ماسک و SpaceX بهترین Bezos و منشاء آبی در نبرد برای فضای نظامی راه اندازی شد – CNET

arabsat-launch

SpaceX فالکون 9 و خودروهای سنگین فالکون ماهواره های نظامی را به مدار حمل می کنند.

فضای X

پس از سال ها مبارزه برای حق پرتاب محموله های نظامی برای دولت آمریکا، Elon Musk’s SpaceX رسماً به مبلغ ۳۱۶ میلیون دلار قرارداد از نیروی فضایی برای تعداد نامشخص ی راه اندازی بین سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ اعطا شد.

مرکز سیستم فضا و موشک ها و دفتر ملی اکتشاف روز جمعه اعلام کردند که هر دو SpaceX و اتحاد پرتاب متحد (یک سرمایه گذاری مشترک بین بوئینگ و لاکهید مارتین) برنده فاز دو قرارداد خدمات پرتاب فضای امنیت ملی (NSSL) شده اند، با ULA دریافت 337 میلیون دلار برای ارائه 60 درصد از راه اندازی در طول دوره و SpaceX پرتاب 40 درصد باقی مانده از ماموریت.

SpaceX و ULA از نورتروپ گرومن و جف بزوس’بلو منشا ضرب و شتم، که همچنین ارائه پیشنهاد برای قرارداد. ریشه آبی کاملا از دست نمی دهد، با این حال، آن را به عنوان آن خواهد بود عرضه موتور برای موشک ULA در آینده.

قرارداد یک منع عمده برای SpaceX و مشک است، که حداقل دو بار پس از خاموش شدن از توسعه موشک های قبلی و قراردادهای پرتاب شکایت نظامی است. SpaceX سرانجام در سال ۲۰۱۵ پس از اعطای قرارداد راه اندازی به ULA از طریق یک فرایند مناقصه شرکت مشک ادعا کرد که ناعادلانه به ارائه دهنده راه اندازی میراث مورد حمایت قرار داد.

سپس سال گذشته، مشخص شد که SpaceX دوباره شکایت کرده بود بر سر قرارداد فاز یک NSSL، که به شرکت ها کمک می کرد موشک هایی را توسعه دهد که از آنها برای اجرای فاز دو قرارداد استفاده کنند تا در واقع پرتاب ها را انجام دهد.

ریشه آبی، نورتروپ گرومن و ULA همه به مرحله یک پول داده شد، در حالی که SpaceX خارج شد — گزارش شده است به دلیل برخی از بودجه خواهد بود برای توسعه بیشتر شرکت نسل بعدی Starship استفاده می شود، و باعث دولت به منظور ارزیابی پیشنهاد SpaceX به “بالاترین خطر، با توجه به اسناد دادگاه است.

در حالی که SpaceX همچنان به استدلال برای سهم از بودجه توسعه است که ، آن را ارائه پیشنهاد برای مرحله دو قرارداد راه اندازی و در حال حاضر به ضرب و شتم از منشاء آبی و نورتروپ گرومن با وجود گم شده در پول اضافی است که آن شرکت ها اعطا شده بود.

در بیانیه ای، بلو الست گفته است که «از تصمیم نیروی فضایی ناامید شده است تا راکت های فالکون SpaceX بر سر سیستم نوگلن نوپا خود انتخاب کنند. شرکت Bezos افزود که آن را “بسیار مفتخر است که موتور BE-4 ما خواهد شد قدرت اتحاد متحده پرتاب Vulcan پرتاب وسیله نقلیه در حمایت از برنامه NSSL نیروی فضایی است.”

به همین صورت نورتروپ گرومن گفت: «ما از این تصمیم ناامید شده بودیم. ما مطمئن هستیم که پیشنهاد قوی ای ارائه داده بودیم که بازتاب دهنده تجربه پرتاب فضایی گسترده ما بود.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>