چین راه اندازی مخفی 'فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد' - CNET

طولانی مارس 5 حمل Tianwen-1 به مریخ در تاریخ 22 ژوئیه. نسخه ای از موشک لانگ مارس چینی - 2F - هواپیمای فضایی مظ

توسط SALAMNEWWS در 15 شهریور 1399
march5

طولانی مارس 5 حمل Tianwen-1 به مریخ در تاریخ 22 ژوئیه. نسخه ای از موشک لانگ مارس چینی - 2F - هواپیمای فضایی مظنون را به مدار روز جمعه حمل کرد.

CNSA

چین می گوید با موفقیت یک «فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد» را تحت افزایش سطوح پنهان کاری به فضا پرتاب کرده است. مراقبان صنعت فضایی بر این باورند که نوعی هواپیمای فضایی بدون سرنشین شبیه به ایکس-۳۷بی است که در سال های اخیر توسط نیروی هوایی و نیروی فضایی آمریکا اداره می شود.

بيانيه کوتاه رسانه های دولتی شين هوا در چين از پرتاب مرکز پرتاب ماهواره جيوکوان در شمال غربی چين در روز جمعه خبر داد.

این فضاپیما می گوید: «پس از یک دوره عملیات در مدار، فضاپیما به محل فرود برنامه ریزی شده در چین باز خواهد گشت. در این بیانیه آمده است: «فناوری های قابل استفاده مجدد را در طول پرواز خود آزمایش خواهد کرد و حمایت تکنولوژیکی از استفاده مسالمت آمیز از فضا را فراهم خواهد کرد.»

این ماموریت تحت پنهان کاری اضافی انجام شد، بدون هیچ عکس پرتاب رسمی و یا حتی زمان پرتاب علنی شد.

جاناتان مک داول ستاره شناس اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونین در یک آژانس فضایی اروپا روز جمعه حامی کنفرانس زوم بود، گفت: «این باعث می شود که یکی فکر کند این تنها یک هواپیمای فضایی نیست، یک هواپیمای فضایی نظامی است.»

چین پیش از این قصد خود را برای آزمایش یک هواپیمای فضایی، در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود و ماه هاست که گزارش هایی در خارج از کشور منتشر شده است که آماده سازی ها در جریان است.

ایکس-۳۷بی آمریکایی پروازهای خودمختاری انجام داده است که بیش از دو سال به طول انجامیده است. مشخص نیست این فضاپیمای جدید چینی تا چه زمانی در مدار خواهد ماند.

مایکل تامپسون دیده بان ماهواره ای خاطر نشان کرد که اگر قرار باشد ماموریت کوتاهی باشد، می تواند در کمتر از ۲۴ ساعت به زمین بازگردد:

به روز رسانی با TLEs واقعی از راه اندازی. اگر این است که رفتن به ماموریت واقعا کوتاه، اولین فرصت های مجدد است که صف با کشتی های ردیابی / ایستگاه های زمینی به احتمال زیاد در اطراف:
سپتامبر 5 0:45 UTC
سپتامبر 5 2:30 UTC
سپتامبر 5 4:00 UTC https://t.co/MiTBdhpa29

— مایکل تامپسون (@M_R_Thomp) سپتامبر 4, 2020

ما این داستان را هنگامی که ما اطلاعات بیشتری در مورد صنایع دستی و یا پرواز آن به روز رسانی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب