزارش داد که انویدیا و سافت بانک در مذاکرات پیشرفته ای قرار دارند و انویدیا خریدار بالقوه تنها است. که در پی گزارش قبلی وال استریت ژورنال منتشر شد که سافت بانک فروش بازو را در نظر می گرفت. مجله همچنین اخبار روز شنبه از توافق قریب الوقوع انویدیا-سافت بانک را گزارش کرد.

ادامه مطلب: اپل به مک ها پیوند مغز با تراشه های بازوی جدید با شروع سال جاری می دهد

در ماه ژوئن، اپل گفت که کامپیوترهای مک خود را با تراشه های Arm تعمیرات اساسی خواهد کرد، که شبیه به آنهایی است که برای آیفون ها و آی پدها طراحی می کند و از پردازنده های اینتل که در ۱۴ سال گذشته مورد استفاده قرار می گیرد، دور می شود. Arm مجوز مجموعه آموزش تراشه خود را -- مجموعه ای از نرم افزار دستورات می تواند استفاده کنید برای کنترل یک تراشه -- به شرکت هایی مانند اپل که طراحی پردازنده های خود را.

سافت بانک چهار سال پیش بازوی مستقر در بریتانیا را به قیمت نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار خریداری کرد.

شان کین CNET در این گزارش سهیم بود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de