ترامپ به طور موثر یتیک، وی چت را با دستورات اجرایی ممنوعیت می کند – CNET

gettyimages-1264358225

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه در اوهایو صحبت می کند.

اسکات اولسون/گت

رئیس جمهور threatened to ban TikTok دونالد ترامپ تهدید کرد که در اوایل این هفته تیک تاک را ممنوعیت می کند مگر اینکه برنامه مبتنی بر چین توسط یک شرکت آمریکاخریداری شود. در روز پنجشنبه، او این تهدید را به یک دستور اجرایی مورد نظر قرار داد و استفاده گسترده از برنامه های چینی را «اضطراری ملی» می داند.

در این دستور اجرایی می گوید: «گسترش در ایالات متحده از برنامه های کاربردی تلفن همراه توسعه یافته و متعلق به شرکت ها در جمهوری خلق چین همچنان به تهدید امنیت ملی، سیاست خارجی، و اقتصاد ایالات متحده ادامه می دهد، “دستور اجرایی. در این زمان باید برای تهدید یکه برنامه موبایل به ویژه تیک تاک اقدام شود.”

ساعاتی بعد از رای گیری مجلس سنا به اتفاق آرا به نوار بایت داندک متعلق به TikTok از تمام دستگاه های دولتی، دستور می گوید که “هر گونه معامله توسط هر فرد” با ByteDance و یا شرکت های تابعه آن در 45 روز ممنوع خواهد بود. این به احتمال زیاد به این معنی است که اپل و گوگل دیگر قادر prohibition against US companies dealing with Huaweiبه لیست کردن برنامه در فروشگاه های برنامه مربوطه خود را، مشابه ممنوعیت علیه شرکت های آمریکا برخورد با هوآچی.

این یکی از دو فرمان اجرایی بود که روز پنجشنبه علیه شرکت های فناوری مستقر در چین صادر شد. ترامپ ممنوعیت تیک تاک را با دستور اجرایی مشابهی برای وی چت، یک برنامه پیام رسانی متعلق به غول چینی تن سنت دنبال کرد. در مورد تیک تاک، این ممنوعیت در ۴۵ روز به مورد نظر می رود. این ممنوعیت منحصر به وی چت، یک مقام به لس آنجلس تایمز گفت. اما اگر این کار به تمام تِن سنت گسترش داده شود، ممنوعیت آن پیامدهای عظیمی برای صنعت بازی سازی خواهد داشت. TenCent صاحب بازی های ضد شورش، توسعه دهنده لیگ افسانه ها. TenCent همچنین یکی از سهامداران عمده در بازی های حماسه ساز Fortnite است.

دستور اجرایی جزئیات تهدید توسط TikTok به ویژه میله معاملات با ByteDance، و نه TikTok. این احتمالا ً امکان ادامه فعالیت تیک تاک تحت یک شرکت آمریکامانند مایکروسافت را باز می کند که در مورد خرید برخی یا همه تیک تاک صحبت می کرده است.

نگرانی دولت آمریکا از داده هایی ناشی می شود که تیک تاک و وی چت بر روی کاربران آمریکای خود جمع آوری می کنند، و همچنین توانایی درک شده شرکت های چینی مانند ByteDance و TenCent برای رد درخواست های حزب کمونیست حاکم چین برای دسترسی به آن داده ها. اغلب توسط منتقدان چین ذکر شده است قانون 2017 که نیاز به شرکت های چینی و شهروندان را به پیروی از تمام مسائل امنیت ملی است.

“TikTok به طور خودکار ضبط swaths گسترده ای از اطلاعات از کاربران خود، از جمله اینترنت و دیگر اطلاعات فعالیت شبکه مانند داده های مکان و مرور و جستجو تاریخچه،” سفارش خوانده می شود. “این مجموعه داده ها تهدید می کند که اجازه می دهد تا حزب کمونیست چین به اطلاعات شخصی و اختصاصی آمریکایی ها — به طور بالقوه اجازه می دهد چین برای ردیابی مکان های کارمندان و پیمانکاران فدرال، ساخت پرونده های اطلاعات شخصی برای باج گیری، و انجام جاسوسی شرکت ها.”

همچنین دستور اجرایی گزارش هایی را که تیک تاک محتوا را در جهت دستورالعمل های CCP سانسور می کند، مانند نوشته هایی که در کشتار میدان تیان انمن و رفتار با مسلمانان اویغور در سین کیانگ دست می زدند، به عنوان دلیل نگرانی، مورد استناد قرار می دهد. دستور ترامپ در ویچت به این نگرانی اشاره کرد که این برنامه که در سال ۲۰۱۶ تنها زیر ۹۰۰ میلیون کاربر چینی داشت، می تواند برای جاسوسی از ملی گرایان چینی که به آمریکا سفر یا مهاجرت می کنند، مورد استفاده قرار گیرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>