ناسا می بیند وحشت مبهم از دود آتش سوزی کشش در سراسر ایالات متحده - CNET

ماهواره ناسا / NOAA سومی NPP دید از این پتو عظیم از دود آتش سوزی در سراسر ایالات متحده در تاریخ 7 سپتامبر گرفت

توسط SALAMNEWWS در 19 شهریور 1399

ماهواره ناسا / NOAA سومی NPP دید از این پتو عظیم از دود آتش سوزی در سراسر ایالات متحده در تاریخ 7 سپتامبر گرفتار.

NOAA/NASA

اینجا در نیومکزیکو معمولا ً می توانم در حیاط جلویی ام بایستم و کوه های ساندیا را در شرق ببینم. روز سه شنبه، اونا با هازه مبهم شدن. کشش های عظیمی از ایالات متحده با دود در درجه اول از آتش سوزی های غربی پر شده است. یک منظره ماهواره ای ناسا نشان می دهد که چقدر شدید است.

ماهواره سومی ان پی پی توسط ناسا و اداره ملی اقیانوسی و جوی اداره می شود. نمایش رنگ واقعی از ایالات متحده از دوشنبه نشان می دهد اثرات بسیاری از آتش سوزی فعال به عنوان با رنگ قرمز در تصویر مشخص شده است.

ناسا روز سه شنبه در انتشاری گفت: مبهم کردن سطح پتویی از دود از کالیفرنیا تا آرکانزاس با حضور مه آلود بر فراز ساحل شرقی نیز هست.

کالیفرنیا یک منبع عمده دود به دلیل آتش سوزی در سراسر ایالت است، از جمله منبعی که توسط یک پیروتکنیک در یک حزب آشکار جنسیتی برانگیخته شد. دیگر ایالت های غربی در حالی که آتش سوزی ها در سراسر شمال غربی اقیانوس آرام و در آریزونا، یوتا، کلرادو و نیومکزیکو می سوزد، از ویرانی ها فرار نکرده اند.

این داده های ماهواره ای Suomi NPP گسترش آئروسل از آتش سوزی در ایالات متحده در تاریخ 7 سپتامبر را نشان می دهد.

ناسا/نوآ

سومی ان پی پی همچنین تصویری از آئروسل های منتشر شده توسط آتش را تحویل داد. ناسا می گوید: «این تصویر منطقه قابل توجهی از محدوده قرمز عمیق را نشان می دهد که به این معنی است که آئروسل ها در این منطقه به طور بالقوه می توانند برای سلامت کسانی که در آن منطقه هستند خطرناک باشند.»

آئروسل های مربوط به آتش سوزی ها می توانند در بادهای در ارتفاع بالا به دور سفر کنند. سازمان حفاظت محیط زیست خواستار انواع مشکلات بالقوه بهداشتی (PDF) مربوط به آئروسل ها، از جمله مسائل تنفسی و قلبی عروقی است.

بخش عظیمی از سرزمین اصلی ایالات متحده است دیدن برخی از تاثیر از آتش سوزی بی داد 2020، و آن را هنوز به پایان نرسیده است. سرویس ملی آب و هوا روز سه شنبه نسبت به «یک روز دیگر شرایط بحرانی تا شدید آب و هوایی آتش سوزی» هشدار داد که می تواند منجر به «رفتار آتش سوزی بسیار خطرناک و گسترش» شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de