مریخ نورد استقامت ناسا دارای یک دوقلوی خاکی به نام خوش بینی - CNET

خوش بینی، دوقلوی زمین پشت کار، در اوایل سپتامبر ۲۰۲۰ برای اولین تست درایو خود رفت.ناسا/جی پی ال-کالتک روور پر

توسط SALAMNEWWS در 16 شهریور 1399

خوش بینی، دوقلوی زمین پشت کار، در اوایل سپتامبر ۲۰۲۰ برای اولین تست درایو خود رفت.

ناسا/جی پی ال-کالتک

روور پرسرنس ناسا در ماه ژوئیه در سفری چند ماه به مریخ به فضا پرتاب شد. يه کم شبيه اينه که بچه هات رو بفرستي دانشگاه، به جز اينکه ديگم هيچوقت نميبينيشون. اما دانشمندان ناسا دوباره بر روی زمین هنوز هم می توانند از شرکت خوش بینی، دوقلوی پشت کار لذت ببرند.

آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) روز جمعه گفت مدل مهندسی تمام عیار روور اولین آزمایش رانندگی خود را در اول سپتامبر پشت سر گذاشت. این آزمایش در یک انبار صورت گرفت، اما خوش بینی را برای یک چالش بزرگتر قرار می دهد: مقابله با حیاط مریخ، چشم انداز شبیه سازی شده مریخ واقع در تاسیسات JPL در کالیفرنیا.

"خوش بینی" در واقع مخفف حماسی است که مخفف «دوقلوی پشتکار عملیاتی برای ادغام مکانیسم ها و ابزارهای فرستاده شده به مریخ» است. روور تقریباً با پشتکار یکسان است، درست پایین به اندازه، سیستم رانندگی و مغز کامپیوتر.

ناسا ویدئویی منتشر کرد که نسخه متصل به زمین روور را نشان می داد که به خانه جدید خود در گاراژی در نزدیکی حیاط مریخ حرکت می کرد.

خوش بینی کار مهمی برای انجام دارد. "برای جلوگیری از بسیاری از مسائل غیر منتظره که ممکن است پس از فرود روور در فوریه 18, 2021, این تیم نیاز به این زمین محدود به سیستم خودرو بستر تست (VSTB) روور برای اندازه گیری چگونه سخت افزار و نرم افزار انجام خواهد شد قبل از آنها انتقال دستورات تا استقامت در مریخ," گفت: ناسا.

روور مدل جدید فضا را در حیاط مریخ با مگی (گیزمو غول خودکار مریخ برای مهندسی یکپارچه) به اشتراک خواهد داشت، مدل مهندسی که مخفف کاوشگر کنجکاوی ناسا است.

"ماموریت کنجکاوی درس هایی از مگی آموخته است که یادگیری هر راه دیگری غیرممکن بود. حالا که خوش بینی داریم، ماموریت استقامت به خوبی مجهز است تا یاد بگیرد که چه چیزی را برای موفقیت در مریخ نیاز دارند.»

استقامت در ماموریتی است که به دنبال نشانه هایی از زندگی باستانی در سیاره سرخ باشد. همچنین یک بالگرد آزمایشی را در کشتی حمل می کند. روور جدید نشان دهنده آخرین و بزرگترین در فن آوری اکتشاف سیاره ای است. دوقلوی زمین آن به ناسا کمک خواهد کرد تا از طریق هر چالشی که در سیاره خانگی جدیدش با آن مواجه است کار کند.



tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن