تشخیص چهره به طور غیر قانونی و نقض حقوق بشر استفاده شده است، دادگاه تجدید نظر قوانین در مورد برجسته

یک نیروی پلیس بریتانیا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، حقوق بشر را نقض کرده است، دادگاه تجدید نظر در یک مورد برجسته حکم داده است.

قضات دو استفاده از تکنولوژی بحث برانگیز در کاردیف را در نظر گرفته بود، اما قضاوت می تواند تاثیر ی بر استفاده رو به رشد آن در دیگر نقاط بریتانیا داشته باشد.

کمپین کنندگان در نتیجه حکم، اعلام کرد که تشخیص چهره “خبير” ممنوع شود، اما رهبران پلیس ملی گفتند که مانع استفاده از آن نمی شود.

یک دیده بان منشی خانه را متهم کرد که پس از اینکه دادگاه تجدید نظر متوجه شد که سیاست های فعلی نتوانستند نحوه اعمال قدرت ها توسط پلیس را محدود کند، «در خواب دیده بان» است.

سه قاضی ارشد گفتند که پلیس ساوت ولز حق حریم خصوصی را بر اساس کنوانسیون اروپایی حقوق بشر، و همچنین قوانین و وظایف حفاظت از داده ها برای بررسی نگرانی ها در مورد تبعیض نژادی یا جنسی نقض کرده است.

دستور منتشر شده در روز سه شنبه گفت : دو استقرار در دسامبر 2017 و مارس 2018 ، و دیگران “به صورت مداوم … نه مطابق قانون”.

چالش قانونی توسط قضات دادگاه عالی در ماه سپتامبر رد شده بود، اما دادگاه تجدید نظر اجازه داد تا چالش توسط کمپین کننده اد بریج در سه از پنج زمینه.

سِر ترنس اترتون، استاد رولز، دم ویکتوریا شارپ، رئیس بخش نیمکت ملکه، و لرد عدالت سینگ به اتفاق آرا موافقت کردند که پلیس به بیش از حد وسیع ی اختیار داده شده بود بر روی لیست های دیده بان استفاده شده برای مقایسه چهره های اسکن شده در برابر.

آنها گفتند ارزیابی حفاظت از داده ها کافی وجود ندارد، که توسط قانون حفاظت از داده ها ۲۰۱۸ مورد نیاز است، و وظیفه برابری بخش عمومی را که هدف آن محافظت از تبعیض است نقض کرده است.

این قضاوت در این مورد گفت: “هیچ مدرکی قبل از آن وجود نداشت که هیچ دلیلی وجود داشته باشد که فکر کنیم تکنولوژی خاص AFR [تشخیص خودکار چهره] که در این مورد استفاده می شود، هیچ گونه سوگیری در زمینه های نژادی یا جنسیتی داشته است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>