‘سمی’ بحث در مورد حقوق تراجنسیتی آسیب رساندن به بریتانیا، می گوید کارشناس حقوق بشر

روزنامه نگار مستقل در سراسر جهان خبرنگارانی را استخدام می کند تا روزنامه نگاری واقعا مستقل ی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای حمایت از ما، لطفا ً به یک کمک توجه کنید.

رئیس سابق کمیسیون برابری و حقوق بشر (EHRC) نگرانی هایی را در مورد بحث های “سمی” جاری در مورد حقوق تراجنسیتی در بریتانیا و تاثیر بلند مدت آن بر این کشور برانگیخته است.

دیوید آیزاک که پس از چهار سال از مقام خود در روز شنبه خارج شد، گفت: هواداران و مخالفان خودشناسایی جنسیتی باید تشخیص داده که آنها مشترکات زیادی دارند و برای پیش روی به «گوش دادن با احترام» دست بدرند.

تغییرات پیشنهادی در قانون تشخیص جنسیت که به افراد اجازه می دهد بدون تشخیص پزشکی شناسنامه خود را تغییر داده و باعث بحث های خشمگین بین برخی از گروه های زنان و فعالان حقوق ترانس شده است.

استدلال عمیق تر پس از گزارش دولت قصد دارد به خراج تغییرات، با اعتراضات در حال سازماندهی توسط هر دو طرف از بحث. مشارکت نویسنده Harry Potter هری پاتر JK Rowling که متهم به پیشنهاد زنان ترانس تهدید بالقوه ای برای زنان سیزندر است، بحث را نیز بیشتر قطبی کرده است.

آقای آیزاک The Observer در مصاحبه نهایی خود به عنوان رئیس EHRC به تماشاگر گفت: “ما خواستار حمایت بیشتر برای مردم ترانس شده بودیم، اما من نگرانم، نه فقط در مورد قطبی شدن، بلکه ماهیت سمی بحث، که در مورد خاموش کردن آزادی بیان و بحث خفه کردن است.

ما باید اذعان کنیم که مسائل دشوار زیادی در رابطه با فضاهای تنها زنان وجود دارد، اما فریاد زدن بر سر یکدیگر به کسی کمک نمی کند. ما باید فراتر از آن بحث سمی حرکت کنیم تا با هم صحبت کنیم، حتی اگر مخالف باهم باشیم، در گوش دادن محترمانه درگیر می شود، این تنها راه پیش رو است.»

او گفت که گروه ها “نیاز به گوش دادن به دیدگاه های دیگر”، اضافه کرد: “بسیاری از زنان که مورد آزار جسمی قرار گرفته اند که ترس، و ما هر دو گروه که در مورد آزار جسمی مبهم هستند و موضوع جنایات نفرت وجود دارد، و این در حال حاضر چیزی است که آنها را متحد است.”

آقای اسحاق در مورد اکثر مسائل، “اجماع زیادی” وجود داشت که تبعیض علیه مردم ترانس نباید انجام شود، گفت: آقای اسحاق.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>