آمازون نام رئیس سابق آژانس امنیت ملی کیث الکساندر به هیئت مدیره آن -- CNET

کیث الکساندر به هیئت مدیره آمازون پیوسته است.اندرو برتون / گتی تصاویر آمازون روز چهارشنبه گفت کیث الکساندر رئ

توسط SALAMNEWWS در 20 شهریور 1399
gettyimages-175801177

کیث الکساندر به هیئت مدیره آمازون پیوسته است.

اندرو برتون / گتی تصاویر

آمازون روز چهارشنبه گفت کیث الکساندر رئیس سابق آژانس امنیت ملی را به هیئت مدیره خود منصوب کرده است. غول خرده فروشی اینترنتی در تشکیل پرونده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گفت الکساندر در کمیته حسابرسی آمازون خدمت خواهد کرد.

الکساندر در زمان خود به عنوان رئیس آژانس پس از آن زیر آتش قرار گرفت که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی اسناد مخفی را در ژوئن ۲۰۱۳ فاش کرد عمق جمع آوری داده های برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی در مورد شهروندان آمریکایی، رهبران جهان و دیگران در سراسر جهان را فاش کرد.

افشاگری ها منجر به واکنش شدید علیه pressure on the tech industry برنامه های نظارتی و همچنین فشار بر صنعت فناوری برای محافظت از داده های کاربران در برابر دراگ نت های دولتی شد. برخی از برنامه ها مانند مجموعه فله ای سوابق تلفنی افرادی که در آمریکا زندگی می کنند به پایان رسیده اند (دادگاهی نیز به تازگی این برنامه را غیرقانونی یافته است). برخی دیگر، مانند برنامه PRISM که ایمیل ها و اسناد را رهگیری می کند re-authorized by Congress و اتفاقاً سوابق مردم در آمریکا را جمع آوری می کند، از زمانی که عمومی شدند، دوباره توسط کنگره مجاز شده اند.

اسنودن روز چهارشنبه در مورد اعلام آمازون توییت کرد و گفت الکساندر «شخصاً مسئول برنامه های نظارت جمعی غیرقانونی است که باعث رسوایی جهانی شد.»

🚨🚨 معلوم شد "هی الکسا" برای "هی کیث الکساندر" کوتاه است. بله، کیث الکساندر شخصا مسئول برنامه های نظارت جمعی غیرقانونی است که باعث رسوایی جهانی شد. و آمازون خدمات وب (AWS) میزبان ~ 6 ٪ از تمام وب سایت ها. 🚨🚨https://t.co/6hkzsHjxh9

— ادوارد اسنودن (@Snowden) سپتامبر 9, 2020

الکساندر، ژنرال بازنشسته چهار ستاره ارتش آمریکا، از سال ۲۰۰۵ تا زمان بازنشستگی اش در سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیر سازمان نظارت خدمت کرد. او پس از بازنشستگی به امنیت سایبری رفت و رئیس جمهور و مدیر عامل مشترک آیرون نت سایبر امنیت شد.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de