کهکشان راه شیری مانند در پازل های عمیق فضایی ستاره شناس یافت می شود – CNET

239862

SPT0418-47 توسط کهکشان دیگری از نظر جاذبه لنز شده است، و به آن چشم شیطانی از سارون نگاه به تلسکوپ های ما.

alma (ESO/NAOJ/NRAO)/Rizzo et al.

دوازده میلیارد سال پیش، زمانی all of space که همه فضا فقط یک جهان نوزاد نوپا بود، کهکشان جوانی که یادآور کهکشان راه شیری بود، در اعماق کیهان به زندگی شعله ور بود. ستاره شناس ها اغلب به این جهان اولیه به عنوان یک مکان آشفته فکر کرده اند، محیطی افراطی که کهکشان ها ناپایدار و خشن هستند. تحقیقات جدید نشان می دهد که آن فرضیات ممکن است نادرست باشد، و بینش جدیدی در مورد چگونگی شکل گرفتن کهکشان ها فراهم می کند.

در یک مطالعه جدید، منتشر شده در مجله طبیعت در چهارشنبه، مشاهدات انجام شده توسط شیلی Atacama بزرگ میلی متر / زیر میلی متر آرایه (آلما) از SPT-S J041839-4751.9، یا SPT0418-47 برای کوتاه، نشان می دهد کهکشان نوزاد دارای ویژگی های مشابه به خود ما بالغ کهکشان راه شیری. نور از کهکشان 12 میلیارد سال طول می کشيد تا به ما برسد. یعنی ستاره شناس ها به زمان به زمان در کهکشانی نگاه می کنن که کمتر از ۱/۵ میلیارد سال بعد از تولد جهان شکل گرفته.

مدل سازی قبلی و مشاهدات باعث شده است که ستاره شناس ها این موضوع را به این موضوع که دوره پس از تولد جهان مبهم بود، به این موضوع بنشاند. کهکشان های اولیه به احتمال زیاد به یکدیگر می کوبیدو به هم می خوردند و به شکل توده های بزرگ و بی نظم ستاره ها در می امد. اونا نبايد توي ديسک هاي صاف و صاف مستقر بشن اما SPT0418-47 می کند، و این کاملا شگفتی است که برخی از باورهای ما را در مورد فعالیت های اولیه کیهانی در جهان بالا می برد.

فرانچسکا ریزو، دانشجوی دکترای نجوم در موسسه ماکس پلانک آلمان در زمینه نجوم در زمینه فیزیک نجومی و اولین نویسنده در این مطالعه، گفت: “این نتیجه نشان دهنده یک پیشرفت در زمینه شکل گیری کهکشان است، نشان می دهد که ساختارهایی که ما در کهکشان های مارپیچی نزدیک مشاهده می کنیم و در کهکشان راه شیری ما در حال حاضر در محل 12 میلیارد سال پیش، “فرانچسکا ریزو” دانشجوی دکترای نجوم در موسسه ماکس پلانک آلمان برای نجوم و اولین نویسنده در مورد مطالعه، گفت:

چون SPT0418-47 بسیار دور است، مکان یابی در آسمان دشوار است زیرا نور آن بسیار کم رنگ است. برای یافتن و مشخص کردن SPT0418-47، تیم تحقیقاتی از پدیده ای که به «عدسی گرانشی» معروف است، بهره برد. نور از کهکشان های دور دست روی یک خط مستقیم به زمین سفر نمی کند– این نور تحت تأثیر اثرات جاذبه در راه خود به اینجا ست. کهکشان های نزدیک، در زمانی که به تلسکوپ های ما سفر می کند، نور کهکشان های دورتر را تحریف و تغییر شکل می دهد.

اما لنز می تواند تشخیص کمک کند. با استفاده از تکنیک و تلسکوپ ALMA، محققان قادر بودند نور را از SPT0418-47 بزرگ کنند و وضوح را برای مشاهده ویژگی های کهکشان جوان تقویت کنند. اثر لنز به معنی تصاویر به دست آمده توسط ALMA نشان می دهد SPT0418-47 به عنوان یک تهاجمی، چشم آتشی از نوع سارون حلقه، دایره کامل ی از نور شامل صدها هزار ستاره است.

با استفاده از تکنیک های مدل سازی کامپیوتری، تیم تحقیقاتی تصاویر ی که از SPT0418-47 به صورت گرانشی عدسی شده بود را در اختیار گرفته و بازسازی کردند که اگر تلسکوپ های ما به اندازه کافی قدرتمند باشند تا آن قدر به خود ببینیم (به عنوان ویدیو زیر نشان می دهد). مدل سازی کهکشان را به شکلشگفت آوری تغییر شکل داد.

“هنگامی که من برای اولین بار دیدم تصویر بازسازی شده از SPT0418-47 من نمی توانم آن را باور کنم، “ریزو گفت: “. “يه صندوق گنج يگداشت باز ميشد”

بازسازی نشان داد SPT0418-47 کاملا بزرگ، بازوهای مارپیچی که ما عادت داریم در کهکشان راه شیری ببینیم، ندارد، اما یک دیسک و برآمدگی غول پیکر در مرکز آن دارد، که یادآور کهکشان خانه ما است. در اروپا ی جنوبی رصدخانه نشان می دهد که این راه شیری شبیه به هم است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>