ترکیه می گذرد رسانه های اجتماعی از تنظیم لایحه ای که می تواند به افزایش سانسور آنلاین

مجلس ترکیه تصویب قانون تنظیم رسانه های اجتماعی در روز چهارشنبه که منتقدان گفت: افزایش خواهد یافت سانسور و کمک به مقامات سکوت مخالفت.

رئیس جمهور طیب اردوغان حاکم حزب عدالت و توسعه که اکثریت با متفقین حزب ناسیونالیست حمایت کرده بود این لایحه است. مجمع شروع بحث قانون جدید در روز سه شنبه و تصویب آن اعلام شد مجلس در توییتر.

ادامه مطلب: ترکیه فرستاده حداقل 3,500 سوریه و مبارزان لیبی در این سال: پنتاگون

این قانون نیاز به خارجی سایت های رسانه های اجتماعی برای تعیین ترکیه مبتنی بر نمایندگان برای رسیدگی به مقامات نگرانی بیش از محتوا و شامل مهلت برای حذف مواد آنها را استثنا.

شرکت می تواند در صورت جریمه مسدود کردن تبلیغات و یا کاهش پهنای باند تا 90% اساسا مسدود کردن دسترسی تحت مقررات جدید.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

به عنوان اکثریت از ترکیه رسانه های تحت کنترل دولت گذشته از ترکان گرفته اند به رسانه های اجتماعی و کوچکتر آنلاین, اخبار رسانه های صداهای منتقد و مستقل ،

رئیس جمهور ترکیه اردوغان اعلام کرد اولین نماز در ایاصوفیه پس از مسجد حاکم

رئیس جمهور ترکیه اردوغان اعلام کرد اولین نماز در ایاصوفیه پس از مسجد حاکم

ترکها در حال حاضر به شدت تحت کنترل در رسانه های اجتماعی و بسیاری از آنها به اتهام توهین به اردوغان و یا وزرای خود را, و یا انتقاد مرتبط با نظامی خارجی تهاجم و دست زدن به رمان coronavirus.

پیش از تصویب این لایحه یک سخنگوی سازمان ملل کمیساریای عالی حقوق بشر گفت: پیش نویس قانون “را به دولت ابزار قدرتمند برای اعمال کنترل بیشتری بر رسانه ها چشم انداز است.”

سخنگوی ریاست جمهوری ابراهیم Kalin گفت: لایحه امر نباید منجر به سانسور را ایجاد تجاری و حقوقی روابط خود را با سیستم عامل رسانه های اجتماعی.

ادامه مطلب: ترکیه به طور رسمی اعلام ایاصوفیه مسجد زیر حکم دادگاه

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ترکیه دوم شد و در سطح جهانی در توییتر مربوط به دستور دادگاه در شش ماه اول سال 2019 با توجه به شرکت و آن را به حال بیشترین تعداد از دیگر خواسته های قانونی از توییتر.

اردوغان بارها مورد انتقاد رسانه های اجتماعی و گفت: افزایش از “اعمال غیر اخلاقی” آنلاین در سال های اخیر به دلیل فقدان قوانین و مقررات.

(گزارش شده توسط Daren ساقی ویرایش توسط Simon کامرون-Moore, Robert Birsel)

© 2020 ایسنا

is.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>